چگونه با آجر یه خونه رویایی بسازیم؟


 چگونه با آجر یه خونه رویایی بسازیم؟


آجراز محصولاتی است که در ساخت و ساز بسیار مهم است و استفاده اصولی در نمای ساختمان نیز سبب زیبایی حیرت انگیز در نما می شود .به گزارش ایسنا، بنابر اعلام خاجی کالا، ما در این مقاله قصد داریم این محصول ارزشمند در ساخت و ساز را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم از جمله تاریخچه آجر ، نوع آجر و کلی مطالب جذاب دیگر . لطفا تا آخر پست با ما همراه باشید ...

آجر چیست ؟

آجر نمونه ای از مصالح ساختمانی است که هم ساخت و ساز داخلی و هم در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد . این مصالح پرکاربرد از گذشته های دور تاکنون در ساخت و ساز حائز اهمیت بوده و می توان آجرها را  جزء مهم ترین مصالح در نظر گرفت . آجر از پختن خاک رس به دست می آید و در ابعاد و رنگ های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد . برای ساخت آجر ابتدا خاک رس مرغوب و با کیفیت را عمل آوری کرده و گل آن را درست می کنند . سپس این گل رس در قالب هایی با ابعاد یکنواخت ریخته و خشک می شوند . این مرحله خشت زنی یا قالب گیری نام دارد . خشت ها پس از خشک شدن به کوره آجرپزی می روند و مرحله نهایی که پخت آجر است انجام می گردد .

آجرها با توجه به کوره ای که در آن پخته می شوند کیفیتی متفاوت دارند . کوره های آجرپزی به انواع کوره های آجر ثابت و آتش ثابت ، کوره های آجر ثابت و آتش رونده و کوره های آتش ثابت و آجر رونده دسته بندی می شوند . در کوره های نوع اول آجرها به نحوی روی هم چیده می شوند که یک برج آجری تشکیل می دهند و فرآیند پخت آنها توسط آتشی که درون کوره است انجام می گیرد . در کوره های نوع دوم آجرها در کوره ریخته می شوند و آتش درون کوره منجر به پخت آنها می شود. کوره های نوع سوم حالتی مکانیزه دارند. در این کوره ها یک تونل آتش در وسط قرار گرفته و آجرهای نپخته از یک طرف وارد شده و پس از پخت در این تونل از طرف دیگر کوره خارج می شوند .

آجرها دارای ابعاد متفاوتی هستند و به آسانی در هم قفل می گردند ، از این رو از آجر در محل اتصال دو دیوار و ساخت طاق ، گنبد و قوس استفاده می شود . یکی از خاصیت های آجر قابلیت پر کردن دیوار ، سقف و … است از این رو از این مصالح به عنوان پرکاربرد ترین مصالح در صنعت ساختمان استفاده می شود . اکثر مصالح ساختمانی برای اینکه در نمای بیرون ساختمان استفاده شوند نیاز به اندودکاری دارند اما آجر بدون هیچ پوششی قابل استفاده در نمای خارجی است . در دنیای مدرن امروز که دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت پیدا کرده است معماران درصدد طراحی الگوها و طرح های جدید استفاده از آجر هستند . این الگوها با اشکال منظم و نامنظم یک نمای سنتی را به نمای مدرن تبدیل می کنند . با استفاده از آجرهای رنگی می توان طرح های بی شماری را اجرا نمود و زیبایی بی نظیری به فضا بخشید . در خانه های امروزی آجر نقش یک عنصر دکوراتیو را ایفا می کند . آجرهای متنوع و رنگارنگ می توانند یک نقطه کانونی در اتاق ایجاد کنند و توجه میهمانان را به خود جذب نمایند . تنوع رنگ این مصالح به اندازه ای بالاست که می توان با توجه به دکوراسیون داخلی رنگ مورد نظر را انتخاب نمود . آجر حسی از طبیعت را وارد خانه می کند و حسی گرم و دلنشین منتقل می نماید . از آجر نه تنها برای زیبا سازی اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده می شود بلکه از آن نیز می توان در حمام و سرویس بهداشتی استفاده نمود .

آجرها با ابعاد و کارایی های متفاوت در امور ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر این محصول با تنوع بسیار بالا به بازار عرضه می شود و نیاز مشتریان را در زمینه های مختلف برآورده می سازد . شما می توانید برای خرید و آشنایی از انواع آجر و آجر مصنوعی روی لینک کلیک کنید . انواع آجر و کاربرد آن ها- آجر لعابیلعاب کاری یکی از هنرهای اصیل در صنعت معماری کشور است . لعاب یک پوشش برای حفاظت سطح آجر است که مقاومت آن را در برابر عواملی نظیر هوازدگی ، فرسایش، عوامل شیمیایی و نفوذ آب افزایش می دهد . آجر لعاب کاری شده سطحی صاف و صیقلی دارد که علاوه بر مقاومت بالا ، زیبایی بی نظیری در ساختمان ایجاد می کند . تولید آجر لعابی همانند آجر معمولی است، تنها تفاوت آن لعاب کاری بعد از خشک شدن آجر است . این آجرها به دلیل ظاهر زیبا خود در دیزاین داخلی ساختمان و زیباسازی نما مورد استفاده قرار می گیرند . این آجرها در ابعاد مختلف و در رنگ های متنوع نظیر زرد ، قهوه ای ، کرمی ، فیروزه ای و … به بازار عرضه می شوند . یخ زدگی یکی از عواملی است که مصالح را در مناطق مختلف اقلیمی تحت تاثیر قرار می دهد ، اما لعابکاری مقاومت مصالح را در برابر این عامل بالا می برد و سطح را نفوذ ناپذیر می کند .

