مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

سبک مونوکروماتیک

سبک مونوکروماتیک

مونوکروماتیک یعنی طراحی تک رنگ! مونو به معنی یک و کروم به معنی رنگ است. یعنی فضای مورد نظر را در اطراف یک پالت رنگی تک رنگ دیزاین کنید. در این صورت از یک رنگ به عنوان رنگ اصلی در طیف های تیره تا روشن استفاده می شود. این تیرگی و روشنی باید در تمام فضا و اکسسوری ها موجود باشد. رنگ های مورد استفاده در این سبک می تواند شاد، خنثی و یا نود باشد. در مونوکروماتیک می توانیم یک رنگ را در طیف های مختلف و بافت های متفاوت ببینیم. این سبک یکی از ساده ترین و آسانترین راهها برای دکوراسیون است که بیشتر در سبک های مدرن از آن استفاده می شود. البته باید توجه داشت که این سبک بیشتر برای فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. پس وقتی در یک محیط از وسایل تک رنگ استفاده می شود، می گوییم از سبک مونوکروماتیک در معماری و طراحی دکوراسیون آن محیط، استفاده شده است.این سبک به دو قسمت اصلی مونوکروماتیک مدرن و مونوکروماتیک سنتی تقسیم می شود. گاهی اتصالهای فرعی با سبک های دیگر نظیر " سبک روستیک"، گوتیگ، فصلی و غیره دارد. در این مبحث قصد داریم تا با این سبک از طراحی بیشتر آشنا شویم. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

طراحی تک رنگ

طراحی دکوراسیون مونوکروم یا تک رنگ با فضای دکوراسیون داخلی چندان غریبه نیست. چرا که در طی چندین دهه در دنیای طراحی داخلی حضور داشته است و در انواع فضاها، از سالن های مد و دیزاین لباس گرفته تا فضای نشیمن منازل مسکونی، خودی نشان داده و حرفی برای گفتن داشته است. این سبک یکی از آسانترین سبک هایی است که یک دکوراتور تازه کار نیز می تواند به خوبی آن را پیاده سازی کند. در این سبک به سادگی می توان از کنار هم قرار دادن اشیا یک رنگ، به یک تعادل مناسب رسید. به صورت کلی و بدون نگرانی می توان رنگ های تکراری یا هم طیف را کنار هم قرار داد تا جلوه خوبی پیدا کند.

Mono

جذابیت دیزاین به سبک مونوکروم در سادگی آن نهفته است. این سادگی سبب شده در طی سالیان متمادی به مذاق دیدگاه های زیباشناسانه ی مختلف خوش بیاید و آن را به یک مد بی زمان، یا به عبارت بهتر، یک سبک تبدیل کند. دلیل اصلی پراهمیت بودن رنگ های کروماتیک در این است که طراحی شما را ساده تر می کنند. اما این نکته را حتما در نظر بگیرید که قرار است به یک طرح منسجم و هدفمند برسیم و هماهنگی را در کل فضا مشاهده کنیم. پس از این جهت رنگ های کروماتیک، طراحی را برای ما ساده تر می کنند که باعث می شوند با سرعت بیشتری به این هماهنگی دست پیدا کنیم.

قبل از پیاده سازی سبک مونوکروماتیک باید نکاتی را مورد بررسی قرار دهیم. مثلا اینکه چه رنگ هایی برای این سبک مناسب تر است و یا اینکه کدام قسمت از خانه با این سبک جذاب تر دیده می شود. اگر این نکات به درستی بررسی نشوند و اطلاعات کاملی از آن نداشته باشیم نمی توانیم انتخاب های مناسبی داشته باشیم و در نتیجه طراحی مناسبی نخواهم داشت.برای افرادی که تازه با این سبک آشنا شده اند و می خواهند کار طراحی با این سبک را انجام دهند ابتدا بایستی از مکان های کوچکی مانند سرویس بهداشتی یا اتاق خواب شروع کنند. استفاده کردن از یک رنگ برای سرویس بهداشتی، می تواند آشفتگی های بصری در آن را کاهش داده و به این قسمت از منزل استایل خاصی ببخشد.

Mono1

اگر هنوز آمادگی این را ندارید که از یک رنگ به عنوان بخشی از منزل خود استفاده کنید، می توانید از یک رنگ متضاد استفاده کنید و این رنگ متضاد را در قالب یک تابلو یا اکسسوری به محیط خود اضافه کنید. در این صورت ظاهری بسیار متفاوت و جذاب به محیط خواهید بخشید. اگر باز هم در انتخاب این سبک از طراحی برای محیط پیرامون خود، شک دارید می توانید کمرنگ ترین طیف رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. گاهی اوقات وقتی از کمرنگ ترین رنگ استفاده می کنید، تقریبا به سفیدی مایل می شود اما هنوز ته مایه رنگ مورد نظر را دارد. به این صورت ریسک استفاده از یک رنگ برای طراحی بسیار کمتر می شود. البته باید توجه داشت به طور کلی سبک مونوکروماتیک یک انتخاب جسورانه است. معمولا افرادی این سبک را انتخاب می کنند که قدرت ریسک پذیری بالاتری نسبت به بقیه افراد دارند. خیال نکنید که به خاطر تک رنگ بودن این سبک، می توانید خیلی راحت آن را در محیط مورد نظر خود پیاده سازی کنید. برعکس، اگر طیف های رنگی، به درستی انتخاب نشوند ممکن است بعد از مدت کوتاهی موجب دلزدگی و پشیمانی شما شود.

mono2

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top