مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

بهترین طبقه آپارتمان کدام است؟

بهترین طبقه آپارتمان کدام است؟

اگر قصد خرید و یا اجاره آپارتمان را داشته باشید، حتما این سوال را از خود کرده اید که کدام طبقه از آپارتمان شرایط بهتری برای سکونت دارد؟ در این میان بررسی و توجه به برخی نکات می تواند در تصمیم گیری کمک بسیاری به شما کند تا براساس آن ها انتخاب مناسب تری داشته باشید. با توجه به تغییر الگوی زندگی و افزایش شهرنشینی، به سبب کمبود زمین و افزایش قیمت آن امروزه شاهد گسترش آپارتمان نشینی و این سبک زندگی هستیم. آپارتمان ها بر اساس تعداد طبقات و تعداد واحدهای تعریف شده شامل مجتمع های کم واحد و برج ها هستند. هر کدام از آن ها از مزایا و معایب خاص خود برخوردار هستند. یکی از مهمترین دلایلی که موجب افزایش آپارتمان نشینی در بین مردم شده است، مناسب بودن قیمت واحدها در مقایسه با خانه های ویلائی است. این موضوع از مشترک بودن زمین در بین طبقات واحدهای مربوطه نشات می گیرد. به طوری که هر واحد آپارتمان، براساس متراژ زیربنائی که دارد از زمین آن ملک، سهم می برد که تحت عنوان قدر السهم شناخته می شود. آجر لفتون اصفهان

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

انتخاب آپارتمان مناسب

برای خرید آپارتمان بایستی نکاتی را در نظر گرفت که در مقایسه با موارد مشابه بتوان بهترین گزینه موجود را انتخاب کرده و روی آن سرمایه گذاری کنیم. چرا که توجه به برخی نکات نه تنها از مشکلات احتمالی جلوگیری می کند بلکه موجب شده تا خریدار بهره خوبی از انتخاب خود ببرد. از جمله این نکات که در زمان خرید بایستی مد نظر داشته باشیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موقعیت ملک، عمر ساختمان، امکانات آپارتمان و واحد مربوطه، طبقه و جانمائی واحد مربوطه، فرهنگ محله و افراد ساکن در آن، وضعیت سند، آب و هوای منطقه، دسترسی های محلی و در نهایت اولویت های فردی.

 Apartment 1

انتخاب طبقه در آپارتمان های بدون آسانسور

با توجه به افزایش تعداد آپارتمان ها در شهرها، قوانینی برای ساخت و اجرای ساختمان های بلند و چندطبقه وضع شده است. یکی از این قوانین، ضرورت وجود آسانسور در ساختمان های بیش از سه طبقه است. این موضوع در ساختمان های بلند از اهمیت بالائی برخوردار است. چرا که برای رفت و آمد ساکنین و رفاه آنها ضرورت بسیاری دارد. لذا در این گونه ساختمان ها، تعریف بهترین طبقه و معیارهای انتخاب آن که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، متفاوت بوده و بیشتر از سایر معیارها، سولت در رفت و آمد اهمیت خواهد داشت. در ساختمان هایی که فاقد آساننسور هستند، طبقات اول و نهایت دوم جزو بهترین طبقات بوده و مزایای قابل تاملی در مقایسه با دیگر طبقات خواهند داشت. چرا که رفت و آمد ساکنین در این طبقات سهولت بیشتری دارد، بنابراین طرفداران بیشتری نیز دارند. به عبارتی طبقات اول و دوم در ساختمان های بدون آسانسور به دلیل رفت و آمد آسان تر از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

بهترین طبقه آپارتمان و معیارهای انتخاب آن

بهترین طبقه آپارتمان گذشته از کلیات آن که در ادامه شرح داده می شود، به اولویت های فردی و شرایط زندگی افراد بستگی دارد. به طوری که در این میان یکی از اصلی ترین مواردی که باید به آن توجه داشت، جوان یا مسن بودن و یا مریض بودن افراد ساکن است. چرا که در صورت مسن بودن و یا داشتن معلولیت یکی از افراد خانواده، طبقه اول بهترین گزینه خواهد بود. در حالی که در صورت نبود موارد ذکر شده می توان به گزینه های بیشتر و دیگر طبقات فکر کرد. از جمله نکاتی که در زمان انتخاب طبقه آپارتمان بایستی به آن توجه داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد: سهولت دسترسی و رفت و آمد، دوری از سروصدا، چشم انداز، امنیت، فشار آب، گرما و سرما.

