مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

همه چیز در مورد آینه

همه چیز در مورد آینه

آینه یکی از المان هایی است که در ایام قدیم بیشتر جنبه کاربردی داشت. از آینه در جاهائی استفاده می شد که وجود آینه یک ضرورت بود. در سالهای گذشته اما، از آینه به عنوان یکی از متریالهای تزئینی در ساختمان و فضاهای مختلف نیز استفاده می شود. استفاده از رنگ های مختلف آینه و نیز طراحی های جالبی که به وسیله آینه انجام شد، باعث شد که خیلی زود، استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی جایگاه خود را پیدا کرده و به یکی از متریالهای لوکس برای تزئین منزل تبدیل شود. مانند سایر متریالها استفاده از آینه نیز قواعد خاص خود را می طلبد که عدم توجه به آنها می تواند از زیبائی و جذابیت این متریال به شدت بکاهد و حتی در مواردی مشکل ساز شود. در این مقاله قصد داریم تا نکاتی کلیدی در مورد استفاده از آینه در طراحی داخلی منزل را بررسی کنیم. پس توصیه می شود قبل از خرید آینه و یا اقدام برای آینه کاری ساختمان این مقاله را مطالعه بفرمایید. آجر لفتون اصفهان

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

فریب چشم با قراردادن آینه

چطور از آینه برای بزرگتر نشان دادن اتاق یا هر فضایی استفاده کنیم؟ در این قسمت چند راهکار ساده و کم هزینه با استفاده از آینه را برای بزرگتر نشان دادن فضاهای ساختمان معرفی می کنیم. استفاده از این ترفندها نیاز به کمی خلاقیت و سلیقه دارد. اگر در اتاق خواب پنجره ندارید، می توانید به جای آن از آینه استفاده کنید. آینه ها نور موجود در فضا را بازتاب داده و باعث می شوند اتاق بزرگتر به نظر بیاید. آینه عمودی تمام قد، با هدایت چشم ها به بالا باعث می شود اتاق جادارتر و ارتفاع سقف بیشتر از مقدار واقعی به نظر بیاید.

حمام و سرویس بهداشتی باید طوری باشد که با وارد شدن به آن، احساس خفگی به انسان دست ندهد. در ساختمان های با متراژ کم، فضای بسیار کمی به حمام و سرویس بهداشتی اختصاص داده می شود. استفاده از آینه های بزرگ و مناسب برای این فضاها باعث می شود که این فضاها بزرگتر به نظر بیاید و احساس کنیم فضای بیشتری داریم!

Anne.bak

اگر حس می کنید مبلمانتان نامنظم یا شلوغ است، کافی است یک آینه بزرگ در فضای مناسبف در پشت مبلمان قرار دهید. با این کار می توانید در عین حذف نکردن عناصر دکوراسیون، به فضا عمق دهید و با این کار فضا را جادارتر نشان دهید. استفاده از مبلمان آینه ای، مانند کنسول هایی با دیواره های آیینه ای، باعث می شود که با انعکاس های فراوان نور، داخل فضا را بسیار روشن تر کند. این ترفند، راهکار بسیار خوبی برای بزرگتر نشان دادن فضا است.

آینه کاری در چه جاهائی ممنوع است؟

دیوار پشت تلویزیون: دیوار پشت تلویزیون یکی از مهمترین دیوارها از لحاظ دکوراسیون داخلی ساختمان است. این دیوار می تواند به عنوان دیوار شاخص در ساختمان باشد.انواع دیزاین برای این دیوار در نظر گرفته می شود. اما باید توجه داشته باشیم که این دیزاین به صورتی نباشد که همه توجه و تمرکز را به خود اختصاص دهد و توجه اصلی را از تلویزیون از بین ببرد. بنابراین آینه کاری این دیوار به دلیل اینکه انعکاس بقیه دکوراسیون را در خود دارد می تواند انتخاب نامناسبی باشد.

