طراحی سقف لابی ساختمان و نورپردازی آن

طراحی سقف لابی ساختمان و نورپردازی آن

در طراحی سقف لابی ها می توان از انواع سقف های دکوراتیو از جمله سقف کناف استفاده نمود. سبک های مدرن و کلاسیک نیز برای اجرا در سقف گزینه مناسبی می باشد.

اما بیشترین نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد نوع طراحی سقف با توجه به مقیاس و فضا و حتی مدل دکوراسیونی است که شما برای آن در نظر می گیرید.

اگر از فضاهای بزرگ برای لابی استفاده می کنید می توانید از نوع طراحی سقف مرکزگرا به سبک کلاسیک کمک بگیرد.

دقت کنید که طراحی سقف و نورپردازی که در آن انجام می دهید باید هماهنگی زیادی با قسمت های دیگر مثل انتخاب لوستر، وسایل تزیینی و حتی فضای مدرن یا سنتی داشته باشد.

نورپردازی صرف نظر از موضوع روشنایی که به همراه دارد، باید فضایی زیبا، با طراوت و دنج را برای افراد ایجاد کند.

نورپردازی اینگونه فضاها با توجه به کاربردهایی که دارند به دو دسته تقسیم می شوند:

    نورپردازی پیشخوان و فضای نشیمن
    نورپردازی دکورها

برای نورپردازی و طراحی نور در قسمت نشیمن می توانیم از لوسترها و چراغ های دیوارکوب، آباژور، لوسترهای سقفی و آویز، انواع چراغ های هالوژن توکار، چراغ های رومیزی و… استفاده کنیم.

این نورپردازی با توجه به انتخاب لوازم تزیینی، دیوارکوب ها و دکور باید هارمونی خوب و دلپذیر را برای محیط ایجاد کند.

فروش آجرنما نسوز لفتون سفال
استفاده از گیاهان آپارتمانی در فضای لابی ساختمان

اگر فضای لابی راهروها و راه پله ها از نور کافی برخوردار باشند، می توانیم با انتخاب گل ها و گیاهان طبیعی جلوه ای دیدنی و جذاب به فضای لابی بدهیم اما در صورت اینکه نور طبیعی کافی نباشد، می توانیم از گل ها و گیاهان آپارتمانی استفاده کنیم که در شرایطی با نور کم هم رشد می کنند و حتی در بعضی موارد از گل ها و مصنوعی هماهنگ با دکور و فضا هم می توان استفاده کرد.

انتخاب و استفاده از وسایل دکوری هم باید بسیار دقیق انجام پذیرد و باید دقت کنیم با توجه به فضای عبور و مرور وسایلی را انتخاب نکنیم که موجب ناراحتی و یا خلل در رفت و آمد ساکنین باشد و این وسایل باید به زیباتر شدن فضای لابی با توجه به سلیقه ساکنان و سبک دکوراسیون کمک کند.

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top