مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

تفاوت های بین تراس و بالکن! 2

تفاوت های بین تراس و بالکن! 2

در بخش قبلی با عنوان " تفاوت های بین تراس و بالکن " به تعریف جامعی از اصطلاحات بالکن، تراس، ایوان و بهارخواب پرداختیم.برای مطالعه مبحث قبل روی عنوان مقاله کلیک کنید. در تعاریف و تصاویرمطلب قبلی تا حدود زیادی تفاوت این 4 مورد از یکدیگر مشخص شد. اکنون می دانید که واژهای تراس و بالکن دارای معانی و کاربردهای متفاوتی هستند. همچنین اطلاعاتی در مورد بهارخواب و ایوان دارید. در ادامه سعی داریم توضیحات تکمیلی در مورد تراس و بالکن را به شما ارائه دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

روش های طراحی بالکن

روش های مختلفی برای طراحی بالکن وجود دارد. این روش ها متناسب با طراحی ساختمان متفاوت است. در این قسمت 4 نمونه از این طراحی را برای شما توضیح می دهیم که بسته به نیاز، سلیقه و نوع طراحی ساختمان می توانید یکی از انواع آن را انتخاب کنید. این روش ها موقعیت قرارگیری بالکن نسبت به حجم اصلی ساختمان را نشان می دهد:

مورد اول به این صورت هست که بالکن به طور کلی داخل فضای حجم ساختمان قرار می گیرد و روی نمای ساختمان، ما یک نمای صاف می بینم و هیچ گونه بیرون زدگی مشخص نیست. در واقع کل فضای بالکن داخل حجم ساختمان قرار دارد.

مورد دوم به این صورت هست که بالکن فقط یک فضای کمی از حجم آن بیرون زده شده است. اما داخل آن هم فرورفتگی نداریم و فضای بالکن هم مسقف نیست. در اینجا فقط یک بیرون زدگی از ساختمان وجود دارد، برای اینکه بتوانیم حال و هوائی عوض کنیم.

مورد سوم به این صورت است که بالکن کاملا بیرون آمده است. در این مورد هم فرورفتگی وجود ندارد و همه حجم بالکن به صورت بیرون زدگی از ساختمان است. این مورد نسبت به مورد دوم دارای فضای بیشتری است. در اینجا بالکن بزرگتری نسبت به مورد دوم داریم.

مورد چهارم به این صورت است که مقداری از فضای بالکن به صورت فرورفتگی است و قسمتی از فضای بالکن به صورت بیرون زدگی است. این نوع بالکن معمولا فضای بزرگتری دارد وبسیار جادار است. در عکس زیر تا حدودی نوع طراحی این 4 نوع بالکن نشان داده شده است.

tarahi

هدف از ساخت تراس یا بالکن یا ایوان

تراس یا بالکن، معمولا به منظور ایجاد فضائی در جلوی ساختمان یا قسمتی از فضا یا محلی که بتوان از آنجا مناظر محیط اطراف را مشاهده کرد، ساخته می شود. طراحی تراس در واقع روزنه ای است که طبیعت را به خانه خود بکشانید. در اکثر آپارتمان های شهری که بالکن ها کوچک است، مهمترین ویژگی دکوراسیون تراس، کوچکی آن است. در زندگی امروزی از کمیت و کیفیت فضاهای خارجی خانه، مانند تراس، حیاط و پاسیو هر روز بیش از پیش کاسته می شود. در روند رشد زندگی شهرنشینی، شاهد هستیم که فضاهای زندگی هر روز بسته تر و از سبزی ان کاسته می شود. در چنین شرایطی احیا و استفاده درست از تراس یا بالکن بسیار مهم است. چون با توجه به زندگی آپارتمان نشینی امروز، تراس و یا بالکن یکی از فضاهائی است که می توان در آن ها نفسی تازه کرد و از آسمان و نور مستقیم خورشید بهره برد.

زیبا سازی بالکن

از آنجائی که بالکن هم از درون ساختمان دیده می شود هم از نمای بیرونی، پس زیبائی و طراحی آن می تواند هم بر زیبائی درون ساختمان تاثیر داشته باشد، هم بر زیبائی نمای خارجی ساختمان. بنابراین توجه به طراحی و استفاده از متریالهای جذاب برای ساخت و طراحی بالکن می تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد. در اینجا چند روش که برای زیبا سازی بالکن می توان استفاده کرد را معرفی می کنیم.

استفاده از آجر برای ساخت و ساز امری است که بر هیچ کس پوشیده نیست. در مورد استفاده از آجر در طراحی داخلی منزل در مباحث قبلی به طور مفصل صحبت کردیم. در این مورد می توانید به مقاله های قبلی سایت مراجعه کنید.از آن جائی که بالکن یا تراس در زیبائی نمای بیرونی و داخلی ساختمان نقش مهمی دارد، یکی از گزینه های بسیار خوب برا ی دیزاین بالکن استفاده از آجر برای نمای آن است. نمای آجری در بالکن یا تراس به آن احساس گرمی و صمیمیت خاصی می بخشد.

ajori

گرین وال( دیوار سبز مصنوعی) یکی دیگر از متریالها برای تزئین دیوار بالکن است که می توان از آن استفاده کرد.جنس این دیوارهای سبز مصنوعی یا گرین وال از پلی اتیلن است. شما می توانید آن را هم در دیوار داخل ساختمان و هم برای دیوار خارج ساختمان استفاده کنید. این گرین وال ها تماما قابل شستشو هستند.جنس پلی اتیلن آن ها به صورتی هست که در مقابل تغییرات آب وهوائی بسیار مقاوم هستند و دوام و ماندگاری زیادی دارند. ابعاد آن ها هم به صورت پنل 30*40 و هم به صورت پنل های 50*50 هست. این دیوارهای مصنوعی در مدل های مختلف به شکل گیاهان مختلف موجود هست. در کنار گرین وال، استفاده از چمن مصنوعی یا تایل ترموود و یا ترکیب این دو در کنار هم، برای کف بالکن می تواند زیبائی خیره کننده ای را به وجود بیاورد.

greenwall

در برخی موارد حتی شما می توانید از شیشه های ریلی استفاده کرده و فضای بالکن را محصور کنید. این روش، راه حل خوبی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به فضای بالکن است. به علاوه چون از شیشه استفاده می شود جلوی نور و روشنائی را نمی گیرد. پس به هیچ عنوان فضا را دلگیر و تاریک نمی کند. همچنین چون شیشه ها به صورت ریلی هستند می توانید هر موقع که نیاز داشتید با باز کردن شیشه ها از هوای بیرون لذت ببرید.

shishe

استفاده از گلدان های دیواری و گیاهان رونده طبیعی و مصنوعی ، استفاده از مجسمه های دیواری روی دیوار یا بین گل ها، استفاده از قاب و تابلو و آینه ها گزینه های بعدی هستند.گل های طبیعی و چوب کنار هم می توانند ترکیب جذابی را برای بالکن به وجود بیاورند. باتوجه به سلیقه و مقدار فضائی که دارید می توانید ازیک یا چند گزینه از این آیتم ها استفاده کنید. استفاده از میز و صندلی های کم جا هم می تواند گزینه خوبی برای تزئین بالکن و لذت بردن از فضای بالکن باشد.

sandali

 

images 1 آدرس مرکز فروش:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top