مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- رنگهای سرد

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- رنگهای سرد

در آخرین بخش از سلسله مطالب رنگ شناسی و مفهوم " رنگ ها در طراحی داخلی " در این مبحث قصد داریم تا با معنا و مفهوم و تاثیر تعدادی از رنگ های سرد و همچنین رنگ ها نود که جزو رنگ های خنثی هستند بیشتر آشنا شویم. همان طور که قبلا هم اشاره شد رنگ ها دارای دمای خاصی هستند. برخی از رنگ ها سرد و برخی گرم هستند و برخی دیگر خنثی هستند. در استفاده از رنگ ها در دکوراسیون داخلی باید دمای رنگ ها و دمای کلی محیط را در نظر گرفت. به این صورت که با استفاده بیش از حد از رنگ های سرد یا گرم، محیط را بیش از حد سرد و بی روح و یا گرم و هیجانی نکنیم. در ادامه با چند رنگ سرد بیشتر آشنا می شویم. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

123

رنگ آبی

آبی رنگی است که آرامش، صلح، پایداری و اعتماد را ارتقا می بخشد. رنگ آبی مانند رنگ سبز در طبیعت به وفور دیده می شود. به همین دلیل نشانه آرامش و پاکی است. آبی در انسان احساس آرامش، راحتی و آسودگی ایجاد می کند. همنشینی رنگ آبی در کنار سفید، بژ، زرد، نارنجی، طوسی، طلایی، نقره ای، قرمز، صورتی و قهوه ای ترکیب جذابی خلق می کند. با چیدمان هوشمندانه این عناصر در کنار هم می توان طراحی چشمگیری در فضای داخلی منزل ایجاد کرد. همچنین رنگ آبی احساس مثبت بودن، اعتماد به نفس و امنیت را منتقل می کند. آبی رنگ ملایمت، وقار و آرامش است. این بهترین رنگ مورد علاقه جهان است. این رنگ اغلب در فضاهای تجاری مانند آژانس های هواپیمایی، بانک ها، دفاتر و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از آنجایی که رنگ آبی نمادی از استراحت و آرامش است، اغلب در طراحی مراقبت های بهداشتی و در کاربری های مسکونی به ویژه در اتاق خواب ها یافت می شود. رنگ آبی موجب کاهش فشار خون، ضربان قلب و تنفس می گردد. به همین دلیل استفاده از آن به عنوان رنگ اصلی در طراحی داخلی ممکن است باعث انتقال احساستی ناخوشایند، همچون افسردگی شود. بنابراین در استفاده از آن نباید افراط کرد.

رنگ بنفش

سنگین، مرموز و ثروت سه تا از شاخصه های این رنگ به حساب می آیند. رنگ بنفش نماد قدرت، غرور و همچنین لوکس بودن است. ماهیت رنگ بنفش ایجاد تردید و نوآوری می کند. جذابیت به شدت بالایی دارد و همین جذابیت باعث می شود در هرچیزی که استفاده شود دارای وجه تمایز شود. این رنگ ظاهری زیبا ولی درونی بسیار غمناک دارد. از این رنگ برای نشان دادن ثروت و شکوه استفاده می شود و باعث انتقال رفاه، آرامش و لطافت می شود. از این رنگ بیشتر در فضاهای داخلی با کاربری های خاص همانند کاخ ها، منازل مسکونی لوکس و فروشگاه های جواهر استفاده می شود. رنگ بنفش پررنگ برای اتاق نشیمن مناسب است و بنفش کمرنگ گزینه بهتری برای اتاق خواب است. باید توجه داشت که اگر به عنوان تک رنگ در فضا استفاده شود باعث ترس و نگرانی می شود. بنفش ترکیبی از رنگ آبی و رنگ قرمز است و در واقع تاثیر عاطفی آن تعادل بین این دو رنگ است.

رنگ بنفش در پذیرایی: رنگ بنفش یک رنگ خاص است که در گذشته به عنوان یک رنگ سلطنتی و گران قیمت شناخته می شد. با وجود اینکه این رنگ امروزه مثل قدیم، گران قیمت نیست اما هنوز باعث می شود فضا مجلل و لوکس به نظر برسد. وقتی از رنگ بنفش در پذیرایی استفاده می کنید،در واقع کاری می کنید که بقیه رنگ ها در پس زمینه قرار بگیرند و این رنگ به عنوان رنگ اصلی دیده شود. جالب است بدانید اگر می خواهید به فضا عمق بدهید از رنگ بنفش تیره و اگر می خواهید فضا روشن تر باشد از رنگ بنفش روشن ( یاسی) استفاده کنید.

P1

رنگ بنفش در اتاق خواب: اگر کودکی دارید که بیش فعالی دارد و یا می خواهید اتاقش بیشتر کاربرد اتاق بازی ذاشته باشد، بنفش یک انتخاب عالی است. این رنگ باعث افزایش خلاقیت و کم شدن ترس و اضطراب و افزایش احساس آرامش می شود. طیف رنگ یاسی برای دخترهای نوجوان بسیار جذاب است و معمولا استقبال خوبی از آن می کنند. این طیف رنگ به خاطر افزایش خلاقیت و آرامش برای دفتر کار هم گزینه مناسبی است و می تواند یک فضای آرام و ملایم را برای محیط کار به ارمغان بیاورد.

P

رنگ نود

رنگ نود طیف گسترده ای دارد و به مربوط به یک رنگ خاص نیست. رنگ نود به رنگ هایی که نزدیک به طیف رنگی پوست هستند گفته می شود. در واقع نود، تناژ رنگ کرم است و تیرگی و روشنی متنوعی دارد که در دکوراسیون داخلی به وفور از آن استفاده می شود. از جذابیت های رنگ نود می توانیم به کاربرد این رنگ هم در دکوراسیون داخلی سنتی و هم دکواسیون مدرن اشاره کنیم. در واقع تناژ رنگی کرم با هر سبک طراحی و چیدمان هماهنگی دارد. با انتخاب این رنگ، برای انتخاب و اجرای انواع دکوراسیون، آزادی عمل زیادی خواهید داشت. بدون هیچ محدودیتی هم رنگ های سرد و هم رنگ های گرم را می توانید در ترکیب با رنگ نود استفاده کنید.  

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top