آشنایی با جدید ترین رنگ های آجرنما

آشنایی با جدید ترین رنگ های آجرنما

ترکیب رنگ های آجر نما به قدری چشم نواز است که شاید فکرش را هم نکنید که یک آجر نمای ساده بتواند اینطور دل انگیز باشد. رنگ های آجر نما در سال 2021 اغلب به صورت ترکیبی استفاده می شوند.


ترکیب رنگ های گرم و سرد

استفاده از رنگ قرمز برای آجر نما در کنار سنگ یکی از ایده های جدید در سال 2021 است. بخش هایی از ساختمان از آجر نمای قرمز استفاده می شود که در کنار سنگ جلوه ای بی نظیر می گیرد. رنگ قرمز در لیست رنگ های گرم قرار دارد و در کنار سنگ یک تعادل خارق العاده ایجاد می کند. این ترکیب برای نمای ویلا بسیار عالی است. نمای ساختمان قرمز به معنی نشاط و شور بیشتر است. معمولاً رنگ قرمز به میزان محدودتر استفاده می شود تا آرامش نما گرفته نشود. دقت کنید که هر یک از رنگ های آجر نما زیبایی خاص خود را دارند اما رنگ های گرم این روزها باب میل بانوان خوش سلیقه ایرانی است.


رنگ های خنثی

کسانی که علاقه به دنیای خنثی دارند، معمولاً در لیست رنگ های آجر نما، به سراغ آجرنما طوسی می روند. طوسی از دسته رنگ های لاکچری محسوب می شود و با بسیاری از رنگ های دیگر ترکیب خواهد شد. استفاده از نمای آجر نسوز طوسی برای ویلاهایی که دارای باغ و حیاط هستند بی نظیر است. رنگ طوسی ترند سال 2021 بوده و بیشترین تقاضا در بین انواع رنگ های آجر نما، مربوط به رنگ طوسی است. معمولاً رنگ های طوسی برای لبه های ساختمان بسیار عالی هستند و در نهایت رنگ های تیره جلوه خاصی می گیرند. در ساختمانی که از آجرنما طوسی استفاده شده است معمولاً اجرای شیشه برای تزیین و دکوراسیون بسیار عالی خواهد بود.


افزایش کنتراست رنگی در نمای ساختمان

معمولاً رنگ های آجر نما روشن به نسبت تیره در یک سطح می تواند کنتراست بسیار عالی فراهم سازد. استفاده از رنگ سنگ سفید و آجری در کنار هم سبب وسعت بیشتر دیوارهای ساختمان می شود و جذابیت کار را دو چندان می کند این رنگ ها معمولاً بر اساس سلیقه کاربر انتخاب می شود. ترکیب رنگ آجر نما سفید با هر رنگ دیگری بسیار مناسب و قابل قبول است و در این زمینه محدودیتی دیده نمی شود اما آجر نما سفید و خاکستری تیره سهم بزرگی در طراحی نمای بیرونی یک ساختمان لاکچری دارد. اگر دقت داشته باشید بسیاری از ساختمان های با ارزش و مشهور در دنیا رنگ سفید را انتخاب بی نظیری برای نما می دانند.


طرح آجرنما قدیمی

در بازسازی بسیاری از ساختمان های نوستالژی از طرح آجرنما قدیمی استفاده می شود این طرح به صورتی است که انگار آجرهای قدیمی به همان شکل استفاده شده است و همان رنگ قهوه ای یا نارنجی مشهور خود را دارد اما سبک مدرنی به آن افزوده است که هم فضای قدیمی ساختمان حفظ می شود و هم طراحی آن بسیار عالی و خاص خواهد بود.


اجرای آجر نما رسی با دو ترکیب بی نظیر

آجرنما رسی در دو سبک رسی گلبهی و رسی زرد عرضه می شود. این مدل از آجرنما مشهور به آجر نما سه سانتی است و این موضوع به خاطر ابعاد آن است. معمولاً این ترکیب رنگ برای ساختمان های هنری و کتابخانه ها و مراکز تئاتر انتخاب بسیار خوبی است. این مدل از آجر نما جنبه تزیینی دارد و شاید از نظر کیفیت چندان قابل قبول نباشد. البته که نوع اجرای آن بسیار مهم است.


