دکوراسیون خانه های ساده و شیک

دکوراسیون خانه های ساده و شیک

شاید همیشه یکی از معضلات اصلی در مورد طراحی آپارتمان های کوچک، جدا سازی فضاهای مختلف بدون استفاده از دیوار و بستن آن هاست.  زیرا این دیوارها نه تنها کوچک بودن فضا را تشدید می کنند، بلکه مانع از ورود نور به همه قسمت های خانه شده و در نتیجه تاریکی را نیز با خود به همراه می آورند.

اپارتمانی که در این مطلب برای شما انتخاب کردم یک خانه 31 متری است که به سبک صنعتی طراحی شده و نگاه های زیادی را به خود جلب کرده است.

این خانه که در شهر پاریس قرار دارد با نشان دادن تصاویر قبل و بعد از خود همه را شگفت زده خواهد کرد.

بازسازی یک آپارتمان قدیمی دو خوابه

همان طور که از تصاویر قبل از بازسازی نیز می توان فهمید، خانه در شرلیط بدی قرار داشته است. به غیر از مشکلات تاسیساتی مانند سیم های برق پیچیده درهم، قرار گیری فضاهای مختلف نیز کیفیت فضایی را بسیار پایین آورده و خانه واقعا به یک بازسازی و نوشدن نیاز داشت. به گفته معمار پروژه، همه چیز به غیر از کف پوش و پنجره ها به طور کامل عوض شده و طراحی جدیدی برایشان در نظر گرفته شد. البته ناگفته نماند که تنها مزیت بسیار بزرگ این آپارتمان، یعنی نور طبیعی، در این راه کمک بسیار زیادی به معمار کرده است.

فروش آجر نما نسوز

بازسازی آشزخانه کوچک با حذف دیوار

در ابتدا آشپزخانه کنار راهرویی تاریک و باریک و ورودی خانه قرار داشت. دیوارها با توجه به فضای کوچک آشپرخانه، آن را بسیار محدود و دلگیر کرده بودند. بنابراین اولین کاری که باید انجام می شد طراحی یک آشپزخانه کاملا باز و متناسب با فضای کلی آپارتمان بود.
معمار دیوارهای آشپزخانه را برداشته و آن را به یک طراحی مدرن و باز تبدیل کرد. سپس برای مشخص شدن بهتر و بیشتر محدوده آشپزخانه از کاشی هایی زیبا و رنگی برای دیوار و کف بهره گرفته شد. کابینت های مات سیاه، شلف های چوبی با پایه های فلزی و مشکی و لامپ های رشته ای با آویز فلزی همگی نماینده های سبک صنعتی برای طراحی این آشپرخانه شده و جلوه ای خاص و دلباز را به وجود آوردند.

طراحی ورودی

در کنار درب ورودی، یک کمد بزرگ با چهار درب جایگزین یک قفسه قدیمی شده که امکان فضای ذخیره سازی بسیار ایده عالی را فراهم کرده است. سپس در ادامه و در کنار شومینه، شلف هایی چوبی به عنوان کتابخانه تکمیل این طرح خواهند بود.

بازسازی نشیمن به سبک صنعتی

معمار پروژه تصمیم بر این داشت تا با استفاده از چوب طبیعی، عناصر فلزی مشکی و سفید و یک رنگ خاص مانند آبی سلطنتی، سبکی نیمه صنعتی برای دکوراسیون آپارتمان به دست بیاورد. نشیمن به دلیل شکل مستطیل، امکان وجود یک دیوار برای جداسازی فضاها را به معمار می داد اما ساکنین خانه می خواستند یک فضای کاملا باز و انعطاف پذیر داشته باشند. در نتیجه برای جداسازی نشیمن و قسمت اتاق خواب از یک کنسول فلزی و مشبک استفاده شد تا محدوده ها مشخص شوند.

شومینه به جای این که حذف شده و از بین برود، به زیبایی با حفظ شاهر خود به یک فضای ذخیره سازی تبدیل گشت. سپس تلویزیون را بر روی دیوار نصب کرده تا هم از روی مبل و هم از روی تخت قابل دیدن باشد. پارکت کف مرمت شده و یک قطعه از مبلمان برای تعریف دو فضا نشیمن و اتاق خواب با همان سبک صنعتی در کنار کنسول قرار داده شد.

یک اتاق خواب اسکاندیناوی و یک حمام صنعتی

در کنار سبک خاص نشیمن و آشپزخانه، اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی طراحی و اجرا شد. رنگ بندی خنثی و تکرار همان فلزی مشکی و چوب نیز درراستای طراحی این اتاق خواب به خوبی استفاده شد. اگر در تصاویر دقت نمایید، می توانید یک درب کشویی فلزی را مشاهده نماید که حمام را از اتاق خواب جدا می سازد. حمام نیز مانند آشپزخانه فضایی کوچک و محدود داشته که به همین جهت از کاشی با تایل های کوچک در بازسازی آن استفاده شده است.

آینه فلزی و دیوار شیشه ای کابین دوش همگی یادآور سبک به کار رفته در آشپزخانه هستند. با وجود کوچکی حمام، معمار مجبور بود طرحی را اجرا و پیاده سازد که تمام امکانات یک حمام کامل را در خود داشته باشد که البته در این راه موفق نیز بوده و علاوه بر کمد ذخیره سازی، مکانی برای قرار دادن لباسشویی نیز مهیا شد. در نهایت ایجاد یک پنجره کوچک رو به آشپزخانه و استفاده از نور طبیعی طراحی این قسمت را نیز کامل نمود.

فروش آجر نما نسوز

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top