انتخاب رنگ های مناسب برای طراحی داخلی

انتخاب رنگ های مناسب برای طراحی داخلی

اگر در حال مطالعه ی این مطلب هستید، حتما شما هم با چالش انتخاب رنگ و تطبیق رنگ ها در خانه تان دست و پنجه نرم می کنید، چالشی که گاهی مارا مجبور می کند محافظه کارانه عمل کنیم و با استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید و کرم، خانه مان را رنگ کنیم، در این مطلب می خواهیم شما را به دانشی مجهز کنیم که در مقابل این مساله بتوانید به خوبی عمل کنید و انتخاب های خوب و متنوعی پیش روی خودتان قرار بدهید. در این مطلب کوتاه برخی روش هایی که می توانند به انتخاب رنگ های مناسب برای اثاث، سقف، کف و دیوار ها بیانجامند معرفی می شوند.

طراحی داخلی با رنگبندی تک رنگ

ساده ترین راه برای ایجاد رنگبندی هماهنگ ، انتخاب شدت های مختلف یک رنگ است. با تیره و روشن کردن یک رنگ اولیه می توانید به گروهی از رنگ ها که به  طور طبیعی باهم هماهنگ هستند دست پیدا کنید.
مشکل این رنگبندی ها این است که ممکن است فضای خانه تان یکنواخت و کسل کننده شود، در چنین رنگبندی هایی می توانید با استفاده از رنگ هایی خاص در نقاط مشخص، از یکنواختی فضا کم کنید. برای مثال اضافه کردن Accent color هایی چون قرمز و صورتی برای انرژی دادن به رنگبندی تک رنگ آبی مناسب است. در واقع شما با استفاده از عناصر دکوراتیو مثل کوسن، تابلو، گلدان، پرده و… که به راحتی قابل تعویض هستند، رنگ های متنوع را به فضای خانه تان می آورید.

برای تطابق با این نوع رنگبندی می توان از تون رنگ های طبیعی مثل سفید کرم، سفید-خاکستری ، خاکستری تیره و روشن استفاده کرد.


طراحی داخلی با رنگبندی هماهنگ

راه دیگر، استفاده از دو رنگ متناسب در طراحی داخلی است. ایده های جالب طراحی داخلی در اتاقی با رنگبندی متعادل، هماهنگی ایجاد می‌کنند، انرژی مثبت را به فضای داخلی می آورند و باعث تقویت روحیه و سلامتی می شوند. اگر علاقه دارید از تعداد محدودی رنگ در فضا استفاده کنید اما علاقه ای به تضادهای رنگی شدید ندارید، انتخاب کاغذ دیواری، رنگ دیوار، اثاث خانه و عناصر دکوراتیو که با هم هماهنگ هستند راهکاری است که برای شما مفید است.در این مورد شما باید رنگ های متناسب را بشناسید، که در ادامه ی مطلب آن ها را معرفی کرده ایم.
همچنین پیشنهاد میکنیم پاسخ کارشناسان سایت به یکی از مخاطبان را مطالعه کنید، در این پرسش و پاسخ، مشاوران سایت راهکارهایی در خصوص اضافه کردن رنگ به فضای داخلی خانه با عناصر دکوراتیو را شرح داده اند.

فروش آجر سفال نسوز لفتون

تطبیق دادن رنگبندی طراحی داخلی

گزینه دیگر این است که با توجه به رنگ هایی که در محیط وجود دارند ، رنگ های مورد علاقه خود یا رنگ هایی که احساس می کنید با آن ها هماهنگ هستند را به محیط اضافه کنید.

فضاهای داخلی با رنگ قرمز: با رنگ های سفید، آبی، صورتی، نارنجی، زرد طلایی ، نقره ای و سیاه هماهنگی دارند.

نارنجی روشن می تواند با تون های روشن و نرم نارنجی ، سفید، قرمز،زرد، اکر ، سبز ، فیروزه ای ، آبی ، مشکی و خاکستری ترکیب های رنگی زیبایی ایجاد کند.


تمام رنگ های سبز با رنگ هایی مثل ، لایم، آبی، قهوه ای ، مشکی و سبز تیره هماهنگی دارند.

تون های رنگ آبی ، با سبز ، آبی آسمانی ، فیروزه ای، تمام رنگ های سبز-آبی ، قرمز ، بنفش، خاکستری یا طلایی ترکیب هایی آرامش بخش ایجاد می کنند.

رنگ بنفش با آبی، سفید، خاکستری-آبی ، یاسی ، صورتی ، طلایی، نارنجی و سبز روشن رنگبندی های خوبی ارائه می دهد.

فضاهایی با رنگ صورتی با رنگ قرمز ، سفید ، بژ ، خاکستری ، کافه ای ، سبز روشن ، آبی یا لیمویی روشن ترکیبات خوبی ارائه می دهند.

رنگ زرد با سفید ، کرم ، سبز ، آبی ، مشکی و تمام رنگ های قهوه ای رنگبندی های گرم و دعوت کننده ای ایجاد می کند.

رنگ قهوه ای به رنگ های روشن تر نیاز دارد، سفید، بژ ، آبی ، سبز و طلایی برای تکمیل رنگبندی رنگ قهوه ای مناسب هستند.

دکوراسیون هایی که رنگ خاکستری در خود دارند، با سیاه، صورتی، سبز ، آبی ، کرم و سفید رنگبندی خوبی ایجاد می کنند.

استفاده از تضاد های شدید در خانه

تضاد های شدید هیجان انگیز ترین و پرانرژی ترین ترکیبات رنگی را ایجاد می کنند. چنین ترکیباتی تعادل، شادی ، روشنایی و زیبایی را به خانه می آورند.

رنگبندی رنگ های مکمل

رنگبندی رنگ های مکمل با سبز و قرمز، نارنجی و فیروزه ای(هرگونه سبز-آبی) ، آبی و زرد روشن یا طلایی ، بنفش و زرد های وی ، لایم و یاسی ، صورتی و زرد-سبز یا سبز ایجاد می شود.

رنگبندی خنثی

به طور کلی نمود رنگبندی خنثی بسیار برازنده است و به خوبی با رنگ های دیگر هماهنگ می شود.مشکی ، سفید، بژ روشن ، سفید خاکستری ، کرم روشن و خاکستری روشن ، رنگ های خنثی ای هستند که می توانند به هر رنگبندی داخلی اضافه شوند.

فروش آجر نما نسوز لفتون سفال در اصفهان

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top