در حالت کلی، هر یک از طبقات ساختمانن چه در طبقات بالائی و چه در طبقات ابتدائی برج ها، مزایا و معایب مربوط به خود را داشته و نمیتوان به طور قطع یکی از آن ها را خوب یا بد دانست. اما براساس اولویت های فردی می توان روی مزایایی که با نیازهای شما همسو باشد تمرکز کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

سهولت دسترسی در طبقات مختلف آپارتمان

اولین موردی که در طبقات مختلف آپارتمان ها به ذهن می رسد، دسترسی به واحد مربوطه است. در صورت وجود آسانسور در برج و یا آپارتمان به راحتی می توان به طبقات بالاتر نیز دسترسی آسانی داشت. اما بایستی این نکته را در نظر داشت که احتمال خرابی آسانسور همیشه وجود خواهد داشت. لاوه بر این همان طور که عنوان شد برخی از آپارتمان ها فاقد آسانسور هستند که در اینن مورد طبقه اول را می توان بهترین گزینه دانست. چرا که دسترسی به طبقات بالاتر به سختی و با استفاده از پله ها امکان پذیر است. در ساختمان هایی که دارای آسانسور هستند می توان معیارهای دیگر را نیز مورد بررسی قرار داد چرا که طبقات بالا از مزایای بسیار برخوردار هستند که می تواند برای افراد جذاب باشد.

چشم انداز و نورگیری خانه

چشم انداز و به طور ویژه نورگیری خانه و واحد مسکونی تاثیر بسزائی در کیفیت زندگی افراد دارد. خانه های نورگیر به دلیل روشن بودن فضای داخل خانه علاوه بر تمام مزایای جانبی مانند امکان پرورش گل و گیاه و گرمای خانه، موجب سرزندگی افراد و ساکنین می شود که بسیار نیز مورد توجه افراد است. نورگیری و چشم انداز واحد یکی از ویژگی هایی است که قیمت ملک را افزایش داده و درعین حال فروش یا اجاره ملک را نیز سرعت می بخشد. این ویژگی ها یکی از پرطرفدارترین خصوصیات واحدهای مسکونی است که می تواند در زمان انتخاب طبقه مورد توجه قرار گیرد. این دو مورد در طبقات ابتدایی آپارتمان قابل توجه نیست. ببه طوری که این طبقات از چشم انداز خاصی بهره نبرده و تنها شاهد عبور و مرور ها در خیابان و یا کوچه خواهند بود. در صورت همجواری ساختمان با برج های بلند، نورگیری طبقات ابتدائی بسیار تحت تاثیر قرار گرفته و نورگیری ساختمان بسیار کم خواهد بود. این دو مورد جزو نکات منفی و معایب طبقات ابتدائی به شمار می رود.

Apartment 2

امنیت

امنیت یکی از ویژگی های مهم برای افراد در زمان انتخاب محل سکونت است. این نکته در آپارتمان ها نیز اهمیت دارد. چرا که به لحاظ امنیت واحدهای یک آپارتمان، طبقات بالا از امنیت بیشتری برخوردار هستند. در طبقات بالای آپارتمان ها و برج ها، رفت و آمد کتری را شاهد هستیم. این مورد می تواند از نظر امنیت واحد مورد توجه باشد. در طبقات بالائی، حمل وسایل سخت تر انجام می شود. به عبارتی امکان سرقت از واحدهای بالائی به حداقل می رسد. در نتیجه می توان با اطمینان بیشتری روی طبقات بالایی آپارتمان حساب کرد. چرا که در مقایسه با طبقات ابتدائی از امنیت بالاتری بهره می برند.

فشار آب

فشار آب در طبقات بالایی آپارتمان ها به سبب افزایش ارتفاع به طور محسوسی کاهش می یابد. این مورد نکته ای منفی برای طبقات بالاتر برج ها و آپارتمان ها به حساب می آید. هرچند که این موضوع با استفاده از تدابیری از جمله، پمپ و منبع آب قابل بهبود است. اما در نهایت شاهد کاهش فشار آب در طبقات بالا هستیم. هر چه طبقه بالاتر باشد، این مورد بیشتر دیده می شود. در کنار مزیتی که برای طبقه اول بیان شد، نکته منفی این طبقه، نزدیکی به پارکینگ، درب ورود و خروج ساکنین، حیاط، خیابان و رفت و آمد ماشین ها و سروصدای حاصل از آن ها است که می تواند آرامش ساکنین در این طبقات را مختل کرده و موجب مزاحمت آنها شود. همچنین سرما و گرما در طبقات اول و آخر آپارتمان ها نیز اهمیت پیدا می کند. چرا که طبقه اول به سبب نبود طبقه ای مسکونی در زیر آن، سرمای زیادی را متحمل می شود. طبقه آخر نیز به سبب تماس با هوا و تابش خورشید، گرمای بیشتری را متحمل می شود.

تمامی مواردی که به شرح آن پرداختیم نکات لازم برای بررسی را عنوان کرد. اما در نهایت افراد می بایست بر اساس اولویت های خود انتخاب مناسب داشته باشند. برای افراد با سبک زندگی متفاوت و همچنین شرایط اقتصادی متفاوت، انتخاب ها متفاوت خواهد بود.

images 1 آدرس مرکز فروش:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top