مقایسه انواع نمای ساختمان

مقایسه انواع نمای ساختمان

نما پوسته ی هر ساختمانی است و نقش مهمی در زیبایی و جذابیت آن ایفا میکند. تمامی طراحان نمای ساختمان با توجه به  شرایط آب و هوایی ، موقعیت جغرافیایی ، تعداد طبقات ساختمان و سلیقه افراد ، نمای ساختمان را طراحی می کنند. هنگامی که به یک ساختمان نگاه میکنید اولین چیزی که توجه شما را جلب میکند ، نمای آن است. در نتیجه بررسی و مقایسه انواع نماهای ساختمان حائز اهمیت است . جدا از این که نما نقش مهمی در زیبایی ساختمان دارد ، درجهت عایق سازی آن در برابر صدا ، آتش سوزی ، رطوبت ، گرما و سرما نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مصالح به کار رفته در نماسازی ساختمان
در نما سازی از مصالح مختلفی استفاده میشود ، از جمله فلز ، سنگ ، آجر ، شیشه ، سرامیک ، کامپوزیت ، بتن ، چوب ، سیمان و ……. که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد .در ذیل به معرفی چند نما ساختمانی میپردازیم .

نمای آجری:
نما آجری از گذشته تا امروز مورد استقبال عموم قرار گرفته است .آجرها در انواع سایزها و انواع مدل ها تولید میشود . آجر نمای ساختمان به صورت ساده یا دکوراتیو قابل طراحی است و هر دو شکل جلوه ای زیبا به ساختمان میبخشد.

از جمله آجر نماها میتوان به آجر نما نسوز ، آجر نما چوب ، آجر دکوراسیون داخلی ، لعاب دار حصیری و آجر نما سفید  اشاره کرد.بر اساس ضوابط ، امکان رنگ آمیزی نما آجری وجود ندارد. برای مثال در شهر مشهد بر اساس بافت شهری ، ساخت نماهای آجری در محله های اطراف حرم بیشتر به رنگ بژ ، کرم و آجر های سنتی امکان پذیر می باشد .

نما کامپوزیت :
در این نما از ورق های کامپوزیت آلمینیومی استفاده میشود .ازمزایای این نما میتوان به سبک بودن ورقه ها ، تنوع رنگ بالا ، قابلیت شستشو ، مقاومت حرارتی ، رطوبتی و صوتی اشاره کرد. بر اساس ضوابط اجرایی، استفاده از نمای کامپوزیت و آلومینیومی حداکثر ۲۰ درصد در سطح کلی نمای ساختمان مشرف به معابر مجاز می باشد.

نما سنگی:
نمای سنگی از جمله نماهای لوکس است که همواره زیبایی و جذابیت خود را در طول زمان های مختلف به نمایش می گذارد و با استفاده از انواع سنگ ساختمانی اجرا می شود. قیمت سنگ نما در مقایسه با سایر مصالحی که برای نماکاری استفاده می شوند بالاتر است. نمای رومی یکی از نماهای سنگی است که زیبایی حیرت آوری به ساختمان می بخشد. در سنگ نمای رومی از سنگ مرمر، سنگ تراورتن و سنگ گرانیت استفاده می شود که هر کدام زیبایی و ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند. نمای سنگی سالیان سال ماندگار است و در برابر عوامل مختلف نظیر باد، باران، برف، نور خورشید، گرد و غبار و … مقاوم می باشد. سنگی که برای نمای ساختمان انتخاب می شود باید از دوام و استحکام لازم برخوردار باشد در غیر این صورت در اثر انقباض و انبساط دچار ترک خوردگی خواهد شد. نمای سنگی ساختمان مسکونی و یا سایر بناها نیازمند مراقبت می باشد و هر چند وقت یکبار، نماشویی آن الزامیست.

نکات اجرایی سنگ نما:
 براساس ضوابط مربوط به نماسازی، رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از سنگ الزامی است و امکان استفاده از هر نوع رنگ سنگ در ساخت نما امکان پذیر نمی باشد. در شهر اصفهان استفاده از سنگ صرفا در ترکیب با آجر و به میزان ۲۰ درصد امکان پذیر می باشد.

نما شیشه ای:
نمای شیشه ای ساختمان از جمله پرطرفدارترین نمای ساختمانی است که در تعدادی از ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری  به چشم میخورد. این نوع نما که به نمای شیشه ای کرتین وال نیز معروف است نقش بسزایی در تامین نور برای فضای داخلی به عهده دارد. شیشه به دلیل بازتاب نور از جذابیت بالایی برخوردار است و استفاده از آن در نمای شیشه ای اسپایدر گرفته تا نمای شیشه ای فریم لس علاوه بر زیبایی، نور و گرمای لازم را برای ساختمان تامین می کند.اصولاً در اجرای نمای شیشه ای از شیشه سکوریت و یا شیشه رفلکس استفاده می شود.

ضوابط اجرای نما در شهرهای مختلف و بر اساس بافت شهر می تواند متفاوت باشد. برای مثال در شهر اصفهان استفاده از نمای شیشه ای و شیشه های رفلکس در نمای اصلی و جانبی ممنوع می باشد.

قیمت لفتون


images 1  آدرس مرکز فروش : اتوبان معلم ( اصفهان - شاهین شهر ) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان ، اولین فرعی      

         مدیرعامل : 09133128506 -09140326803    ( آقای نیرومند )    

         تماس جهت هماهنگی: 09925431742                       ( خانم عدنانی )     

             تلفن کارخانه : 03145711350     

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top