- آجر نسوز :

آجر نسوز از نظر ساختاری با سایر آجرها متفاوت است. مواد اولیه ساخت آجر نسوز شامل کانی ها و پوکه های معدنی نسوز می باشد. ساختار مولکولی این نوع آجر منظم و مقاوم است و در دماهای بالا متلاشی نمی شود. آجر نسوز خاصیت فیزیکی و شیمیایی خود را در درجه حرارت های بالا حفظ می کند و تحمل گرمایی آن بالاست. در حال حاضر این آجر در انواع آجر سیلیسی ، آجر آلومینیومی ، آجر قلیایی و آجر نسوز ویژه تولید و به بازار عرضه می شود . آجرهای سیلیسی همانطور که از نامشان پیداست از خاک سیلیسی که اصطلاحاً به آن کورتزیت می گویند ، تهیه می شوند . این آجرها برای پوشش درونی کوره های فولادسازی، کک سازی و سرامیک سازی به کار می روند . آجر آلومینیومی از آلومین یا اکسید آلومینیوم ساخته می شود و ضریب تحمل حرارتی آن بالاست ، از این رو برای ساخت کوره های ذوب آهن، فلز و تولید شیشه از آن استفاده می شود . آجر قلیایی نیز متشکل از سیلیسیم دی اکسید و اکسید منیزیم است و برای پوشش داخلی کوره های فولادسازی ، کوره های ذوب شیشه و … کاربرد دارد . در نهایت آجر نسوز ویژه که در صنعت کاربرد دارد با استفاده از فلزات واسطه تولید و در انواع آجر اکسید کروم ، آجر زیرکونیوم و آجر اکسید کروم کوروندوم به بازار عرضه می شود . آجرهای نسوز از تنوع رنگ بالایی برخوردار هستند اما رایج ترین رنگ های آن قرمز و قهوه ای است . این آجرها در برابر فرسایش ، حرارت و سرما مقاومت بسیار بالایی دارند و به علت عدم محدودیت رنگ و اندازه زیبایی بی نظیری به نمای ساختمان می بخشند . آجرهای نسوز نوعی عایق حرارتی برای جلوگیری از هدرفت انرژی هستند و قابلیت جذب آنها به ملات بالاست ، از این رو از ساختمان سقوط نخواهند کرد . قیمت آجر نسوز به نسبت بالاست اما زیبایی و تنوع آن بی نظیر است . - آجر مصنوعی آجر مصنوعی نوعی آجر می باشد که بدون مواد شیمیایی یا سمی و با تکنولوژی پیشرفته روز تولید می شود . این آجر محصولی نو ظهور است که به سرعت جای خود در عرضه ساخت باز کرده و از آنجایی که سبک و دارای کیفیت بالایی در ساخت می باشد، بسیار مورد توجه سازنده ها قرار گرفته است . این آجر در کنار کیفیت دارای تنوع و زیبایی بالایی می باشد که همین امر باعث می شود این محصول مناسب برای نمای ساختمان باشد و جلوه خاصی به خانه های شما می بخشد . 

-آجر ماشینی :

آجرهای ماشینی دارای ۸ الی ۱۰ سوراخ هستند و فاصله بین سوراخ ها در هر بعد آجر از ۳۰ درصد طول همان بعد کمتر نیست. این سوراخ ها به این دلیل در آجر قرار می گیرند که ملات در آنها نفوذ کند و دیوار ساخته شده با این آجرها مستحکم تر و مقاوم تر شود. آجرهای ماشینی از قدرت مکندگی بالایی برخوردار نیستند و به راحتی به ملات نمی چسبند، از این رو نمی توان از آنها برای ساخت طاق های ضربی استفاده نمود. - آجر فشاری : آجر فشاری به صورت دست ساز ساخته می شود و اغلب در مرحله زیرکاری و سفت کاری ساختمان قابل استفاده است. این آجر بعد از قالب گیری وارد کوره محلی شده و در اکثر امور ساخت و ساز همانند طاق ضربی، تیغه چینی، گره چینی و … کاربرد دارد. از این رو این آجرها را فشاری می نامند که بعد از خشت زنی با دست، کارگران با فشار دست خود گوشه های قالب را با گل مخصوص پر می کنند.سخن آخر ما در این پست به بررسی انواع آجر ها پرداختیم و دسته بندی آن ها را مشخص کردیم ولی لازم به ذکر است در نظر داشته باشیم هر مدل آجر کاربرد خاص خود را داشته و استفاده آن در محل مناسب سبب بالا رفتن زیبایی و استحکام در ساختمان می شود .

-آجر مصنوعی :

  امروزه همه ما در تلاش برای دیزاین و زیبا سازی خانه خود می باشیم  . یکی از محصولاتی که جلوه ساز خانه می باشد آجر مصنوعی است در عین راحتی در نصب ، زیبایی خاصی را به ارمغان می آورد . یکی از مزیت های آجر مصنوعی این است هم می توان آن را در نمای داخلی و هم نمای بیرونی ساختمان استفاده نمود . آجر مصنوعی کرم فوق یکی از این محصولات می باشد که هر بلوک دارای ابعاد 20x5 سانتی متر می باشد . جنس این آجر کورین می باشد و مقاومت و کیفیت مطلوبی به محصول می دهد .

قیمت فروش آجر نما نسوز لفتون سفال

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top