مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

معماری داخلی

معماری داخلی

معماری داخلی حلقه اتصال بین معماری ساختمان و طراحی داخلی آن است. تفکیک فضاها و نوسازی ساختمان های قدیمی از وظایف اصلی معماری داخلی است. در واقع معماری داخلی، فضای داخلی ساختمان را به طور کاملا فیزیکی (کف، سقف و...) سازماندهی می کند. یک معمار و طراح داخلی باید بر ارگونومیک، نورپردازی، مصالح شناسی و رنگ شناسی مسلط باشد تا بتواند به یک معمار و طراح موفق تبدیل شود. در این مقاله قصد داریم تا با معماری داخلی ساختمان بیشتر آشنا شویم و در مورد اصولی که یک معمار داخلی باید رعایت کند، بیشتر آشنا شویم. همچنین در مورد عناصری که یک معماری داخلی باید برای ساختمان در نظر بگیرد صحبت خواهیم کرد. پس تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

Bricks 600

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

انواع خطوط در طراحی داخلی

یکی از مواردی که یک معمار داخلی باید در طراحی به آن توجه داشته باشد انواع خطوط در طراحی است. خطوط یا عناصر خطی، نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی دارند و می توانند احساس یا الگویی خاص را نمایان کنند. کاربرد خطوط در طراحی فضای داخلی می تواند در تعریف فضا و هدایت چشم ناظر به جهتی خاص نیز باشد.

خطوط و عناصر خطی افقی: خطوط یا عناصر خطی افقی و مستقیم باعث ایجاد فضایی آرام می شود. همچنین اگر قصد تقویت عمق فضا را در نگاه مخاطب دارید، به گونه ای که فضا بزرگتر نمایان شود، می توانید از خطوط کشیده و افقی استفاده کنید.

خطوط و عناصر خطی عمودی: خطوط یا عناصر خطی عمودی بیانگر ثبات و قدرت هستند. این خطوط می توانند چشم مخاطب را به سمت بالا هدایت کنند. استفاده از خطوط عمودی باعث می شود که از نظر بصری فضا بلندتر به نظر برسد و حالت رسمی تر ایجاد گردد.

خطوط و عناصر خطی مورب: خطوط یا عناصر خطی مورب احساس حرکت و انرژی را نمایان می کنند. این نوع خطوط باعث ایجاد پویایی در فضای داخلی می شوند.

خطوط و عناصر خطی منحنی: خطوط یا عناصر خطی منحنی بیانگر مفهوم لطافت، حرکت و نرمی هستند. همچنین این نوع خطوط باعث ایجاد محیطی آرامش بخش نیز می شوند.

خطوط زیگ زاگ: وجود خطوط زیگ زاگ در طراحی داخلی یک فضا باعث ایجاد حس هیجان، انرژی و حرکت می شود. بنابراین از این خطوط در فضاهایی باید استفاده کرد که نیاز به این حس ها وهیجانات باشد. فضاهایی مانند فضای شهربازی های سرپوشیده و باشگاه های ورزشی می توانند با استفاده از این نوع خطوط طراحی شوند. همچنین با تکرار خطوط یا عناصر خطی می توان ریتم را به وجود آورد که در طراحی داخلی نیز کاربرد زیادی دارد.

دیوار شاخص

یکی از مهمترین قسمت ها در طراحی داخلی منزل، دیوار شاخص است. دیوار شاخص به دیواری گفته می شود که از نظر جنس، رنگ، بافت یا الگو با دیوارهای دیگر متفاوت باشد. این دیوار می تواند یک دیوار کامل یا بخشی از یک دیوار باشد. این دیوار بهتر است در جایی باشد که در نگاه اول، توجه را به خود جلب کند. این دیوار در فضای نشیمن می تواند دیواری که تلویزیون جلوی آن قرار می گیرد، باشد و یا دیواری که کاناپه اصلی جلوی آن قرار می گیرد. دیوارهایی که شومینه دارند هم می تواند به عنوان دیوار شاخص در نظر گرفته شود. در فضاها و خانه هایی که تفکیک فضایی مناسبی ندارند، با کمک دیوار شاخص می توانیم از نظر بصری تفکیک فضایی را به وجود بیاوریم. همچنین برای فضاهای کوچک، می توانیم با کمک آینه ها روی دیوار شاخص، به بزرگتر دیده شدن فضا کمک کنیم. دیوار شاخص با توجه به سبک کلی ساختمان می تواند جنس های مختلفی داشته باشد. دیوار شاخص آجری یکی از بهترین گزینه ها است. چرا که با سبک های مختلفی می تواند همخوانی داشته باشد. همچنین استفاده از یک رنگ متفاوت و یا کاغذ دیواری و... می تواند انتخابهای دیگری برای دیوار شاخص باشد. در هر صورت انتخاب و طراحی دیوار شاخص یکی از مهمترین کارهای یک معمار داخلی به حساب می آید.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top