آنچه درمورد آجر سه گل باید بدانیم

آنچه درمورد آجر سه گل باید بدانیم

آجر سه گل

سه گل یکی از پر کاربرد ترین آجرها در صنعت ساخت و ساز و ساختمان سازی می باشد. به دلیل ویژگی های منحصر به فرد آجر سه گل، وجود سه سوراخ بزرگ در قالب آجر سفال، عایق قوی حرارت و صدا و هم چنین مقاومت فشاری بالای آجر، می توان در ساخت دیوارهای دور ساختمان، دیوارهای باربر و نیمه باربر، ساخت دیواره ها و تیغه های داخلی ساختمان به عنوان تیغه جداکننده اتاق ها، زدن طاق ضربی، ساخت سوله و اماکن تاریخی و …  از آجر سه گل استفاده نمود.

سوراخ ها یا حفره های بزرگ موجود در آجر سه گل باعث نفوذ ملات در این سوراخ ها شده و باعث می شود دیوار محکم و یک دست شود. از محاسن دیگر این نوع آجر وجود شیارهایی روی آجرمی باشد که باعث چسبندگی بیشتر ملات و دوغاب کاشی کاری و از طرفی چسبندگی گچ و یک دستی عملیات سفید کاری می شود.

مشخصات فنی آجر سه گل

 ابعاد این آجر تقریباً برابر با آجر لفتون ۷ سانتی است، ولی قیمت آجر سه گل حدود ۴۵% کمتر از قیمت آجر لفتون ۷ سانتی یا عراقی می باشد.

ماده اولیه پایه تولید: خاک رس

ابعاد:۱۹*۹*۷ سانتی متر

وزن تقریبی :۱ کیلو گرم

رنگ: زرد روشن (مایل به سفید)

کاربرد آجر سه گل

جدا کردن دیوارهای خارجی ساختمان و دیوارهای بین فضای داخلی ساختمان و یا جدا کردن اتاق ها، زدن طاق ضربی، ساخت سوله، ساخت و باز سازی اماکن تاریخی و … .

از بیشترین کاربرد های آجر سه گل می توان به حصار کشی، دیوار کشی و طاق ضربی اشاره کرد که در مناطق کویری و یا شهرهای جنوبی کشور مانند شیراز، یاسوج، بوشهر، اهواز، بندرعباس، زاهدان، زابل، بیرجند، طبس و … طرفداران بیشتری دارد.

آجر و سفال اصفهان به علت استفاده از خاک با مشخصات کیفی بالا، جزء بهترین آجر و سفال های کشور هستند که در کلیه پروژه های ساختمانی، سوله ها و ... قابل استفاده بوده که علاوه بر مشخصات فیزیکی، مشخصات ظاهری بسیار مناسبی برای نماسازی دارند.


محاسبه تعداد آجر سه گل مورد نیاز در هر متر مربع

   - ۷۵ قالب آجر ۳ گل برای ساخت دیواری با ضخامت ۱۰ سانتی متر (برای تیغه چینی و طاق ضربی)


   - ۱۵۰ قالب آجر ۳ گل برای ساخت دیواری با ضخامت ۲۰ سانتی متر (برای دیوار نیمه باربر)


   - ۲۶۰ قالب آجر ۳ گل برای ساخت دیواری با ضخامت ۳۵ سانتی متر (برای دیوار باربر، دیوار دور باغ، پادگان و … )

بسته بندی آجر سه گل به این صورت می باشد که این محصول به صورت فله بارگیری می شود.

ظرفیت بارگیری آجر سه گل اصفهان

  -  تعداد بارگیری در کامیون کمپرسی ده تن ( شش چرخ ): ۹۵۰۰ قالب


  -  تعداد بارگیری در کامیون کمپرسی پانزده تن ( ده چرخ ) : ۱۴۵۰۰ قالب


  -  تعداد بارگیری  در تریلی کمپرسی ( هیجده چرخ ) : ۲۳۰۰۰ قالب

 ابعاد این آجر تقریباً برابر با آجر لفتون ۷ سانتی است، ولی قیمت آجر سه گل حدود ۴۵% کمتر از قیمت آجر لفتون ۷ سانتی یا عراقی می باشد.

فروش آجر لفتون

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top