مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

روش های مختلف آجرچینی

روش های مختلف آجرچینی

آجر این محصول پرکاربرد و شگفت انگیز در دنیای ساخت و ساز، که از گذشته های بسیار دور تاکنون مورد استفاده معماران و طراحان ساختمان بوده است. آجر یکی از پرتنوع ترین متریالهای مورد استفاده در بنایی است. رنگ ها و طرح ها و اندازه های مختلف آجر، به قدری متنوع هستند که بتوانند بسیاری از نیازها و سلیقه ها را برآورده کنند. اما نکته بسیار مهم دیگری که در مورد تنوع در آجر می توان عنوان کرد، نحوه چینش آجر است. شما می توانید با یک نوع خاص از آجر، بی نهایت طرح و چینش متنوع ایجاد کنید. طرح ها و چینش های مختلف آجر را حتما در بناهای مختلف دیده اید. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی انواع مختلف آجرچینی و نحوه قرار گرفتن آجرها در کنار یکدیگر بپردازیم. با نام  چینش های مختلف آجر آشنا شویم و در مورد کاربرد هریک بیشتر توضیح دهیم. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تلفن کارخانه : 03145711350 

سفال فوم دار اصفهان

آجرچینی به روش نیما نیم: این روش آجر چینی معمول ترین و ابتدایی ترین نوع آجرچینی است. در این روش ردیف اول آجر چیده شده و برای ردیف دوم در ابتدای ردیف یک آجر نیمه به کار برده می شود. سپس ردیف تا آخر چیده می شود. به این ترتیب هر آجر تا وسط آجر ردیف قبل قرار می گیرد. این روش آجرچینی هم برای نماکاری و هم برای ساخت و ساز دیوار و تیغه به کار برده می شود.

photo 2017 11 13 13 14 17

آجرچینی به روش  فخر و مدین: آجرچینی به روش مشبک یا فخرومدین به چیدمانی گفته می شود که دارای حفره و روزنه باشد. در این عبارت، کلمه " فخر" به معنی گل پخته شده یا کاشی و کلمه "مدین" به معنای حفره و سوراخی در درون گل است. فخرومدین شبکه ای است با نقش منتظم هندسی وغالبا ساده، که در معماری ایرانی آن را برای تنظیم نور، در جلوی پنجره، روزن، نورگیر سقف و دیوار به کار می برده اند یا به صورت دیواره جداکننده کوتاه یا بلند در درون فضا قرار می داده اند. در واقع می توان گفت فخرومدین به شبکه های حصار مانند باغ ها و اماکن مذهبی گفته می شود که به صوررت مشبک هایی تکرارشونده ساخته می شوند. به این ترتیب درون زیبای بنا، از بیرون نیز قابل مشاهده است. در طراحی دیوارهای باغ های دوطرف چهارباغ اصفهان و ایوان بازارهای پیرامون میدان نقش جهان از این روش آجرچینی استفاده شده است.

آجرنماهای مشبک باعث محدود شدن دید به داخل ساختمان می شود اما همچنان نور و هوای مطبوع را از خود عبور می دهند. در نماهای مسکونی مخصوصا در قسمت هایی که در نما، اتاق خواب مشخص است این نما بسیار مناسب است. همچنین می توان از این نوع نما برای مخفی کردن وسایل سرمایش و گرمایش مانند پکیج و اسپلیت در بالکن استفاده کرد. از مزیت های مشبک کردن آجر، جلوگیری از ورود نور مستقیم نامطلوب به داخل ساختمان می توان نام برد. مزیت دیگری که این روش آجرچینی دارد این است که در طول شبانه روز بازی نورها، اثر هنری زیبایی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد می کند.

Fakhr1

آجرچینی به روش هشت و گیر: در این روش آجرها به صورت برجسته و فرورفته طرح های متنوعی را ایجاد می کنند. در حقیقت در عبارت هشت و گیر، کلمه "هشت" به معنی برجسته و "گیر" به معنای فرورفته است. به این ترتیب با برجسته و فرورفته شدن آجرها، زیبایی بصری بی نظیری به وجود می آید که در نماهای آجری بسیار کاربردی و چشم نواز است.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top