مقابل در سرویس بهداشتی: یکی از بدترین انتخاب ها برای قرار دادن آینه و یا آینه کاری دیوار، دیوار روبه روی سرویس بهداشتی یا دیوار مقابل اتاق خواب است. در این دو مکان به دلیل نقض حریم خصوصی، استفاده از آینه به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

ارتفاع بالا: استفاده از آینه کاری در قسمت بالای دیوار و در قسمت منتهی به سقف، کار اشتباهی است. در واقع حتی اگر استفاده از آینه، صرفا برای زیبایی است، باز هم باید بتوان در آینه تصویر خود را دید. بنابراین استفاده از آینه در ارتفاع زیاد و نزدیک به سقف اشتباه دیگری در مورد استفاده از آینه در دکوراسیون است.

Aynne.sa

استفاده در راهرو: استفاده از آینه قدی و یا آینه کاری دیوار در راهروهای منزل قواعد خاص خود را دارد. مهمترین قاعده که در راهروها باید رعایت کرد این است که در انتهای راهروهای دارای طول زیاد و یا عرض کم نباید از آینه استفاده کرد. چون در این صورت طول راهرو بسیار زیاد نشان داده می شود و این از نظر زیبائی شناسی گزینه خوبی به حساب نمی آید.

کنار پنجره: یکی از ممنوعیت های بسیار مهم در استفاده از آینه، استفاده از آن در کنار پنجره هایی است که نورگیر هستند. چون در این صورت نور آفتاب در آینه منعکس شده و می تواند برای افراد ساکن در منزل آزاردهنده باشد.

شلوغ شدن فضا: استفاده از آینه نباید بیش از حد باعث شلوغ شدن فضا شود. در چند مورد ممکن است استفاده اشتباه از آینه باعث شلوغ شدن فضا شود. یکی از این موارد این است که آینه را در جائی نصب کنیم که شلوغی دکوراسیون را منعکس کند. در واقع اینه باید به صورتی نصب شود که نهایتا گلی یا مبلی ساده را منعکس کند. همچنین نصب آینه روی دیوارهای کنارهم موجب انعکاس اشتباه و شلوغکاری می شود. همچنین نباید در استفاده از آینه از طرح های شلوغ و عجیب و غریب و پراکنده استفاده کرد.

سبک دکوراسیون: یکی از مواردی که باید به آن توجه کافی داشته باشید، سبک کلی دکوراسیون است. باید همه المان های دکوراسیون در یک سبک کلی باشد. بدترین منظره در یک دکوراسیون این است که یک المان بی ربط به سبک کلی دیزاین در منزل موجود باشد.

مزایای استفاده از آینه بک لایت در ساختمان

استفاده از آینه های بک لایت ( آینه هایی که در پشت آن ها از نور استفاده می شود.) بسیار ترند شده است. استفاده از نورهای با رنگ مناسب می تواند زیبائی این آینه ها را دوچندان کند. این آینه ها به فضا زیبایی خاصی می بخشند و با انعکاس نور، فضا را بزرگ تر نشان می دهند. نور پشت این آینه ها خود، یک منبع روشنائی است. می توان برای روشن کردن فضا از همین نور بهره برد. نصب این آینه ها بسیار آسان است و در مدت زمان کوتاهی نصب می شوند. به دلیل اینکه استقبال زیادی از این آینه ها شده است، هر روز قابلیتهای جدید و کاربردی تری به این آینه ها اضافه می شود. مثلا قابلیت افزودن آپشن هایی همچون کلید لمسی، نمایشگر زمان و نمایشگر دمای محیط دارند. این آینه ها قابلیت ساخت در ابعاد متفاوت و طرح های دلخواه شما را دارند. حتی می توان برند یا لوگو یا هر طرح دلخواه را در پشت شیشه آن حک کرد. بنابراین برای استفاده در محل کار و محیط های تجاری نیز مناسب هستند. آلیاژ پوششی این آینه ها از جنس نقره هستند، بنابراین وضوح و شفافیت بالایی دارند.

Ayne bak2

images 1 آدرس مرکز فروش:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top