مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

روش های مختلف آجرچینی 2

روش های مختلف آجرچینی 2

منابع اصلی انواع چینش های آجری در دوره معاصر، اغلب الهام گرفته از همان الگوهای قدیمی چیدمان آجر است. روش های آجرچینی که امروزه استفاده می شود، روش هایی است که در بناهای تاریخی و کهن به کار گرفته می شده است، البته مبتنی بر اصول و بنیانهای دانش امروزی! در واقع ما امروزه وامدار هنر پیشینیان و گذشتگان خود هستیم. بنابراین شایسته است که به درستی و به خوبی به گذشتگان خود ادای دین نماییم. راه درست ادای این دین، ساختن بناهایی است که علاوه بر هویت و شخصیت، به بهترین نحو و بالاترین کیفیت این هنر کهن و ریشه دار و دیرینه را انعکاس دهند. ما حق نداریم که زحمتها و تلاشهای گذشتگان خود را نادیده بگیریم. تمدن باید از پایه و اساس مستحکم باشد. ما نیز باید آنچنان بناهای امروزی را بسازیم که مایه فخر و مباهات آیندگان باشد. در مبحث قبل با عنوان "روش های مختلف آجرچینی" در مورد تعدادی از روش های چینش آجر صحبت کردیم. در ادامه مبحث قبل، با برخی دیگر از روش های چیدمان آجر بیشتر آشنا خواهیم شد. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تلفن کارخانه : 03145711350 

سفال فوم دار اصفهان

 

آجرچینی آبشاری: در این روش آجرها در زاویه قائم کنار هم قرار نمی گیرند و می توانند زاویه های متنوعی داشته باشند و به صورت منحنی کنار هم قرار بگیرند.

آجرچینی به روش مشبک جناغی : در این روش از آجرچینی، آجرها با هم زاویه 90 درجه دارند و در صفحه ای با زاویه 45 درجه قرار می گیرند. به عبارتی آجرها به صورت جناغی پشت هم متصل می شوند و عمود بر قطر دیوار قرار می گیرند.

آجرچینی به روش گره سازی: برای به کارگیری این روش از آجرچینی، آجرها در اندازه های مختلف بریده شده و تکه تکه می شوند. سپس به صورت نقش های ساده هندسی مانند مثلث، مربع، لوزی و غیره در کنار هم ترکیب میی شوند و طرح هایی به صورت ستاره و چندضلعی ها را به وجود می آورند.

آجرچینی معقلی: از ترکیب آجر با کاشی و آجر لعابدار طرح ها و نقش های بسیار زیبا و چشم نوازی به وجود می اید که با نام آجرچینی معقلی شناخته می شود. از این طرح ها و چیدمان برای گلدسته های مساجد و تزیین دیوارهای شبستان ها استفاده می شده است. تلفیق آجر با کاشی در نماسازی از انبساط و انقباض کاشی ها جلوگیری می کند. با این عمل پریدن و خردشدن لعاب کاشی به حداقل می رسد.

Maghal1

آجرچینی رحلی: استفاده از روش آجرچینی رحلی یا اصطلاحا رحلی چینی، یکی از روش های کهن آجرچینی است. این روش بیشتر در مقبره بزرگان، مساجد، بناهای یادمان و یا ساخت هوباره ها به کار گرفته می شده است. امروزه در نمای بیرونی ساختمان ها به عنوان بخشی از تزیین نما و جهت ایجاد سایه و روشن و گاهی برای تامین نور غیرمستقیم پلکان و پاگردها، بالکن ها و راهروها اجرا می شود.در سالهای اخیر این روش آجرچینی بیشتر جنبه دکوراتیو پیدا کرده است و در معماری داخلی و نماسازی و حتی دیوارهای پارامتریک و محوطه سازی نیز کاربرد فراوان پیدا کرده است.

باید توجه داشت که این نوع چینش آجر مقاومت فیزیکی و استحکام زیادی ندارد و به جز تحمل وزن خود قادر به حمل هیچ گونه بار دیگری نیستند. بنابراین باید در قابهای محدود و نچندان وسیع با بند و بستهای جانبی اجرا شوند و هیچگونه بار اضافی بر آنها تحمیل نشود. چینش رحلی آجر به دو صورت رحلی گسسته ( دارای منفذ) و رحلی پیوسته ( بدون منفذ) قابل اجرا است.

 

Rahli1

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top