مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

کفسازی با پوکه یا فوم بتن؟

کفسازی با پوکه یا فوم بتن؟

یکی از قسمت های مهم ساختمان به ویژه در آپارتمان ها، کف ساختمان است. کف هر طبقه به منزله سقف طبقه دیگر است. بنابراین، اینکه کف هر طبقه از مقاومت بالایی برخوردار باشد و نیز عایق صوت و حرارت باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه دو نوع متریال برای کفسازی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. فوم بتن و پوکه. در مباحث پیش رو قصد داریم تا در مورد این دو متریال بیشتر صحبت کرده و با مزایا و معایب هریک بیشتر آشنا شویم. سپس با توجه به نوع کاربری و همچنین با توجه به نیاز و بودجه خود بتوانیم بهترین انتخاب را برای کفسازی داشته باشیم. برای آشنایی بیشتر با این دو متریال تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

photo 2017 11 13 13 14 00

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تلفن کارخانه : 03145711350 

سفال فوم دار اصفهان

 

انواع فوم مورد استفاده برای تولید فوم بتن

برای تولید فوم بتن یا همان بتن کفی که برای کفسازی یا تولید بلوک به کار می رود می توان از چهار نوع فوم استفاده کرد:

فوم پروتئینه: فوم پروتئینه که به فوم حیوانی نیز معروف است از پروتئین های موجود در ضایعات کشتارگاه ها ساخته می شود.فرآیند پاکسازی، هیدرولیز و تبدیل ضایعات دامی به فوم، فرآیندی پیچیده و سخت است که دارای بوی نامطبوع و آلودگی های غیربهداشتی است. تولید این فوم نیاز به مکان های بزرگ و به دور از مناطق مسکونی و شلوغ باید باشد. اما مزیت این فوم، پایداری حباب های ایجاد شده است. این ویژگی باعث می شود تا زمان گیرش سیمان، حباب های موجود در بتن سالم بمانند و از بین نروند.

فوم شیمیایی: این فوم دارای فروملاسیون و ترکیبات متفاوتی است و بیشترین کاربرد را دارد. فوم شیمیایی دارای آلایندگی، بو یا رنگ نامطبوع نبوده و میزان کف دهی مناسبی به نسبت فوم حیوانی( فوم پروتئینه) دارد.

فوم ترکیبی: این فوم ها ترکیبی از فوم های حیوانی و فوم شیمیایی هستند. پایداری حباب های ایجاد شده در فوم بتن توسط بخش فوم حیوانی همچنان پابرجا است.

فوم گیاهی: نوع دیگری فوم، به نام فوم گیاهی نیز وجود دارد که از تخمیر مواد اولیه گیاهی مانند حبوبات به وجود می آیند. اما قیمت بالای مواد اولیه این نوع فوم، نسبت به سایر فوم ها و فرآیند تولید پیچیده، باعث شده است که استفاده از این نوع فوم زیاد مرسوم نباشد. حتی عده زیادی فوم گیاهی موجود در بازار را نوعی تبلیغات می دانند که واقعیت ندارد.

مزایای فوم بتن:

از مهمترین مزیت های فوم بتن نسبت به پوکه، صرفه جویی در زمان است. در هر روز کاری می توان با توجه به فاکتورهای مختلف بین 50 تا 60 مترمکعب ( با فرض ضخامت کفسازی 10 سانتی متر) را توسط فوم بتن پوشاند. به این ترتیب می توان 600مترمربع را در یک روز پوشش داد. اما در کفسازی با پوکه در مدت مشابه این مقدار، نهایتا به 150 مترمربع می رسد. از طرفی حمل و نقل فوم بتن به دلیل استفاده از شلنگ و پمپاژ بسیار راحت تر انجام می گیرد. این موضوع در هزینه و زمان کار نیز تاثیر مثبتی دارد.

نکته دیگر عدم نیاز به دپوی مصالح است. شما برای کف سازی با فوم بتن تنها به دستگاه فوم بتن ساز نیاز دارید که به راحتی می توانید آن را تهیه کنید. اما برای کفسازی با پوکه باید محل نسبتا بزرگی را به دپوی مصالح اختصاص دهید. همچنین برای فوم بتن درصد اختلاط مصالح بسیار مهم است. اگر ترکیب کمواد به درستی انجام نشود، ممکن است سطح کار حالت پفکی شده و حباب هایی در آن ایجاد شود که این امر موجب کاهش کیفیت کار می شود. اگر بخواهیم مزایای استفاده از فوم بتن نسبت به پوکه را به صورت فهرست وار ذکر کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • 50 درصد کاهش هزینه نسبت به پوکه ریزی
  • سرعت اجرای بالای کفسازی (در هر روز حدود 500 مترمربع)
  • 60درصد کاهش وزن نسبت به پوکه ریزی
  • عایق حرارتی، برودتی و صوتی
  • عایق بسیار مناسب در برابر آتش سوزی و حریق
  • عدم آسیب به لوله ها و تاسیسات ساختمان
  • قابلیت برش پذیری آسان برای اجرای تاسیسات
  • عدم نفوذ جانوران موذی

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top