مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی

در ادامه سلسله مباحث معرفی سبک های طراحی داخلی، پس از آشنایی با " سبک فرانسوی" ، "سبک روستیک" ،"سبک بوهو" و " سبک نئوکلاسیک" نوبت به معرفی سبک دیگری از طراحی داخلی می رسد که معمولا با نام " سبک اسکاندیناوی" شناخته می شود. سبک اسکاندیناوی به طور کلی سبک معماری معاصر است و از سبک های سنتی فاصله زیادی دارد. این سبک از بخش شمالی اروپا سرچشمه می گیرد و از سال 1939 میلادی به واسطه گرایش هنرمندان در اروپای شمالی شکل می گیرد. سپس در سال 1950 میلادی به اوج خودش می رسد و همچنان استفاده از آن در همه جای دنیا ادامه دارد. این سبک ابتدا در کشورهای دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد رواج پیدا کرد و تحت تاثیر طبیعت و اقلیم مناطق اسکاندیناوی، حال و هوا و پالت رنگ سرد و برفی و خنثی است. ترکیب حس راحتی، خوب بودن، صمیمیت و آرامش دراین سبک بسیار مطرح است و دنبال می شود. برای آشنایی بیشتر با این سبک تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

عناصر سبک اسکاندیناوی

این سبک از طراحی داخلی، تداعی کننده برف، کوهستان، درخت وهوای سرد است و حس آرامش و ملایمت را در خانه ایجاد می کند. تمام عناصر در سبک اسکاندیناوی در روشنایی و آرامش خلاصه می شوند. بنابراین برای انتقال این روشنایی و آرامش به فضای اتاق، در این سبک از مصالح چوبی رنگ روشن، مانند چوب درخت بلوط و زبان گنجشک استفاده می کنند. برای اجرای این سبک از طراحی داخلی، از مبلمان نرم و مدرن که از نظر زیبایی بسیار ساده هستند و رنگ روشنی دارند، استفاده می شود. در این سبک بیشتر از مبلمانی با رنگ روشن استفاده می شود تا به خوبی با دیگر عناصر دکوری اتاق ترکیب شود. همچنین باید توجه داشت که در این سبک باید دکوریجات ساده و بدون زرق و برق به صورت پراکنده، اما دارای نظم کلی استفاده شود. می توان از پارچه های کتان و پنبه و پشمی برای دیزاین و از کوسن های خزدار برای روی مبلمان استفاده کرد. استفاده از قاب عکس با فریم ساده و بدون جزییات نیز گزینه بسیار مناسبی برای این سبک است. به طور کلی استفاده از متریالهای طبیعی نظیر چوب، سنگ، چرم، پارچه کتان و شاخ و برگ گیاهان به شکلی که در عین سادگی، تداعی کننده طبیعت هستند، در این سبک بسیار رایج است.

در سبک اسکاندیناوی از کفپوش های لمینیت با رنگ روشن استفاده می شود و فرش به صورت محدود و صرفا جهت تعیین وزن بندی کاربری مورد استفاده قرار می گیرد. فرش ها معمولا جنس پشمی و کرکی نرم دارند و با کمترین طرح بافته شده اند. در برخی موارد، رنگ فرش می تواند کرم هم باشد. همچنین اکسسوری به شکل حداقلی و اغلب به صورت کتاب یا ظروف مورد نیاز و شال مبل مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از شومینه نیز در این سبک بسیار اهمیت دارد.

S

استفاده از نور طبیعی در سبک اسکاندیناوی

مانند سبک روستیک در سبک اسکاندیناوی نیز نور طبیعی به تنهایی یکی از مهمترین عناصر است. استفاده از پنجره های بزرگ اجازه می دهد که فضای خانه مملو از نور خورشید شود. این کار باعث می شود که رنگ های استفاده شده در دکوراسیون، جلوه بیشتری داشته باشند. همچنین نور زیاد، فضای خانه را از آن چه که هست، بزرگتر و زیباتر نشان می دهد. بنابراین در این سبک معمولا پنجره ها پرده ندارند و یا اگر داشته باشند از جنس حریر نازک سفید هستند تا جلوی ورود نور به داخل فضا را نگیرند.

S2

استفاده از رنگ ها در سبک اسکاندیناوی

پالت رنگ در سبک دکوراسیون اسکاندیناوی شامل رنگ های مات و کمرنگ است. استفاده از این نوع رنگ ها فضای خانه را خسته و کسل کننده نشان نخواهد داد. بلکه باعث می شود فضا بزرگتر، ساده تر و بدون هرج و مرج به نظر برسد. در واقع در این سبک شما مجاز به استفاده از همه رنگ ها اما به صورت مات و پاستلی هستید.

 

خطوط در سبک اسکاندیناوی

خطوط صاف و چیدمان کاربردی از ویژگی های مهم این سبک از طراحی هستند. سبک اسکاندیناوی از سبک مینیمال و مدرن سرچشمه می گیرد. بنابراین خطوط صاف و چیدمان کاربردی و بدون بیهودگی از ویژگی های این سبک به شمار می رود. ترکیب خطوط افقی ( برگرفته از خط افق در مناطق اسکاندیناوی) و خطوط عمودی ( برگرفته از درختان مناطق اسکاندیناوی) یک نمایش بارز در سبک اسکاندیناوی محسوب می شود.

S1

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top