آجر سفال و کاربرد آن در ساختمان سازی

 آجر سفال و کاربرد آن در ساختمان سازی

امروزه با توجه به اقتصاد بسیار رقابتی که وجود دارد می‌توانید از هر مزیت و رقابتی بهره ببرید تا پروژه خود را بر اساس بودجه تعیین شده به اتمام برسانید. هنگام انتخاب مصالح مورد نیاز برای ساخت و ساز علاوه بر قیمت و کیفیت باید به مزایا و از همه مهم‌تر ایمنی آن توجه کنید. آجرهای سفال فوم دار در مقایسه با دیگر آجرها از مزایا و ویژگی‌های بسیاری برخوردارند که علاوه بر هزینه پایین، اجرای آسان و … امنیت ساکنان به ویژه در مناطق زلزله خیز را تامین می‌کند .

 

f9116a1c222آماده

 

فونداسیون ساختمان

استفاده از آجر سفال فوم دار در اجرای فونداسیون ساختمان یکی از کاربردهای رایج این آجرها است. به دلیل وزن سبک آجرهای فوم دار برای کاهش احتمال نشست ساختمان یا کاهش بار در زمین‌های تراکم‌پذیر می‌توان از این آجرها به عنوان یک فونداسیون اضافی یا جبرانی استفاده کرد.

دیوارهای حائل و نگهدارنده
در ساخت و سازهای سنتی در دیوارها از بتن، ماسه، خاک یا سنگ استفاده می‌شد اما بزرگ‌ترین عیب این مصالح وزن زیاد آنها بود. کار با مصالح سنگین نه تنها دشوار است بلکه به نیروی کار و تجهیزات زیادی نیاز است که باعث افزایش هزینه می‌شوند. به دلیل سبک بودن آجرهای فوم دار فشار کمتری به دیوار وارد می‌شود که مانع نشست دیوار می‌شود. علاوه بر این به دلیل مقاومت فشاری بالا، استحکام و ضد آب بودن با گذشت زمان دیوارها آسیب نمی‌بینند و خراب نمی‌شوند.

سازه‌های زیر زمین
استفاده از آجرها و بلوک‌های فوم دار، تاسیسات زیرزمینی و تونل‌ها را در برابر فشار خارجی نگهداری و محافظت می‌کند و مانع خراب شدن خطوط لوله در برابر تغییرات دما می‌شود. از آنجا که قابلیت سفارشی سازی این آجرها وجود دارد استفاده و نصب آنها در تمام مناطق زیر زمین امکان پذیر است. همچنین این آجره به دلیل وزن کم و توزیع برابر وزن روی خطوط لوله، فشار لوله‌ها را کم می‌کنند در نتیجه مانع شکستن و ترک خوردگی لوله‌ها می‌شود.

محوطه سازی برای سقف های زنده ، زمین های گلف و پارک ها
علاقه مردم به ساخت باغچه‌های کوچک روی بام منزلشان روز به روز درحال افزایش است. اجرای روف گاردن علاوه بر زیبایی باعث بهبود هوای پاک و بهره گیری از سیستم تهویه طبیعی می‌شود. با استفاده از آجرهای فوم دار به عنوان لایه زیرین خاک می‌توان زیباترین روف گاردن را ایجاد کرد.

آجر لفتون


images 1  آدرس مرکز فروش : اتوبان معلم ( اصفهان - شاهین شهر ) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

         مدیرعامل : 09133128506 - 09140326803    ( آقای نیرومند )    

         تماس جهت هماهنگی: 09925431742   ( خانم عدنانی )     

             تلفن کارخانه : 03145711350     

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top