طراحی باغچه در حیاط خانه

طراحی باغچه در حیاط خانه

در ساخت یک خانه مدرن همانطور که طراحی داخلی آن اهمیت بسیاری دارد, طراحی فضای باز و حیاط آن نیز حائز اهمیت است. در بدو ورود به یک ساختمان اولین مکانی که پا در آن گذاشته می شود حیاط خانه است، بنابراین طراحی آن باید به نحوی صورت گیرد که حسی پذیرا و دعوت کننده داشته باشد و زیبایی نمای خانه را دوچندان نماید. یکی از روش های طراحی خانه ایجاد باغچه و کاشت گل و گیاه در آن می باشد. امروزه طراحان و معماران ایده های مختلفی در مورد طراحی این بخش از خانه ارائه می دهند که هر کدام با توجه به متراژ فضا و سلیقه افراد اعمال می شوند.

خانه های مدرن امروزی حتی اگر متراژ کمی داشته باشند حضور باغچه در حیاط یا تراس آنها با ایده های جدید امکان پذیر است. بعضی از باغچه ها بر روی پشت بام تعبیه می شوند و برخی دیگر در حیاط منازل طراحی می شوند، بنابراین با توجه به خانه خود و اینکه چه مقدار فضا برای باغچه سازی در اختیار شما قرار می دهد می توانید اقدام به انتخاب یک طرح مناسب و ایده آل برای طراحی باغچه نمائید. در ادامه به انواع ایده های طراحی باغ و باغچه در منزل پرداخته شده است، امیدواریم این طرح ها و ایده های جدید شما را در انتخاب یک طرح مناسب برای داشتن باغچه ای ایده آل راهنمایی کنند. با ما همراه باشید.

طراحی باغچه در حیاط و ساخت تراس در بخش فوقانی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید دو خانه مجاور هم خانه ای مدرن و زیبا به شکل زیر ایجاد کرده اند. فرم این خانه کمی غیر معمول است زیرا آنها حول حیاطی که در وسط قرار گرفته ساخته شده اند. اگر دیوار حائل بین دو باغچه برداشته شود یک حیاط مرکزی ایجاد خواهد شد. این ویژگی باعث می شود در صورت تمایل یک ساختار جدید در فضا ایجاد گردد. تراس بخش فوقانی نیز در بالای آشپزخانه قرار گرفته است. نقشه قرارگیری درب و پنجره این ساختمان علاوه بر ایجاد فضایی خیره کننده باعث ایجاد راه های مختلف برای دسترسی به ساختمان نیز شده است.

فروش آجرنما نسوز سفال
طراحی باغچه با کفپوش چوبی

باغچه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید توسط آدولفو هریسون به همراه جمعی از طراحان داخلی در غرب لندن طراحی شده است. طراحی این این باغچه بر اساس چهار عنصر اصلی آب، آتش، هوا و خاک صورت گرفته است. در این طراحی المان هایی مانند درخت سرو، دیوارپوش سنگی، شومینه با سوخت طبیعی و نشیمنگاه آبی رنگ همه به این عناصر اشاره دارند.


طراحی باغچه سبزیجات با اتاقکی برای کار

در تصویر زیر شما شاهد باغچه ای پر از سبزیجات سبز هستید که در کنار آن اتاقکی برای انجام کارهای مختلف طراحی شده است. اگر عاشق پرورش سبزیجات خانگی می باشید باغچه حیاط خود را به روش زیر طراحی کنید و برای سهولت در رسیدگی به باغچه اتاقی کوچک برای انجام کارهای شخصی خود در گوشه حیاط ساخته و از حضور در کنار این باغچه دوست داشتنی لذت ببرید.

باغچه با طراحی باز

استفاده از درب های کاملاً شیشه ای و یکپارچه باعث اتصال فضای درونی به فضای بیرونی می شود. همان طور که مشاهده می کنید رنگ کفپوش خانه با کفپوش بیرون هم خوانی دارد و نوعی هماهنگی و هارمونی در فضا به چشم می خورد. همخوانی رنگ قرمز کوسن و فرش روی دیوار با برگ های قرمز درخت باغچه باعث حفظ تعادل در فضا شده و در کل نمایی بی نظیر از این طراحی باز در جلوی چشم شما قرار داده است.


باغچه با طراحی متقارن

تصویر زیر حیاطی را نشان می دهد که طراحی آن بسیار ساده و متقارن است اما در عین حال زیبایی خاص خود را دارد. همانطور که می بینید میز نهارخوری در تراس بالا قرار گرفته و لحظاتی خوش برای صرف غذا در کنار خانواده به ارمغان می آورد. اگر می خواهید از نمای باغچه بالایی نیز لذت ببرید میتوانید از میز و صندلی های تاشو استفاده کنید تا در صورت لزوم آنها را تا کرده و جمع نمائید.


باغچه با دیوار آجری

در تصویر زیر اتاق نشیمن توسط یک دیوار حائل شیشه ای با فریم استیل از باغچه جدا شده است. همانطور که مشاهده می کنید دیوار آجری پشت باغچه زیبایی بی نظیری برای آن ایجاد کرده به نحوی که وقتی منظره ی باغچه را از اتاق نشیمن رویت می کنید از آن لذت برده و آرامش می گیرید.


الگوی رنگ

یک الگوی رنگ برای طراحی باغچه در نظر بگیرید. یک طراح باغچه اظهار داشته که رنگ می تواند مرز بین درون و بیرون را مشخص کرده و فضا را تفکیک نماید. رنگ های مشابه ارتباطی بصری بین فضای داخلی باغچه و بیرون آن ایجاد می کنند. در کنار ایجاد الگوی رنگ، استفاده از چراغ باغچه می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد نماید.


متریال های مدرن

خطوط صاف و منظمی که با متریال هایی مانند شیشه و استیل ضد زنگ در طراحی این حیاط به کار رفته اند زیبایی بی نظیری به آن بخشیده است. چمن ها، شمشادها و درختانی که در باغچه زیر کاشته شده اند طرحی منظم و مرتب دارند به نحوی که تاثیر آنها در نمای کلی حیاط کاملاً مشهود است.


طراحی باغچه روی سقف آپارتمان

حیاطی که در تصویر زیر مشاهده می کنید بر روی پشت بام یک آپارتمان مدرن طراحی شده است. دلیل وجود چنین حیاطی در پشت بام بهره بردن از نور طبیعی در فضای داخل آپارتمان است. استفاده از گیاهانی که در امتداد دیوار بالا رفته اند به همراه گل کاری های پایین آن نمای بی نظیری به این حیاط بخشیده است.


طراحی و تزئین باغچه حیاط با قلوه سنگهای کوچک و بزرگ

یکی از ایده هایی که می توانید در طراحی باغچه حیاط استفاده نمایید، به کارگیری سنگ ها می باشد. استفاده از سنگ هایی با اندازه های کوچک و بزرگ می تواند در محوطه سازی باغچه کمک کرده و نمایی زیبا و چشم نواز ایجاد نماید.

فروش آجرنما نسوز لفتون سفال

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top