مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

نکات مهم در بازدید ملک ( قسمت دوم )

نکات مهم در بازدید ملک ( قسمت دوم )

در مطلب قبلی با عنوان " نکات مهم در بازدید ملک ( قسمت اول )" توضیحاتی در مورد بررسی ملک مورد نظر دادیم. دراین بخش در مورد نکات دیگری که برای خرید ملک باید به آن توجه داشت توضیحاتی ارائه می دهیم. در این مبحث، به نکاتی در مورد بررسی وضعیت عمومی ساختمان، هنگام بازدید از ملک و نکات مربوط به داخل ساختمان مسکونی خواهیم پرداخت. با در نظر گرفتن این نکات، می توانید با دید بهتری به بازدید از املاک مختلف بپردازید و در نتیجه انتخاب بهتری داشته باشید. با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

حفظ حریم خصوصی

مشرف نبودن درهای ورودی به یکدیگر، عایق صدا بودن و پنجره های دوجداره می توانند در حفظ حریم شخصی شما موثر باشند. اگر ساختمان در مرحله ساخت و دیوار چینی باشد، می توانید از معمار تقاضا کنید تا برای ساخت دیوارهای بیرونی ساختمان از آجر سفال فوم دار استفاده کند. با این کار ساختمان به خوبی در برابر سروصدای محیط عایق بندی می شود. در این صورت نه تنها حریم خصوصی شما حفظ می شود و سر وصدای داخل خانه به بیرون نمی رود، بلکه سروصدای محیط بیرون نیز به داخل خانه نفوذ نمی کند و موجب مختل شدن آرامش شما نمی شود..

عرض ورودی ساختمان

اگر برایتان مهم است که مبلمان، کتابخانه، کمد یا یخچالتان به راحتی از ورودی ساختمان رد شود، باید دقت کنید که عرض در ورودی باید حداقل 110 سانتی متر باشد. بهتر است که در ورودی ساختمان به صورت دولنگه باشد. در هنگام بازدید ساختمان به عرض راهروها و سقف نیز دقت داشته باشید. بهتر است از قبل، اندازه وسایل بزرگ خود را که قرار است وارد آن خانه کنید را داشته باشید. هنگام بررسی خانه، اندازه عرض ورودی، سقف و راهروها را برای عبور لوازم منزل یادداشت کنید.

وضعیت واحدها در هر طبقه

همان طور که پیش از این نیز اشاره شد، تعداد طبقات آپارتمان و نیز تعداد واحدهای هر طبقه اهمیت به سزائی دارد. تعداد واحدهای کمتر در یک ساختمان مساوی است با سرو صدا و خرابی کمتر و بهداشت محیطی بیشتر. به علاوه، معمولا آپارتمان هایی که در ورودی آن ها رو به یکدیگر باز می شود، طرفدار کمتری دارد. همچنین فاصله ی واحدهای یک آپارتمان از هم و مناسب بودن مساحت هر طبقه نیز مهم است.

عرض راه پله ها

عرض راه پله ها جهت جابه جایی وسایل و اسباب کشی اهمیت زیادی دارد. در اکثر ساختمان ها، اجازه نمی دهند که وسایلتان را با آسانسور جا به جا کنید. گذشته از اینکه مشکل خراب شدن آسانسور مانعی جهت جا به جایی وسایل خواهد بود، ممکن است اندازه آسانسور نیز کوچک باشد یا حتی در مواردی آسانسور خراب باشد. به همین دلیل، حین بازدید از ملک توجه کنید که عرض راه پله ها می بایست حداقل 90 سانتی متر باشد. در این صورت می توانید وسایلتان را به راحتی جا به جا کنید و نگران اسباب کشی نباشید.

وضعیت ایمنی ساختمان

اگر قصد خرید ملکی را داریم که کار ساخت آن کاملا تمام شده است، به سختی می توان از وضعیت ایمنی ساختمان به طور کامل مطمئن شد. هنگام بازدید از ملک بهتر است یک کارشناس خبره همراه با خود ببرید تا بتواند اطلاعات ساخت را از مالک جویا شود. گزینه اصلی در این مرحله اعتماد کردن به مالک و بررسی ادعاهای او است. می توانید با بررسی نقشه ساختمان، بررسی کیفیت ساخت، ستون های واحدهای مسکونی و ستون های پارکینگ، از میزان ایمن بودن ساختمان در مقابل حوادثی مانند زلزله تا حدودی مطمئن شوید.

پارکینگ

یکی از مهمترین مسائل مربوط به آپارتمان نشینی، وجود پارکینگ است. در مورد پارکینگ، هنگام بازدید از ملک بهتر است به نکاتی دقت شود. مسقف بودن پارکینگ یا اینکه در فضای باز باشد اهمیت زیادی دارد. پارکینگ مسقف به دلیل حفظ خودروی شما در برابر آفتاب، باران یا برف ارجحیت دارد. همچنین، هرچه شییب ورودی پارکینگ کمتر باشد، آن پارکینگ مناسب تر ساخته شده است. در پارکینگ برخی آپارتمان ها، مکانی برای خودروی اضافه یا مهمان در نظر گرفته شده است.این مورد یک مزیت به حساب می آید. تکلیف پارکینگ را قبل از قطعی شدن خررید ملک مشخص کنید تا مشکلی بابت رفت و آمد ماشین مهمان ها و یا مزاحمت ماشین های همسایگان پیش نیاید. در مورد پارکینگ به طور مفصل در مقاله ای با نام " ضوابط طراحی پارکینگ در ساختمان " صحبت کردیم. برای اطلاات بیشتر توصیه می شود این مقاله را مطالعه بفرمایید.

کنتور آب، برق و گاز وشارژ ماهیانه

به یاد داشه باشید که حتما در مورد مجزا بودن کنتور آب و برق و گاز جویا شوید. اگر کنتورها جدا نبود حتما از مدیر ساختمان یا مشاور املاک در خصوص نحوه محاسبه هزینه ها سوال کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید. در مورد شارژ ماهیانه در نظر داشته باشید که قرار نیست هر چه شارژ ماهیانه کمتر باشد، یک امتیاز محسوب گردد. مبلغ شارژ ماهیانه باید با نیازها ومخارج ساختمان، ساکنین و شما هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت، هنگام بروز هرگونه مشکل اعم از خرابی و تعمیرات، همه اهالی آپارتمان با مشکل مواجه می شوند. بنابراین، بهتر است حین بازدید از ملک در این مورد اطلاعات دقیقی کسب کنید.

بهترین طبقات آپارتمان

معمولا طبقات اول و آخر در هر ساختمان، نامناسب ترین طبقات و طبقات میانی برای زندگی مناسبتر و بهتر هستند. در طبقه اول، رفت و آمد بیشتری اتفاق می افتد. همچنین طبقه اول، امنیت پایین تری نسبت به سایر طبقات دارد. طبقه آخر نیز در برابر گرما و سرما آسیب پذیرتر از سایر طبقات ساختمان است. البته در اینکه کدام طبقه برای زندگی مناسب تر است گزینه های زیادی را باید در نظر گرفت. نیازهای فردی، شرایط زندگی و ... در انتخاب طبقه مناسب دخیل هستند. در مورد انتخاب مناسبترین طبقه آپارتمان می توانید به مقاله " بهترین طبقه آپارتمان کدام است؟ " مراجعه کنید.

images 1 آدرس مرکز فروش:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top