مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

نکاتی در مورد اجرایی کردن الگوهای آجرچینی

نکاتی در مورد اجرایی کردن الگوهای آجرچینی

آجرکاری و استفاده از چیدمانهای مختلف آجر یکی از هنرهای بسیار پیچیده در عرصه معماری از قدیم تاکنون بوده و هست. این هنر در بسیاری از آثار فاخر معماری کهن به چشم می خورد. در مباحث پیشین در مورد " روش های مختلف آجرچینی3" و نام های مختلف چیدمانهای متفاوت آجر صحبت کردیم. با آجرهایی مانند "آجر مُهری" و "آجر گلچدنی" آشنا شدیم و متوجه شدیم که هر کدام از این چیدمانهای آجر در جای به خصوصی از ساختمان کاربرد بیشتری داشته است. اخیرا تعدادی از معماران سعی در احیای برخی از روش های آجرچینی داشته و انصافا در این راه موفق نیز بوده اند. در همین راستا باید توجه داشت که ارائه الگوهای پیچیده ی آجرچینی و آجرکاری از بدو طراحی تا مرحله ی اجرا و عملیاتی شدن کار مستلزم چند نکته ضروری و مهم است که توجه به این نکات بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به معرفی این نکات خواهیم پرداخت. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تلفن کارخانه : 03145711350 

سفال فوم دار اصفهان

 

Bricks 600

 

یکی از اساسی ترین نکاتی که طراح و معمار الگوهای آجرچینی باید در نظر داشته باشد این است که ابزار، امکانات و مصالح موجود در بازار را بسنجد. لذا از لحاظ نمودن عناصری که قابل دسترسی نیستند و یا تهیه آنها دشوار است و یا متناسب با بودجه پروژه نیست، باید خودداری کرد.

نکته دیگری که رعایت آن لازم وضروری است این است که باید از ارائه الگوهای پیچیده به مجریان و دستیاران کم تجربه به شدت پرهیز کرد. زیرا این کار علاوه بر تحمیل هزینه اضافه، آسیبی جدی به کیفیت کار وارد می کند. بنابراین اگر کیفیت کار برایتان مهم است ( که باید باشد!) از سپردن کارهایی که الگوی پیچیده ای دارند به افراد تازه کار جدا خودداری کنید. در واقع اگر به دنبال بهترین کیفیت هستید، مبلغی بالاتر هزینه کنید ولی بهترین و باتجربه ترین اساتید را در اختیار بگیرید. در کنار این موضوع باید توجه داشته باشید که حقوق و کارمزد اساتید کار را به موقع پرداخت کرده و از تشویق کردن آنها هرگز دریغ نکنید. از گرو نگه داشتن حقوق به منظور نگه داشتن استادکار جدا خودداری کنید. اغلب افرادی که استادکار خود را از دست می دهند به واسطه همین افکار پوسیده است.

یکی از کارهای مهمی که پیش از شروع به کار، باید انجام داد این است که مدلی کوچک از چیدمان مورد نظر را با کمک استادکار بر سطح زمین اجرا نمایید و این الگو را تا پایان کار حفظ نمایید. از استادکار بخواهید دقیقا مطابق طرح و نقشه کار را عملی و اجرا کند و از کارهای سلیقه ای اجتناب کند و تجربیات خود را در جهت کیفیت بهتر اثر به کار گیرد. با این روش، نتیجه نهایی کار بسیار تمیز و بدون عیب و نقض اجرا می شود.

الگوهای چیدمان آجرها باید هدفمند و براساس یک ایده مشخص و توام با بینش تاریخی و مهندسی باشد. ارائه الگوهای نامفهوم و بی قاعده و گنگ، و چینش های پیچیده که موجب پِرت شدن و هدر رفتن منابع می شوند نباید مورد استفاده قرار گیرند. به عبارتی چیدمانهایی که مستلزم دورریزی و تحمیل سربار به پروژه می شوند باید کنار گذاشته شوند.

نکته انتهایی که البته باید قبل از شروع کار باید رعایت کرد این است که باید تمامی مصالح موجود در بازار را به دقت بررسی کرد. ممکن است مجبور شوید برای رسیدن به اهداف خود از دو و یا چند تولیدکننده خرید نمایید. با تولیدکنندگان مختلف در تماس دائم باشید و کاتالوگ تولیدات آنها را در بایگانی خود داشته باشید و به روز نمایید. از سایت های مختلف بازدید کنید و اطلاعات هر تولیدکننده را محک بزنید. از تولیدکننده ای که سایت و کاتالوگ ندارد خرید نکنید. زیرا او آنقدر برای کار و تولیدات خود اهمیت قائل نیست که کار خود را تبلیغ کند!

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top