مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

کاهش هزینه های ساختمان سازی

کاهش هزینه های ساختمان سازی

به طور کلی دو عامل بسیار مهم، هزینه ساخت ساختمان های مسکونی را تشکیل می دهد. این دو عامل، یکی قیمت زمین و دیگری هزینه مصالح و خدمات ساختمانی هستند. قیمت زمین به ویژه در شهرهای بزرگ و کلان شهرها، می تواند نقش پررنگ تری در تعیین هزینه های ساخت داشته باشد. مورد دیگری که در قیمت نهایی ساختمان می تواند تاثیر زیادی داشته باشد این است که بتوانیم هر چه بیشتر مجوز ساخت و تراکم زیادتری بگیریم تا قیمت زمین بر روی واحدهای بیشتری تقسیم شود. با قیمت های سرسام آوری که این روزها در بازار مسکن شاهد هستیم، تمام تلاشان معماران و طراحان بر این است تا بتوانند هزینه های ساخت را تا حد امکان کاهش دهند. البته در برخی موارد کاهش هزینه موجب کاهش کیفیت می شود و این اصلا مطلوب نیست. در این مبحث می خواهیم مواردی را عنوان کنیم که می توان بدون آسیب به کفیت نهایی کار، هزینه های ساخت را تا حد زیادی کاهش داد. برای آشنایی با این موارد تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

6778903اماده 4461دیوارچینی 5913

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

هزینه آماده سازی زمین

هزینه آماده سازی زمین برای ساخت و ساز چه قدر است؟ آیا یک ساختمان قدیمی را می خواهید تخریب کنید؟ آیا عمق گودبرداری زیاد است و شما مجبور به استفاده از سازه نگهبان خاصی هستید؟ نوع خاک زمین به چه صوررت است و آیا می توان با ماشین آلات معمولی گودبرداری را انجام داد یا نیاز به تجهیزات ویژه ای دارید؟ آیا در زمین مورد نظر، درخت یا موارد دیگری وجود دارد که باید حفظ شود یا نه؟ پاسخ تمامی این پرسش ها در ابتدای ساخت و ساز می تواند به شما کمک کند تا بتوانید در برآورد هزینه ها موفق ترعمل کنید. در نتیجه مواردی که برای شما هزینه زیادی در بردارد را می توانید حذف کرده و یا تغییر دهید.

نوع کاربری زمین

چه زمینی و در چه منطقه ای برای ساختمان مورد نظر شما مناسب تر است؟ پاسخ به این پرسش می تواند به شما کمک کند تا مناسبترین زمین را برای کاربری مورد نظر خود پیدا کنید. باید توجه داشته باشید که آیا نوع کاربری ساختمانی که قصد ساختنش را دارید (مسکونی، تجاری، اداری و...) با آن زمین تناسب دارد یا خیر؟ همچنین توجه داشته باشید که میزان تراکم و سطح اشغالی که شهرداری به این زمین می دهد چه مقدار است؟

مسلما یک زمین 300 متری که ضوابط شهرسازی در آن منطقه، به آن مجوز 7 سقف و سطح اشغال 60 درصد در هر طبقه را می دهد با یک زمین 300 متری با 6 سقف و حتی با همان سطح اشغال 60 درصد متفاوت خواهد بود.

برآورد دقیق مصالح

بخش مهمی از سرمایه را جهت خرید مصالح و متریال های مورد نیاز ساخت و ساز در نظر بگیرید. بازار مصالح ساختمانی در کشور ما بسیار متلاطم است و نوسانات قیمت ممکن است باعث وارد شدن ضربه سنگینی به سرمایه گذار شود. مخصوصا آهن آلات که هر گونه اضافه قیمت در هر کیلو موجب افزایش نسبتا زیادی در هزینه ها می شود.

طرح بهینه سازه ای و سبک سازی

با توجه به قیمت بالای فولاد و حجم مصرفی آن در ساختمان اعم از اسکلت بتنی و اسکلت فولادی، بخش عمده هزینه ساخت به خرید میلگرد و ورق و پروفیل اختصاص می یابد. بنابراین انتخاب طراح مناسب که دانش و ابزار کافی در این زمینه را داشته باشد بسیار مهم است. همچنین سبک سازی و استفاده از سیستم های سازه ای نیز یکی از مواردی است که در بالا بردن سرعت و کم کردن هزینه ها بسیار موثر است.

انتخاب پیمانکار مناسب

تجربه، مهارت و پاکدستی پیمانکار می تواند در کاهش هزینه ها بسیار تاثیر گذار باشد. واگذاری انجام کلیه امور ساختمان به صورت مدیر پیمان و درصد قیمت تمام شده و یا قیمت فیکس به ازای هر متر زیربنا از جمله مواردی است که می تواند تاثیر به سزایی در کاهش یا افزایش هزینه ها داشته باشد. یک پیمانکار مناسب می تواند با برنامه ریزی دقیق، طراحی کامل و بدون عیب و سرعت عمل بالا، هزینه های ساخت را تا حد زیادی کاهش دهد.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top