آشنایی با عایق حرارتی و مزایای استفاده از آن


آشنایی با عایق حرارتی و مزایای استفاده از آن

عایق حرارتی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را دارا می باشند واز هدر رفتن انرژی جلوگیری می کنند.

عایق کاری کردن ساختمان ها موضوع بسیار مهمی می باشد که در سال های اخیر بیشتر از گذشته به آن توجه می شود. البته ساختمان های قدیمی معمولا ضخامت بیشتری هم داشتند و تبادل حرارت به میزان کمتری وجود داشت. اما برای ساختمان های جدید استفاده از عایق حرارتی به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی الزامی است که باید با بررسی انواع گوناگون عایق حرارتی بهترین نوع را انتخاب کرد و در ساختمان سازی از آن ها استفاده نمود. به همین دلیل در این مقاله وبسایت ساختمون به معرفی عایق های حرارتی و مزایای استفاده از آن ها پرداخته ایم.

استفاده از عایق حرارتی و به طور کلی عایق کاری کردن ساختمان ها امری هزینه بر است و هزینه های ساخت و ساز را افرایش خواهد داد. اما باید به این نکته توجه داشت که شاید این موضوع در ابتدا باعث تحمیل هزینه های اضافی شود ولی در عوض موجب می شود که هزینه های انرژی کاهش یابد و در واقع این کار مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود. در ساختمان ها نیاز است که سقف و کف آن ها و همچنین دیوار های جانبی را عایق کاری کرد. علاوه بر این ها عایق کاری کردن لوله های سرد و گرم هم، همگی موجب صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد. اگر عایق کاری ها درست و اصولی انجام پذیرد این میزان صرفه جویی به طور معمول بین 45 تا 55 درصد خواهد بود.

عایق های خوب چه ویژگی هایی دارند؟

عایق حرارتی خوب باید در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی داشته باشد تا بتواند موجب فراهم کردن امنیت را نیز فراهم نمایند. عایق ها هم چنین مقاومت خوبی در مقابل حرارت دارند. مقاومت عایق ها در برابر میکروب و قارچ امری ضروری و الزامی است. مقاومت بالا در برابر اشعه ماورا بنفش از دیگر ویژگی های یک عایق حرارتی خوب به شمار می رود. خنثی بودن عایق ها در برابر مواد شیمیایی هم یک ویژگی مهم دیگر است. انواع مختلفی عایق حرارتی وجود دارد که انتخاب از میان آن ها به عوامل مختلفی از جمله دما و شرایط محیطی و هم چنین قیمت تمام شده آن بستگی دارد.

فروش آجرنما نسوز لفتون در اصفهان

عایق حرارتی پشم شیشه

از تار ها و الیاف های خیلی نازک شیشه ساخته شده است. یکی از ویژگی های مهم عایق حرارتی پشم شیشه پایداری ابعاد آن می باشد. عایق های پشم شیشه بدون بو هستند و احتمال رشد قارچ در آن ها وجود ندارد. از این عایق نسوز معمولا برای عایق بندی کردن بام ها استفاده می شود. مزیت دیگر عایق های پشم شیشه سبکی آن و همچنین نصب کردن آسانش است. استفاده از لایه ی نازکی از جنس نایلون سبب محافظت آن در برابر رطوبت خواهد شد.

عایق حرارتی پشم سنگ

عایق های پشم سنگ بسیار رایج بوده و جز سالم ترین عایق های حرارتی موجود در بازار می باشند. این عایق ها که از سنگ های آذرین ساخته می شوند بسیار سبک هستند و به کار بردن آن ها به آسانی خواهد بود. یکی از ویژگی های خیلی مهم عایق حرارتی پشم سنگ مقاومت پایین آن در مقابل نفوذ بخار آب است. زیرا این ویژگی موجب می شود که رطوبت موجود در ساختمان های تازه ساز که معمولا به صورت بخار آب است از عایق عبور کند. سازگاری عایق حرارتی پشم سنگ با مصالح ساختمانی از دیگر ویژگی های آن می باشد. عایق های پشم سنگ ضد حریق می باشند و این ویژگی کاربرد های آن ها را افزایش داده است. عمر عایق های پشم سنگ زیاد است و تا زمانی که ساختمان پابرجاست آن ها هم عملکرد خاص خود را دارند و خراب نخواهند شد.

عایق حرارتی شیشه اسفنجی

این عایق های حرارتی نسوز می باشند و آب را جذب نخواهند کرد. مقاومت فشاری عایق های شیشه اسفنجی بالا است و همچنین در برابر حشرات موذی و مزاحم هم مقاومت خوب و قابل قبولی دارند.

عایق حرارتی پرلیت

پرلیت یک نوع سنگ آتشفشانی است. از مزیت های عایق های پرلیت می توان به جذب صوت، مقاومت بالا در برابر موریانه، عدم واکنش با تعداد زیادی از اسید ها، وزن سبک و غیر قابل اشتعال بودن اشاره کرد. اما پرلیت مقاومت فشاری پایینی دارد و این ویژگی موجب می شود که برای جا هایی که زیر فشار هستند و یا رطوبت وجود دارد مناسب نباشد. پرلیت همچنین به علت جذب آب دارای مقاومت کمی می باشد که جز بزرگ ترین عیب های آن به حساب می آید.

عایق حرارتی الیاف معدنی

این عایق ها از نظر ابعادی دارای پایداری خوبی می باشند. عایق های الیاف معدنی غیر قابل اشتعال بوده و همچنین عایق خیلی خوبی برای صوت و حرارت می باشند. عمده استفاده این عایق ها در بام های شیب دار می باشد.

عایق حرارتی پلاستیکی

عایق های پلاستیکی تعداد زیادی دارند که هر کدام ویژگی های مخصوص خود را دارند. از انواع این عایق های می توان به نمونه های پلی یورتان، پلی استایرن و فوم EPDM اشاره نمود.

قیمت فروش آجر نما نسوز لفتون سفال

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top