تولید مرغوبترین آجرهای سفالی

تولید مرغوبترین آجرهای سفالی

  دراستان اصفهان به ویژه در مناطقی از آن مانند گز و برخوار ، دولت آباد ، حبیب آباد و محمدآباد کارخانه ها و کارگاه های آجر سازی به وفور یافت می شود . وجود خاک رس مرغوب در این نواحی دلیل اصلی تمرکز کارخانه های آجرسازی در این مناطق می باشد. مهم ترین ماده برای ساخت آجر از جمله انواع آجرهای سفال خاک رس و خاک شیل می باشد .

با خاک رس بیشتر آشنا شویم 

برای درک درست از اینکه خاک رس چیست در ابتدا باید ساختار این خاک را بشناسیم. این خاک از کانی های طبیعی آگلومره تشکیل شده است. در دسته بندی خاک ها این خاک جز خاک های ریز دانه دسته بندی می شود. طبق تحقیقات زمین شناسی  بیشتر مواد معدنی رس در جایی تشکیل می شوند که سنگ های خاک رس در تماس با آب، هوا یا بخار قرار بگیرند. و این خاک کاربردهای فراوانی به خصوص در ساختمان سازی دارد . خاک رس از ارزان ترین و چسباننده ترین مصالح ساختمانی شناخته شده مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی است که برای تولید آجر لفتون و سایر آجرها مورد استفاده قرار میگیرد .در کل عبارت خاک رس متعلق به خاک هایی است که از نظر ابعادی کوچک تر از ۲ میکرومتر باشند .

آماده بارگیری

 خاک شیل چیست ؟

شيل نوعي سنگ رسوبي است که عمدتاً از دانه هاي ريز تشکيل شده است. مشخصه شيل دارابودن صفحات موازي و لايه لايه اي است که به سهولت ورقه ورقه مي شوند و ضخامت هر ورقه کمتر ازيک سانتي متر است. شيل ها عمدتاً ترکيبي از کاني هاي رسي و دانه هاي کوارتز هستند و رس مهم ترين جزء سازنده آنها است. رنگ شيل ها معمولاً خاکستري است. ميزان ترکيبات سازنده شيل ها تعيين کننده رنگ آنها است. آجر تولید شده با شیل از نظر استحکام و مقاوت بسیار نزدیک به سنگ است و همچنین در برابر گرد و خاک و خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار است.

این سنگ ها مورد استفاده برای ساخت ظروف سفالی و مصالح ساختمانی است که علاوه بر خرد کردن و مخلوط با آب به پردازش کمی نیاز دارند. خرد کردن آن و گرم کردن با سنگ آهک باعث ایجاد سیمان در صنعت ساختمان سازی می شود.گرما باعث خارج شدن آب و شکستن سنگ آهک به اکسید کلسیم و دی اکسید کربن می شود. اکسید کربن به عنوان گاز از بین می رود و در نتیجه اکسید کلسیم و خاک رس ایجاد می شود که وقتی باآب مخلوط شد ، خشک و سفت می شود و بعنوان ملات آجر سازی استفاده می شود.این مواد یکی از بهترین مواد های آجر سازی است که در کارخانه آجر و آجر نما درنما مورد استفاده قرار می گیرد. خاک شیل مورد استفاده در ساخت آجر در طیف های مختلفی از رنگ قرمز دیده می شود. کم رنگ یا پر رنگ بودن خاک شیل بستگی به نوع سنگ شیل استخراج شده از معدن دارد . برخی از کارخانه های سازنده آجر از ترکیب چند نمونه خاک شیل مختلف به عنوان مواد اولیه ساخت استفاده می کنند .

 images آماده سنگ شیل

 

چرا بهتر است برای تولید آجر سفالی وآجر سفال فوم دار از خاک شیل استفاده شود؟

آجر سفالی و آجر سفال فوم دار تولید شده با خاک رس به رنگ زرد دیده می شود و از کیفیت پایینی نیز برخوردار هستند و تعداد انگشت شماری از تولید کننده های آجر سفالی از خاک رس برای تولیدات خود استفاده می کنند . زیرا این نوع از آجر بسیار شکننده می باشد و از مقاومت کمی نسبت به آجر سفالی ساخته شده با خاک شیل برخوردار است .

آجر سفالی ساخته شده با خاک شیل به رنگ قرمز دیده می شود که دارای مقاومت بالایی در برابر ترک خوردگی می باشد و به دلیل زیاد بودن طول آجرهای سفالی و آجرهای سفالی فوم دار در حین تولید اولیه خشت خام عدم استفاده از خاک شیل ممکن است باعث خم شدن یا به اصطلاح تاب برداشتن آجر شود.

لطفا جهت خرید و مشاوره محصول با شماره های زیر تماس حاصل نمائید یا به آدرس زیر مراجعه فرمایید .


images 1  آدرس مرکز فروش : اتوبان معلم ( اصفهان - شاهین شهر ) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

         مدیرعامل : 09133128506 - 09140326803    ( آقای نیرومند )    

         تماس جهت هماهنگی: 09925431742   ( خانم عدنانی )     

             تلفن کارخانه : 03145711350    

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top