مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

نکات مهم در بازدید ملک ( قسمت اول )

نکات مهم در بازدید ملک ( قسمت اول )

یک انتخاب مناسب و رعایت قواعد در هنگام خرید یا اجاره خانه می تواند باعث رضایت و آسایش خاطر بلند مدت شما شود. همان طور که نادیده گرفتن این نکات هنگام بازدید ساختمان می تواند در کوتاه ترین زمان، شما را پشیمان کند. از مهمترین قواعد خرید خانه هنگام بازدید ساختمان این است که ببینیم منزل مورد نظر اعم از آپارتمان یا خانه ویلایی در چه محله ای قرار دارد. یا اینکه خانه مورد نظر چه مععایب و مزایایی دارد. کدام مورد برای ما ضروری است و کدام مورد برای ما از اهمیت کمتری برخوردار است.  در ادامه به چند مورد مهم که هنگام بازدید از ملک  باید رعایت کنیم اشاره خواهد شد. در نظر داشتن این موارد می تواند در یک انتخاب هوشمندانه موثر باشند. به این ترتیب می توانید خانه ایده آل خود را با آگاهی بیشتری انتخاب کنید. پس قبل از هر اقدامی، این مبحث را تا انتها دنبال کنید. آجر لفتون اصفهان

 

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

کوچه

هنگام بازدید از ملک بهتر است به کوچه ای که ساختمان در آن قرار دارد دقت ویژه داشته باشید. ممکن است بعضی کوچه ها باریک باشند و در نتیجه عبور و مرور در آن دشوار باشد. این موضوع به خصوص هنگام اسباب کشی می تواند اهمیت زیادی پیدا کند. به علاوه برخی از کوچه ها دارای رفت وآمد زیادی هستند. اگر ساختمان پزشکان یا رستوران یا مدرسه ای در آن کوچه قرار داشته باشد احتمالا باید انتظار سروصدای زیادی از آن کوچه داشته باشید. همچنین ممکن است با خودروهائی مواجه شوید که جلوی در ساختمان شما پارک خواهند کرد. در این صورت شما برای ورود و خروج به خانه با مشکل مواجه خواهید شد. در صورتی که فرد مهمان دوستی باشید، با انتخاب کوچه ی شلوغ، مهمانانتان با مشکل پارک ماشین رو به رو خواهند شد. بنابراین توجه به کوچه جزو قواد خرید خانه محسوب می شود. اگر ملک مورد نظر شما در کوچه ای شلوغ قرار داشته باشد باید شلوغی های مداوم و مزاحمت در رفت و آمد را به جان بخرید.

Kooche

همسایه ها

داشتن همسایه ی خوب نقش مهمی جهت آرامش داشتن در خانه دارد. شاید حتی بتوان گفت همسایه ی خوب و بی حاشیه از مهمترین قواعد خرید خانه باشد. حین بازدید از ملک، در این مورد تحقیق کنید. اینکه ببینیم خانه در کدام محله قرار دارد کافی نیست. باید همسایه های اطراف یک خانه ویلایی یا ساکن در آپارتمان را در زمان بازدید ساختمان در نظر داشت. در این زمینه می توان به چند صورت عمل کرد. به عنوان مثال از خود همسایه ها در مورد آن محله پرس و جو کرد. به هر حال همیشه افراد صادقی پیدا می شوند که حقیقت را بگویند.بازدید از ملک به دفعات و در زمان های مختلف هم می تواند در این زمینه موثر باشد. هر چه شناخت شما بیشتر باشد،انتخاب بهتری خواهید داشت. اگر خانه مورد نظر آپارتمانی باشد، حین بازدید از ملک به تمیز بودن راهروها و میزان سر وصدای موجود در ساختمان توجه کنید. همچنین دقت به وجود کفش جلوی هر واحد آپارتمان و سالم بودن لامپ های راهرو ها به شناخت شما کمک می کند. اگر حین بازدید از ملک در مواردی که گفه شد مشکلی دیده نشود، می توان به عنوان نکته مثبتی در نظر گرفت.

Hamsaye

آرامش و آسایش

همان طور که در موارد قبل نیز تا حدودی اشاره شد، توجه به میزان شلوغی خیابان، محله، کوچه و ساختمان هنگام بازدید از ملک بسیار مهم است. اگر شما فردی آرام هستیدو به دنبال جایی می گردید که پس از یک روز شلوغ بتوانید به آن بازگردید، حتما به این موارد توجه کنید. خیابان های مرکز شهر معمولا شلوغ ترین مناطق هستند. اگر چه دسترسی به سایر مناطق از مرکز شهر راحت تر است اما معمولا به دلیل شلوغی بیش از اندازه طرفدار کمتری دارد. همسایگی با مدارس، بیمارستان ها، ساختمان های دولتی و مراکز تجاری، می تواند آرامش شما را به مخاطره بیندازد. همچنین، قبل از بازدید از ملک، به این نکته توجه کنید که تعداد واحدهای زیاد در یک ساختمان، می تواند باعث شلوغی شود. اگر انتخاب شما، آپارتمان است، به تعداد واحدهای ساختمان به طور کلی و تعداد واحدهای هر طبقه دقت کنید.

Aramesh

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی

برای بسیاری از افراد دسترسی به ایستگاه های تاکسی، اتوبوس های شهری و حتی مترو اهمیت زیادی دارد. این مساله حتی ممکن است برای کسانی که از وسایل حمل ونقل شخصی استفاده نمی کنند، یک ضرورت قلمداد شود. بعضی از مواقع ممکن است کسانی که خودروی شخصی دارند نیز، به هردلیلی از جمله ترافیک، ترجیح دهند که با تاکسی، اتوبوس یا مترو رفت وآمد کنند. در هر صورت این قابلیت دسترسی می تواند یک امتیاز به حساب بیاید. بنابراین دقت به این موضوع حین بازدید از ملک مورد نظر، خالی از فایده نیست. دسترسی داشتن به ایستگاه های حمل ونقل عمومی می تواند یک امتیاز مثبت برای ملک باشد.

امکانات رفاهی

امکان دسترسی به امکانات رفاهی برای همه اهمیت دارد. اینکه مجبور نباشید برای هر خرید ساده ای سوار ماشین شوید یا مسافت زیادی را بپیمایید در بلند مدت تاثیر زیادی روی رضایت شما از محل زندگی تان خواهد داشت. به همین جهت، هنگام بازدید از ملک و در حال گذر از محله، دقت کنید که چند سوپر مارکت، میوه فروشی، نانوائی و مواردی از این دست در آن محله وجود دارد. همچنین برای برخی افراد وجود یک پارک در محله اهمیت زیادی دارد. برای بعضی دیگر قابلیت دسترسی به در مانگاه ها مهم است. در واقع می بایست به نیازهای خود توجه کرده و براساس آن تصمیم بگیرید. نزدیکی به امکانات رفاهی مانند مغازه ها، نانوائی، میوه فروشی و ... می تواند خیال شما را بابت انجام امور روزمره راحت کند.

images 1 آدرس مرکز فروش:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top