مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

توضیحاتی در مورد نمای رومی

توضیحاتی در مورد نمای رومی

نمای هر ساختمان معرف آن ساختمان است و ویژگی و خصوصیات ظاهری آن ساختمان را به نمایش می گذارد. هر رهگذری با تماشای نمای ساختمان می تواند برداشت متفاوتی از آن داشته باشد. هر چه نمای ساختمان زیباتر و لاکچری تر باشد به آن ساختمان هویت و ابهت بیشتری می بخشد و شخصیت و سلیقه مالک آن ساختمان را نشان می دهد. بعد از نمای آجری، نمای سیمانی یکی از بهترین نماهای ساختمان است که با استفاده از ابزارها و ارکها می توان هر قوس و یا المانی را اجرا کرد. در مبحثی با عنوان " استفاده از آجر برای نمای ساختمان " به طور مفصل در مورد نمای آجری ساختمان صحبت کردیم در این مقاله به معرفی نمای سیمانی و معروفترین آن، یعنی نمای رومی خواهیم پرداخت. آجر لفتون اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نمای رومی چیست؟

نمای رومی را به احتمال زیاد در خانه های ویلایی لوکس مشاهده کرده اید. این نما را از معماری روم باستان الهام گرفته و به همین دلیل نام آن را نمای رومی گذاشته اند. از دیگر نام های آن می توان به نمای کلاسیک نیز اشاره کرد. به جهت کاهش هزینه ها در ساخت این نما، از سیمان استفاده می شود. در نمای سیمانی اگر طراحی و اجرا، دقیق و حساب شده انجام شود، چه در طراحی کلاسیک، چه طراحی رومی و چه طراحی سبک مدرن، بسیار شیک و زیبا می شود. در نمای سیمانی هر طرح یا شکلی قابل اجرا است و در برابر تغییرات آب و هوایی با دوام است. بهترین طراحی ها و سازه ها در نمای رومی مختص نمای سیمانی است. چرا که با متریال سیمانی هم مقاومت و هم تمیزی و دقت بالا در المانها و قوس ها باعث شده که دکوراسیون بیرونی ساختمان یکدست باشد. همچنین قابلیت رنگ شدن و ضد آب سازی در برابرتغییرات آب و هوا و رطوبت یا بارندگی این نما را به یکی از بهترین گزینه ها تبدیل کرده است.

یکی از زیباترین چهره هایی که ساختمانها در زمینه نما به خودش دیده است، نمای کلاسیک سیمانی است. این نما ترکیبی از هنر، سادگی، زیبایی و خلاقیت است. امروزه نمای کلاسیک سیمانی، به خاطر استحکام و دوام بسیار بالایش در هر شرایط به خصوص شرایط نمناک و سرد قابل اجرا است. برای سایر نماها این شرایط، یک فاکتور فرسایشی و نابودگربه حساب می آید.

Roomi1

نمای رومی سیمانی ساختمان چه ویژگی هایی دارد؟

نمای رومی سیمانی ساختمان به شکل های مختلفی انجام می شود. این نما از استحکام و طول عمر نسبتا بالایی برخوردار است. البته این موضوع زمانی صادق است که اجرای نمای ساختمان توسط افراد حرفه ای و متخصص در زمینه اجرای نماهای سیمانی انجام شود. از طرفی اجرای نمای رومی سیمانی ساختمان از سهولت بالایی برخوردار است که موجب برتری آن نسبت به نماهای سنگی می شود. یکی از ویژگی های برتر نمای رومی سیمانی ساختمان، نسبت به نماهای رومی اجرا شده با سنگ، عدم سقوط مصالح از سطح نما است. قابلیت رنگ شدن و ترمیم پذیری راحت نیز از دیگر ویژگی های این نما محسوب می شود.

نسبت به متریال های دیگر برای نمای ساختمان، نمای سیمانی مقرون به صرفه بوده و برای ایجاد سطوح صاف و یکدست بسیار مناسب است. هر نقش یا طرحی یکپارچه و یکدست قابل اجرا است. سیمان پس از ترکیب با آب و در مجاورت هوا به مرور زمان سخت می شود و تبدیل به یک ماده ای با مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات جوی نظیر گرما و سرما، باد، باران و... می گردد. البته به غیر از استحکام بالای سیمان، فراوانی و در دسترس بودن و همچنین هزینه پایین آن در کنار انعطاف پذیری بالا در حین سیمانکاری باعث شده است که از سیمان به عنوان یک لایه اندود و یا پوشش محافظتی جهت طراحی نمای ساختمان استفاده شود.

Roomi2

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top