چگونگی تولید آجر سفالی

                                                                      Sepehr Sofaline Niromand  

چگونگی تولید آجر سفالی                                                                                 

اگر بخواهیم که در رابطه با آجر سفال فوم دار اطلاعاتی دریافت کنیم بهتر است که دراولین قدم با چگونگی ساخت آن آشنا شویم . بازرگانی سپهر سفالین نیرومند تولید کننده انواع آجر سفالی و آجر سفال فوم دار در اصفهان می باشد.

مرحله اول :

 استخراج خاک رس و مواد خام : قبل از هر چیز ابتدا کیفیت خاک مورد بررسی قرار گرفته و در صورت داشتن کیفیت مناسب مواد اولیه استخراج می شود.

مرحله دوم :

 آماده سازی خاک رس: یکی از مراحل آماده سازی خاک رس نگهداری خاک در فضای محوطه کارخانه به مدت شش ماه و سپس ترکیب خاکها با همدیگر می باشد. دلیل نگهداری خاک در فضای کارخانه یا به اصطلاح دپوی خاک ؛ کاهش نوعی از خواص فیزیکی خاک می باشد که در موقع پخت باعث حرکتهای غیر قابل کنترل در پروسه تولید میشود و کیفیت محصول تولیدی را تحت تاثیر قرار میدهد. ترکیب خاکها در دپوی کارخانه قبل از مصرف دو دلیل دارد اول همان موضوع عوامل فیزیکی خاک و دوم یک دست شدن خاکهایی که در فواصل متفاوت و از مکانهای و سطوح متفاوت برداشت شده و در دپو انباشته شده است. سپس قبل از مصرف ، کلوخ و سنگ ها از خاک جدا گردیده و در آسیاب خورد شده و در مکان مخصوص خود نگهداری می گردد.

مرحله سوم :

 تولید قالب آجر سفال: با توجه به روش های کلی تولید آجر سفال فوم دار، این مرحله به دو روش انجام می شود.
روش اول : تولید آجر سفال به صورت خشک (پرسی)
در این حالت خاک مرطوب و میکرونیزه شده داخل قالب فشرده می شود وبر اثر فشار پرس و رطوبت خاک آجر خام تولید میشود . درصد رطوبت در این حالت بسیار کم می باشد
روش دوم : تولید آجر سفال به صورت تر(سفالی)
روش دوم خاک در مراحل تولید به صورت گل در آمده و خمیر گل به دستگاه قالب گیری منتقل میگردد و گل توسط فشار دستگاه به فرمهای متنوعی فرم دهی میگردد. و بعد از آن با فشار وارد دستگاه برش شده و به اندازه های مورد نیاز و معمول برش می خورد.
مرحله چهارم:

خشک کردن: در روش تولید اول یعنی تولید آجر سفال به صورت خشک (پرسی) به دلیل رطوبت کم نیاز چندانی به خشک کردن محصولات نیست و با نگهداشتن در فضای سرپوشیده تولید بعد از دو الی سه روز محصول آماده پخت نهایی میشود.
اما در روش تولید دوم یعنی تولید آجر سفال به صورت تر(سفالی) محصولات پس از تولید وارد دستگاه خشک کن گردیده تا رطوبت آن را گرفته و رطوبت به حد نصاب رسیده و آماده قرار گرفتن در کوره شود. اگر خشت ها وارد خشک کن نشود بخاطر وجود رطوبت بیش ازحد ، خشت ترک خورده و خراب می گردد.
مر حله آخر:

 گذاشتن در کوره و پختن خشت ها: در این مرحله ( چه به روش تولید خشک و چه به روش تولید تر) خشت ها در کوره گذاشته می شود و در مرحله اول حرارت ملایم داده میشود و سپس حرارت بتدریج بالا رفته تا خشت ها پخته شوند، سپس کوره را خاموش کرده و پس از سرد شدن ، آجرها آماده بوده و بارگیری شده و یا انبار میگردد .                  

                          imagesطرح توجیهی 3

آجر لفتون

جهت مشاوره و خرید انواع آجر سفال فوم دار با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.


images 1  آدرس مرکز فروش : اتوبان معلم ( اصفهان - شاهین شهر ) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

         مدیرعامل : 09133128506 - 09140326803    ( آقای نیرومند )    

         تماس جهت هماهنگی: 09925431742   ( خانم عدنانی )     

             تلفن کارخانه : 03145711350               

                                       

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top