مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- رنگهای گرم

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- رنگهای گرم

در ادامه سلسله مباحث رنگ شناسی و مفهوم "رنگ ها در طراحی داخلی"، در این مقاله در مورد معنا و مفهوم چند رنگ مهم و اصلی از سری رنگ های گرم، توضیحاتی ارائه خواهیم داد. این رنگ ها جزو رنگ های اصلی و با دمای گرم هستند که برای استفاده از هر کدام در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل یا محل کار باید به ویژگی ها و مفهوم آنها  توجه کافی داشت تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده کرد. این رنگ ها اکثرا رنگ هایی هستند که در طیف رنگ آجرهای تولیدی هستند و به راحتی می توانید از رنگ های مختلف آجر، بنا به سلیقه و رنگ های دیگر دکورراسیون خود،  برای طراحی داخلی و ساخت دیوار شاخص در منزل استفاده کنید. تا انتهای مبحث با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

photo 2017 12 16 11 17 57

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

رنگ زرد

این رنگ معمولا خوش بینی، کنجکاوی، خوشرویی و فضای روشن تر را به تصویر می کشد. همچنین رنگ زرد القا کننده شادی، مثبت گرایی، خوش بینی و هشدار است. از این رنگ، به طور مکرر در فضاهای تجاری و رستوران ها برای جلب توجه عابرین پیاده، استفاده می شود. این رنگ مستقیما با خورشید در ارتباط است. رنگ زرد ساده ترین رنگ برای دیدن چشم انسان است. سایه های مختلف رنگ زرد، پیام های مختلفی را منتقل می کند. رنگ زرد روشن ممکن است گرما و نرمی را به خانه شما منتقل کند.تاجایی که به عنوان یک رنگ، زرد روشن می تواند درجه حرارت عاطفی را بالا ببرد و باعث افزایش شادابی و تشویق نوآوری شود.

به کاربردن این رنگ به عنوان رنگ اصلی دکوراسیون پیشنهاد نمی شود. زیرا این رنگ تاثیر عمیقی بر احساسات دارد و استفاده از آن به عنوان رنگ اصلی در طولانی مدت، اعصاب و احساسات را تحریک نموده و موجب ایجاد احساس ناامیدی، غم و خشم در افراد می گردد. بهتر است از این رنگ برای تاکید نمودن بر روی المان هایی که می خواهید بیشتر مورد توجه قرار گیرند، استفاده کنید.

رنگ قرمز

 رنگ  قرمز، انرژی، هیجان،وسوسه، خطر، انرژی و انگیزه را نشان می دهد. بنابراین به طور منظم در فضاهای تجاری مانند فروشگاه ها یا فست فود ها مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا میل و اشتیاق مصرف کننده را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. رنگ قرمز، فیزیکی ترین رنگ در طیف رنگ در ارتباط با قلب و خون ثابت شده است. بنابراین رنگ قرمز باعث افزایش ضربان قلب و سطح انرژی می شود. در فضای داخلی از رنگ قرمز برای بیان جسورانه استفاده می شود. در طراحی مسکونی، یک دیوار قرمز ممکن است یک احساس دنج و گرم ایجاد کند که باعث می شود شما دوست داشته باشید در اطراف آن بنشینید. البته امروزه به دلیل تنش های عصبی و روانی مختلفی که افراد در طول روز دریافت می کنند، در منزل اگر با رنگ قرمز مواجه شوند، به طور ناخودآگاه تحریک پذیری آن ها افزایش یافته و ممکن است واکنش های تند و هیستریکال از خود بروز دهند و دچار حالات پرخاشگری و عصبانیت شوند. در عصر حاضر باید حتی الامکان از به کار بردن رنگ قرمز به خصوص در ارتفاع بین 70 سانتیمتر تا 2 متر و20 سانتیمتر که زاویه شعاع دید و اثرپذیری بصری مستقیم است پرهیز نمود.

