مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

نکات ضروری که در مورد خرید ملک باید بدانیم!

نکات ضروری که در مورد خرید ملک باید بدانیم!

باتوجه به نکاتی که در مطالب قبلی با عنوان "  نکات مهم در بازدید ملک ( قسمت سوم ) " بیان شد، می توانیم ملک متناسب با نیازهای خود را انتخاب کرده و تصمیم به خرید بگیریم.در زمان خرید باید نکاتی را مدنظر داشته باشیم. دانستن و رعایت این نکات در هنگام خرید هرنوع ملک می تواند کمک زیادی به ما بکند و جلوی هرگونه ضرر و زیان احتمالی را بگیرد. نکاتی ساده که شاید در ذهن، پراهمیت نباشند. اما توجه به این نکات می تواند به شما در انجام معامله ای مطمئن کمک کند. برخی از نکات مهم و ضروری که باید حتما در خرید ملک به آن ها توجه داشته باشید را در این مقاله توضیح خواهیم داد. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

 Home

فروشنده ملک: در یک معامله ی خرید ملک، چیزی که شاید در ذهن کم اهمیت تداعی شود،مالکیت فروشنده است. لازم است بدانید و اطمینان حاصل کنید که آیا فروشنده ملک ، واقعا مالک آن است یا خیر! برای این منظور اصل سند مالکیت را ملاحظه کنید تا برای شما مشخص شود آیا فرد فروشنده مالک اصلی ملک است و یا از طرف مالک اختیار و وکالتنامه فروش معتبر دارد یا خیر؟!

مشخصات ملک: پس از اطمینان از شرط اول، مشخصات و حدود اربعه ملک در واقعیت را با آنچه که در سند آمده به طور کامل و دقیق باید بررسی شود. در این بررسی باید توجه داشته باشید تا اعداد و ارقامی که در سند آمده است، با واقعیت تطبیق داشته باشند.

کد رهگیری: داشتن کد رهگیری یکی از مهمترین قسمت های یک معامله است. هیچ ملکی را بدون اخذ کد رهگیری معامله نکنید. چون ممکن است قبل از شما، فروشنده با فرد دیگری معامله را انجام داده باشد. در این حالت معامله اولیه صحیح بوده و مابقی معاملات انجام شده باطل هستند و دارای ارزش قانونی نیستند.

قابلیت انتقال: قبل از انجام معامله دقت کنید که ملک مورد نظر، امکان انتقال به نام شما را داشته باشد. مهم است که بدانید ملک مورد معامله در رهن بانک، توقیف و یا بازداشت به دستور دادگاه یا تخلفات ساختمانی نبوده تا برای شما دردسرساز نشود.

ملک وکالتی: خرید و فروش وکالتی به دلیل اینکه ممکن است در آینده با مشکلاتی همراه باشد، کلا توصیه نمی شود. اما اگر اقدام به خرید ملکی می کنید که وکالتی است حتما دقت کنید که وکالتنامه آن کاری نباشد. چون این نوع از وکالتنامه ها حق فروش ندارند. در وکالتنامه باید اجازه فروش، دریافت ثمن معامله از سوی موکل داده شده باشد و حتما در وکالتنامه مدت آن نیز درج شده باشد.

شرط فسخ: توجه داشته باشید در هنگام معامله، شرط فسخ نیز قرار دهید. در هنگام تنظیم قرارداد، مواردی که ممکن است امکان انتقال ملک به شما نباشد را به صورت حق فسخ برای خود شرط کنید. همچنین برای آن خسارت تعیین کنید. به طور مثال اگر پس از مدتی متوجه شدید که ملک قبلا به شخص دیگری نیز فروخته شده بتوانید معامله را فسخ کنید و در قبال آن خسارت نیز دریافت کنید.

Home2

اهمیت استعلام جواز ساختمانی و پایان کار ساختمان

استعلام از جواز ساختمان و پایان کار، این امکان را به شما میدهد تا اطلاعاتی همچون تاریخ صدور، مساحت و تعداد طبقات مجاز و... را واکاوی کنید. گاهی اوقات مابین مالکین و مدارکی که وجود دارد اختلافاتی ایجاد می شود. در پاره ای از این موارد خریدار ممکن است با زیان های بزرگی مواجه شود که برای جلوگیری از این ضررها بهتر است استعلام جواز ساختمانی و پایان کار ساختمان انجام شود. از این طریق مشخص می شود که آیا جواز و یا پایان کار ساختمان شما اعتبار دارد یا خیر! از طرفی دیگر شما توانسته اید با این کار جزئیات لازم، مربوط به هرکدام از اسنادی که در اختیار دارید را متوجه شوید.

اگر زمانی قصد دریافت وام مسکن داشته باشد، بانک مورد نظر از شما درخواست جواز ساختمانی و پایان کار می کند. در چنین شرایطی اگر شما شماره پرونده و مشخصات ملک و اطلاعات مرتبط با ملک خود را داشته باشید، می توانید به سادگی مدارک مورد نیاز بانک را جمع آوری کرده و به آنها تسلیم نمائید. یادتان باشد اگر می خواهید ملک نوسازی را خریداری کنید، حتما استعلام پایان کار ساختمانی را در صدر کارهای خود قرار دهید. ساختمان هایی که پایان کار ندارند به هیچ عنوان خریداری نکنید. در این نوع از ساختمان ها احتمال وجود تخلف، بسیار زیاد است. از این رو خود را دچار ضرر و زیان های بعدی نکرده و با اتکا به گفته های فروشنده، ملکی را خریداری نکنید. حتما خودتان پایان کار را استعلام کنید.

سن ساختمان شما از زمان صدور پروانه ساختمانی آغاز می شود. بنابراین برای اینکه بدانید سن ساختمان شما چقدر است، دسترسی به اطلاعات جواز ساختمانی دارای اهمیت بالائی است. یکی از دلایلی که این استعلام لازم است در موارد پیش خرید ملک است. لازم است بدانید تا گفته های مالک و سازنده با مدارک همخوانی دارد یا نه. بنابراین برای دسترسی به اطلاعات ریز همچون مساحت هر طبقه، تعداد طبقات، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و سایر امکانات ساختمان لازم است از صحت صدور پروانه و جواز ساختمان اطلاع کسب کنید.

images 1 آدرس مرکز فروش:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top