مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

سبک جپندی

سبک جپندی

زندگی کردن در یک فضای زیبا و آرام باعث نشاط روحی شما می شود. در مباحث قبل با سبک های مختلفی از طراحی داخلی آشنا شدیم. " سبک اسکاندیناوی" آخرین سبکی بود که تا اینجا در مورد آن صحبت کردیم. این سبک در ترکیب با سبک ژاپنی، سبک جدیدی از طراحی داخلی را به وجود می آورد که در این مبحث قصد داریم تا با آن آشنا شویم. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

سبک جپندی چگونه به وجود آمده است؟

این سبک که با نام جپندی معروف است در واقع ترکیبی از دو سبک ژاپنی و اسکاندیناوی مدرن است. یعنی الهام گرفته ازدو مفهوم هوگه دانمارکی و وابی سابی ژاپنی است. یک سبک دکوراسیونی بسیار راحت و پرطرفدار! برخی معتقدند این سبک حدود 160 سال پیش که مرزهای ژاپن پس از 220 سال باز شد، با سفر طراحان دانمارکی به ژاپن شروع شد. این سبک مخصوص افرادی است که عاشق حس و حال طبیعت و عاشق راحتی هستند. این افراد دوست ندارند اطراف خود را با وسایل زیاد و پر زرق و برق شلوغ کنند. طرفداران این سبک دوست دارند خیلی ساده و مینیمال باشند و پر از احساس سرزندگی و انرژی مثبت باشند.  این سبک به دلیل کمک گرفتن از سبک ژاپنی، به عدم تقارن، سادگی، فروتنی، قدردانی و صرفه جویی اشاره دارد و بی آلایش بودن و نگاه به طبیعت جزو اصول اولیه این سبک است. به طور کلی این سبک از طراحی، یک سبک راحت برای منازل ما هست. در این سبک تمرکز روی مینیمالیسم، راحتی و زیبایی، لوازم با کیفیت و پرهیز از لوازم اضافی است. زیرا جپندی سبکی پایدار و دوستدار محیط زیست است. این سبک قابلیت ترکیب شدن با سبک های دیگر را دارد ولی برای این کار باید خیلی محتاطانه عمل کرد و از متخصصین این کار مشورت گرفت.

J

 

تجربه خوب کاربری در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد و سبک جپندی برای ایجاد حس آرامش شما گزینه مناسبی است. ترکیب دکوراسیون داخلی ژاپنی با طرح اسکاندیناوی منجر به وجود آمدن این سبک چشم نواز می شود. این سبک برای ایجاد آرامش افراد در فضای زندگی است. اما در کنار این هدف، این سبک کمک بسیاری به محیط زیست می کند. در این سبک از متریال هایی استفاده می شود که جزئی از طبیعت است و دوباره به چرخه طبیعت باز می گردد.

اگر بخواهیم ویژگی های کلی این سبک را به صورت فهرست وار بیان کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • فضای متعادل، نه خیلی شلوغ و نه خیلی خلوت
  • استفاده از رنگ گرم و طبیعی
  • استفاده از سازه های هنری و دست سازه هایی مانند ظرف های سنگی و سفالی
  • استفاده از عناصر طبیعت مثل چوب، سنگ، شاخه درختان و...
  • استفاده از وسایل با اشکال هندسی خاص به عنوان اکسسوری
  • حفظ سادگی و نظم و نیز استفاده از نور طبیعی و روشن بودن فضاها

مبلمان و اکسسوری در سبک جپندی

مبلمان مورد استفاده در این سبک معمولا ساده و مینیمال است. رنگ مبلمان در این سبک بسته به سلیقه افراد می تواند تیره و یا روشن باشد. اما چوب، عنصر اصلی مبل و میزها و کنسول ها است. در سبک جپندی از متریال های دست ساز، کتان و حصیر به عنوان اکسسوری استفاده می شود. با توجه به اینکه این سبک ترکیبی از دو سبک ژاپنی و اسکاندیناوی است؛ با توجه به سبک ژاپنی می توان اشیا دست ساز سنگی، چوبی، سفالی، حصیری و بتنی را وارد دیزاین این طراحی کرد .همچنین با الهام از سبک اسکاندیناوی می توان از اکسسوری هایی مانند فرش های نرم، پتو و کوسن استفاده کرد. سبک کابینت نیز بهتر است ساده انتخاب شود؛ با ترکیبی از رنگ سفید و رنگ چوب!

پالت رنگ در سبک جپندی

همان طور که در بالا اشاره شد این سبک تلفیقی از دوسبک ژاپنی و سبک اسکاندیناوی است. با توجه به اینکه در سبک ژاپنی بیشتر از رنگ های تیره، خاکی و ذغالی استفاده می شود و در سبک اسکاندیناوی نیز اولویت با رنگ های سفید، خنثی و سبز ملایم است، ترکیب این رنگ ها یعنی سفید و خاکی رنگ های مورد استفاده در سبک جپندی هستند. در واقع در این سبک از رنگ های خنثی و گرم و هماهنگ با طبیعت استفاده می شود. استفاده از رنگهای سفید و کرم و شکلاتی به همراه متریال هایی چوبی با رنگ های طبیعی فضا را خوشایند و دلنشین تر می کند.

Ja

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top