Red

رنگ نارنجی

این رنگ، خلاقیت، ماجراجویی، موفقیت، سرخوشی و اشتیاق را ایجاد می کند. رنگ نارنجی برای تشویق مکالمه فعال و تحریک کننده شناخته شده است.از نظر ذهنی رنگی بسیار پرجنب و جوش است. این رنگ اغلب در محیط هایی مانند ادارات، استودیوها و مدارس استفاده می شود. ترکیب نارنجی همراه با رنگ آبی ( رنگ مکمل آن) اعتماد را منتقل می کند. رنگ نارنجی، رنگی گرم و نشانی از چشم انداز پاییزی و شعله آتش است. نارنجی مانند زرد، تحریک کننده و مانند قرمز، مملو از شور و علاقه و نشاط، البته بایک درجه کمتر، است. رنگ نارنجی را به عنوان رنگ برانگیزاننده احساسات ، پرطراوت و شادی آور درنظر می گیرند. نارنجی نماد فراوانی، تحرک، شجاعت، نشاط و خوش آمدگویی است. نارنجی احساس اجتماعی بودن را تحریک می کند. این رنگ ضد افسردگی نیز هست. بسیاری از روانشناسان پوشیدن لباسهای نارنجی را برای شور و نشاط بیشتر توصیه می کنند. رنگ نارنجی در هند و نپال رنگ مقدسی است. این رنگ بهترین انتخاب برای اتاق کودکان است و فضایی سرشار از انرژی را برای آن ها ایجاد می کند. اگر فردی هستید که خیلی زود عصبانی می شوید، نباید از رنگ نارنجی تند استفاده کنید. برای کسانی که مبتلا به بیش فعالی هستند نیز رنگ مناسبی نیست. همچنین استفاده از آن در فضاهایی که برای استراحت نمودن، خوابیدن و یا محیطی که در آن نیاز به تمرکز دارید، توصیه نمی شود.

نارنجی برای تشدید سایر رنگ ها مناسب است. در یک دکوراسیون یکنواخت، رنگ کرد یک دیوار به رنگ نارنجی( دیوار شاخص) استفاده از چند کوسن نارنجی کم رنگ، یا چند شاخه گل نارنجی در جاهای مختلف، فضا را روشن می کند و روحی تازه به آن می بخشد. رنگ نارنجی تیره، توجه را جلب می کند و اشتها را تحریک می کند، دقیقا مانند رنگ قرمز! از این رو می توان از آن در دکوراسیون آشپزخانه ها، رستوران ها و فست فودها استفاده کرد. استفاده از نارنجی در فضای بزرگ آن فضا را کوچکتر و صمیمی تر نشان می دهد. استفاده از نارنجی در ورودی خانه، حس خوش آمدگویی به فضا می دهد.

البته باید توجه داشته باشید به هیچ عنوان در استفاده از رنگ نارنجی افراط نکنید. اگر به این رنگ علاقه دارید به صورت پراکنده در نقاط مختلف از آن استفاده کنید. یا اینکه یک دیوار را همراه با وساییل و دکوریجات آن نارنجی کنید. استفاده زیاد از این رنگ در محیط، حس بی قراری را در افراد به وجود می آورد. رنگ نارنجی در دکوراسیون شما سبب ایجاد نقطه کانونی و بالابردن دمای فضای موجود شما خواهد شد. بهترین کاربرد این رنگ در اتاق نشیمن است. نارنجی رنگی پرانرژی، بازیگوش و صمیمی است. پس برای اتاقی که در آن همه خانواده و گاهی دوستان، دور هم جمع می شوند بسیار مناسب است.

Orang

 

رنگ زرشکی

زرشکی از خانواده رنگ قرمز است اما بسیار شیک تر و باوقارتر از قرمز خالص که بیشتر مورد توجه طراحان داخلی است. رنگ قرمز رنگ اصلی و در واقع رنگ مادر زرشکی است. زرشکی نیز مانند قرمز نشانه عشق و رنگی آتشین است و بیشترین استفاده ای که در دکوراسیون از این رنگ می شود؛ برای مبلمان است. مبلمان زرشکی یکی از محبوب ترین رنگ های مبلمان است. به خصوص مبل مخملی زرشکی که همیشه نماد مبل های سلطنتی و نماد ثروت است. حتی این رنگ برای مبلمان مدرن نیز گزینه بسیار عالی و مناسبی است. کوسن های زرشکی انتخاب بسیار خوبی برای مبلمان سفید و طوسی هستند.

Zereshki

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top