نکات مهم کفپوش آجری و کاربرد آن در دکوراسیون

نکات مهم کفپوش آجری و کاربرد آن در دکوراسیون

آجرها دوام و استحکام سرامیک و سنگ و رنگ‌های گرم چوب را به صورت یک‌جا در خود جمع کرده اند و با بیشتر سبک‌های طراحی هم خوانی دارند. آجر ها، تداعی کننده خانه های تاریخی و کهن هستند و حسی از آرامش و خاطره سازی را با خود به همراه دارند.
برخلاف تمام این ویژگی‌های مثبت این نکته حائز اهمیت است که آجرها در صنعت وسیع ساختمان نقش اصلی را ایفا نمی کنند.

مزیت کفپوش آجری

۱- انعطاف‌پذیری آجر در طراحی. تنوع آجرها مانند سرامیکها بوده و شما می‌توانند در طرح های بی‌نهایت متنوعی آنها را در اختیار داشته باشید. از جمله این طرح ها می توان به طرح‌های حصیربافت، جناقی،  شطرنجی، و غیره اشاره نمود که کلاسیک وقدیمی هستند اما می‌توانید طرح‌های دیگر که مورد نظر و مورد پسندتان است یا طرح‌هایی شبیه موزائیک را نیز سفارش دهید.
اگر نسبت‌ به رنگ‌های خاکی معمول رنگی کاملا متفاوت می خواهید، می‌توانید از آجر استفاده نمایید زیرا این ماده در مقابل رنگ و اپوکسی انعطاف پذیری مناسبی دارد.

۲- قیمت مناسب آجر. معمولا آجری که جهت مصارف داخلی خانه تولید می‌شود به صورت سنگفرش و یا سرامیک می باشد و به همین دلیل از آجرهای مخصوص نمای خارجی ضخیم‌تر و ارزان‌تر است. به همین علت قیمت متوسط آجر تقریبا مقرون به صرفه است ولی برای نصب آن نصاب حرفه‌ای مورد نیاز است.

۳- دوام آجر. مواد طبیعی تشکیل دهنده آجر خاک رسی اغلب شامل کائولین، سنگ خاک رسی، و مواد معدنی می باشد. به علاوه، می‌توان آجر باقیمانده از ساختمان‌های تخریب‌شده و قدیمی را جهت مصارف جدید استفاده نمود.

۴-مقاوم در برابر سرخوردن آجر. عموما سطح آجر دارای بافت بوده و زبر وخشن می باشد که مانع لیز خوردن و آسیب به افراد می شود. در همین راستا، اگر آجر را توسط یک پوشش مومی یا لیز آب‌بندی نمایید ویژگی لیز بودن آن از بین می‌رود.

۵- استحکام آجر. آجر نمی‌پوسد، به سختی آسیب می بیند، و نیازی به رنگ‌کردن دوباره ندارد. بناهای کهن و باستانی دلیل واضحی بر دوام آجر می باشد. آجر در برابر شرایط جوی بد و نیز راه‌رفتن عابران مقاوم است و هم‌چنین در برابر گرمای زیاد تخریب نمی‌شود. آجرهای تکی ممکن است به مرور زمان ترک بخورند یا خرد شوند ولی در این صورت هم می‌توان آن‌ها را ترمیم یا تعویض و جایگزین نمود.

۶- زیبایی آجر. آجر یادآور تاریخ است و احساسی هم‌چون روزهای خوش گذشته را با خود به همراه دارد. یکی از عللی که مردم به آجر علاقه نشان می دهند گرمای ذاتی آن است که کم‌تر ماده‌ای از آن بهره می‌برد. آجری که رنگ طبیعی خود را دارد فضای بسیار دلنشینی را ایجاد می نماید.

آجر

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم عدنانی            تلفن کارخانه : 03145711350

Top