مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

سنگ ها در صنعت ساختمان سازی 2

سنگ ها در صنعت ساختمان سازی 2

در بخش قبلی با عنوان " سنگ ها در صنت ساختمان سازی 1 "، در مورد سنگ های اسلب و تراورتن به طورر کامل صحبت کردیم. در این بخش قصد داریم با انواع دیگر سنگ ها آشنا شویم و نکات مهم دیگری را در مورد انواع سنگ با هم مرور کنیم. برخی سنگ ها شوره می زنند وقیمت پایین تری نسبت به سنگ های مشابه دارند. اما راه های مختلفی برای رفع شوره سنگ ها با هزینه معقول و به صرفه وجود دارد. خرید سنگ تراورتن به نسبت مرمریت، گرانیت، سنگ های چینی و... نیاز به شناخت و تخصص بیشتری دارد. کیفیت برش متنوع، بازه رنگی زیاد، تشابه سنگ ها در معادن مختلف و سورت بندی دقیق و ضعیف هر کارخانه دلایل این امر است. در این بخش با سنگ های مرمر، مرمریت و سنگ چینی بیشتر آشنا می شویم. آجر لفتون اصفهان

 

 

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803  (آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

سنگ مرمر

سنگ مرمر از سنگ های شناخته شده است.این سنگ جزو سنگ های دگرگونی است. این ماده متراکم تر از تراورتن است و منافذ کمتری نسبت به تراورتن دارد. برای استفاده استاندارد از سنگ مرمر برای مصارف مختلف باید توجه ویژه ای به ضخامت، نوع سنگ مرمر، پایان سطح و سایر ویژگی های این سنگ داشت. سنگ مرمر برای کارهای تزیینی در ستون ها، کفپوش ها و پله ها استفاده می شود. به علت اینکه سنگ مرمر در برابر نورخورشید، مقاومت لازم را ندارد و رنگ آن ممکن است تغییر کند، بیشتر برای نمای داخلی ساختمان از آن استفاده می شود. از این سنگ در پروژه های لوکس و دادن زیبائی چشم نواز به محیط استفاده می شود.سنگ مرمر خالص، سفیدرنگ و شفاف است. به دلیل وجود کانی هائی مانند آلومینیو و منیزیم، سنگ مرمر رنگ های مختلفی به خود می گیرد. رنگ هائی مانند لیموئی، زرد و سفید. برش سنگ مرمر در جهت موازی و عمود بر لایه های سنگ انجام می گیرد. سنگ های مرمر کاملا محکم بوده و از نظر بافت، یکدست بوده و از صیقل عالی برخوردار هستند. علاوه بر سنگ مرمر ایرانی، سنگ مرمر ایتالیایی هم از کیفیت بالایی برخوردار است. نمونه های ایرانی این سنگ، در استانهای خراسان، کرمان و کردستان وجود دارد. سنگ مرمر سبز آب باریک آذرشهر، سبز عباس آباد جلفا، سبز توران پشت و بورق یزد،مرمر عسلی مشهد، صورتی نقده و پرتقالی کاشمر ازنمونه های بسیار مرغوب و معروف این سنگ هستند.

Marmar

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت جزو سنگ های آذرین است. یعنی منشا آن ها منشا آتش فشانی هست.سنگ های گرانیت دوام زیادی دارد.جذب آب بسیار کمی دارد و در برابر فشار و ضربه، بسیار مقاوم است. به دلیل مقاومت بسیار بالائی که دارد این نوع سنگ، برای کف پله خیلی مناسب است. سنگ های گرانیت زیبایی و تنوع رنگ زیادی دارند.رنگ های مشکی، سبز،طوسی، پرتقالی و کرم بخشی از تنوع رنگ آن است. این سنگ ها روی سطح و داخل خود خلل و فرجی ندارد. به دلیل عدم چسبندگی مناسب به ملات و مقاوم نبودن در برابر شرایط جوی در نمای ساختمان کاربرد زیادی ندارند. بیشترین مورد مصرف سنگ های گرانیت در کف و مکان های پرتردد است. مانند کف پارکینگ و کف پلکان.

Granit

سنگ مرمریت

یکی از محصولات زیبا و پرفروش سنگ مرمریت است. این سنگ با ظاهر زیبای خود توانسته است نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. این سنگ ها با براقیتی که دارند فضای روشن تری را برای محیط شما فراهم می کنند. سنگ مرمریت، سنگی آهکی بوده و به دلیل تخلخل پایینی که نسبت به سنگ های تراورتن دارد، از وزن پایین تر و مقاومت بیشتری برخوردار است. از مزایای این سنگ می توان به سطح صیقلی زیبا و بافت متراکم آن اشاره کرد. استحکام بالا و قیمت مناسب مزیت های دیگر این نوع سنگ است که باعث استفاده بسیار زیاد از این سنگ می شود. کاربرد این نوع سنگ بیشتر در کف واحدهای مسکونی و تجاری، نمای دیوارهای داخلی ساختمان و سنگ کف پله و کف پارکینگ است. از ویژگی های خوب یک سنگ مرمریت مرغوب می توان خطوط کم آهکی روی سطح ان را نام برد. هرچه این خطوط کمتر باشد، سنگ مرمریت مقاوم تری پیش روی شماست.

سنگ چینی

سنگ چینی از جمله سنگ های پرکاربرد و پرطرفدار ایرانی است. رنگ زمینه ای آن از سفید تا مشکی و رنگ های دیگر متغیر بوده و مهمترین مشخصه آن خطوط نامنظمی است که درونش دیده می شوند. ظاهر کریستالی ، ساب پذیری عالی، تراکم بسیار بالا، و جذب آب پایین این سنگ، آن را به گزینه ای مناسب برای استفاده در بخش هایی داخلی و خارجی ساختمان تبدیل کرده است. این سنگ در اندازه ها و برش های دلخواه و مورد نیاز مشتریان برش داده می شود. موارد استفاده از این نوع سنگ به شرح زیر است:

  • استفاده به عنوان سنگ کف
  • استفاده در سرویس های بهداشتی
  • استفاده جهت تولید وان های سنگی
  • استفاده جهت سنگ کانترتاپ آشپزخانه
  • قابل استفاده در دیوارهای حمام
  • استفاده در بخش های مختلف استخر
  • قابل استفاده جهت سنگ قاب آسانسور
  • استفاده جهت سنگ پله ها
  • استفاده جهت سنگ لابی ساختمان های مسکونی و هتل ها

Chini

images 1 آدرس مرکز فروش:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top