اجزای آجر نما نسوز در سه رنگ جذاب

آجرنما نسوز یک انتخاب کاملاً هوشمندانه است این آجرنما از خاک چینی تهیه می شود و در رنگ سفید مشخص است اما سه رنگ بی نظیر صورتی و نارنجی و قرمز نیز برای آن دیده می شود. تنوع رنگی برای این مدل از آجرنما زیاد است و تحمل دما تا 1500 درجه سانتی گراد را دارد و ارزش آن بسیار بالا است. آجر نسوز پلاک معمولاً به رنگ های قرمز انگلیسی و سفید و شاموتی دسته بندی می شود. در تهران در بین رنگ های آجر نما، رنگ سفید عسلی این آجرنما بسیار مورد توجه است البته بسیاری از افراد سفید بلدرچینی را دوست دارند که ساختار مخصوص به خود دارد. ضخامت این مدل از آجرنما معمولاً بالا است.


آجر نما رستیک دو رنگ

نوعی از آجرنما وجود دارد که مشهور به سند بلاست است این آجرنما به طور کلی نوع تکمیل شده مدل پلاک است و یک مرحله فرآوری را پشت سر گذاشته است. سطح این آجر زبر بوده و دانه دانه است. به طور کلی این محصول از نظر بافت شرایط متفاوتی دارد و قیمت آن نیز کمی گرانتر است. رنگ کرم روشن به همراه نارنجی متمایل به قهوه ای رستیک بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده است و برای نمای ساختمان های بلند استفاده می شود.


آجر نما با رنگ بندی نامنظم

می دانیم که ایده های نامنظم از ترندهای محبوب سال 2021 است و در لیست رنگ های آجر نما پرفروش قرار گرفته است. مثلاً آجر نسوز نما آنتیک یکی از پیشنهادات عالی محسوب می شود. این آجرها شامل یک مرحله پردازش روی آجر نسوز تایل هستند و به طور کلی دارای لبه های تیز آجر بوده و مقداری انحنای کم به آن داده می شود. این مدل از آجرها به صورت سنتی اجرا می شوند و همین نامنظم بودن در رنگ سبب جذابیت بیشتر آن شده است. به طور کلی وقتی به ظاهر این مدل از سنگ ها نگاه می کنید اینطور به نظر می رسد که سال ها در معرض باد و باران بوده اند.

آجر نمای آنتیک برای بخش های داخلی منزل استفاده می شود اما در برخی از سبک ها در نمای خارجی نیز استفاده می شود.


رنگ جدید صخره ای ترند سال 2021

رنگ صخره ای، رنگ عجیبی است! در واقع رنگی از ترکیب طوسی، خاکی، قهوه ای، خاکستری و دودی که شاید در نهایت به هیچ از این موارد شبیه نباشد اما در لیست رنگ های آجر نما سال 2021 قرار گرفته و تقاضا برای آن زیاد است. فرم این سنگ ها به صورت صخره ای یا گیوتین است به طوری که ساختار نسبتاً سختی دارد اما برای برخی از بخش های ورودی ویلاها استفاده می شود و جذابیت زیادی دارد.

راهنمای انتخاب بهترین رنگ آجر نما

اگر در بین رنگ های آجر نما، نمی دانید کدام مورد برای ساختمان شما مناسب است میتوانید مدل های ترکیبی را انتخاب کنید که با سلیقه همه افراد خانواده سازگار باشد و هم شاخصی در اجرای درست رنگ داشته باشد. دقت کنید که رنگ های آجر نما بر اساس سبک ساختمان انتخاب می شود. برای ساختمانی های مدرن قطعاٌ آجرنما طوسی و سفید بی نظیر است در حالی که برای ساختمانی های کلاسیک رنگ های کرم و قهوه ای انتخاب جالب تری خواهد بود پس باید همه جوانب را در نظر بگیرید و سپس انتخاب کنید.

فروش آجر نما نسوز لفتون سفان

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top