مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

آجر لفتون کامل و نیمه

 آجر لفتون کامل و نیمه

آجر لفتون یا آجر ده سوراخ، در دونوع کامل و نیمه در رنگ های قرمز، زرد، قهوه ای، قرمز جگری و... تولید می شود. سوراخ های تعبیه شده در این آجرها فواید و کاربردهای زیادی برای آجر دارد. این سوراخ ها به منظور کاهش وزن آجر، عایق بندی و ایجاد خلا در فضای دیوار و کمتر شدن مصالح اولیه در تولید آجر به وجود آمده اند. نام این آجر برگرفته از نام روستای لفتون از توابع بخش مرکزی شهرستان اصفهان است. این آجر نخستین بار در این روستا تولید شده است. در مقایسه با آجر فشاری، این آجر دارای وزن کمترو جذب آب کمتری است. بنابراین استفاده از این نوع آجر نسبت به آجر فشاری بسیار بیشتر و فراگیرتر شده است. آجر لفتون اصفهان

b0adc3a5 87de 425b a5df 43060499487017

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان


مشخصات فنی آجر لفتون

آجر لفتون که در شهرهای مختلف ایران با نامهای بهمنی، زبره و ده سوراخ نیز معروف است، در صنعت ساختمان سازی جایگاه ویژه ای دارد. این آجر در انواع سه طرف نما و چهار طرف نما و.. تولید می شود.ابعاد آجر لفتون کامل درجه یک 5.5 * 10 * 21.5  ابعاد آجر لفتون کامل درجه دو 5 * 19.5 * 9  ابعاد آجر لفتون نیمه درجه یک 5.5 * 6 * 21.5است. البته کارگاه ها و کارخانه های مختلف ممکن است ابعاد دیگری نیز تولید داشته باشند ولی ابعادی که در بالا ذکر شد، ابعادی است که عمومیت بیشتری دارد. یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی محصول تولید شده نیز همین ابعاد آجر است. 


کاربردهای آجر لفتون

آجر لفتون در سایزهای مختلفی تولید می شود. اما به صورت استاندارد در دو سایز قالب بزرگ و قالب کوچک ساخته می شود. از سایزهای بزرگ آن در دیوارچینی محوطه ها، حصار باغ ها و ویلاها، سوله ها و حیاط منزل استفاده می شود. سایز کوچک در چیدن دیوار اتاق ها، تراس ها، در پوش حمام و دستشویی و زدن سقف به کمک تیرآهن مورد استفاده قرار می گیرد. از این آجر بیشتر برای دیوارهایی که باید وزنی را تحمل کرده یا فشار زیادی بر آن است ( اصطلاحا دیوار حمال ) استفاده می کنند. این نوع آجر معمولا به صورت پازلی چیده می شود تا تحمل آن در برابر فشار و وزن دیوار بیشتر شود.


مزایای آجر لفتون

شکل تمیز و به اصطلاح " شسته رفته " این آجر، به نمای ساختمان ظاهری زیبا می بخشد، به طوریکه در بیشتر موارد پس از استفاده از این آجر برای دیوارچینی، نیازی به نمای ساختمان نیست. مقاومت زیاد این آجر در برابر هوای سرد، امکان ساخت و ساز ساختمان حتی در هوای خیلی سرد را فراهم می کند. بنابراین در مناطق با هوای سردسیری که نمی توانند مدت زیادی کار ساختمان سازی را تعطیل کنند، کاربرد ویژه ای دارد. این آجر استحکام و مقاومت فشاری بالایی در برابر حرارت و مواد شیمیایی و آتش سوزی دارد.وجود سوراخ های تعبیه شده در ساخت این آجر، از یک طرف به کاهش وزن دیوار و در نتیجه کل ساختمان منجر می شود و از طرف دیگر به علت اینکه ملات از بین این سوراخ ها عبور می کند، دیوار دارای استحکام و یکپارچگی بیشتری می شود.


معایب آجر لفتون

هر محصول و هر متریالی در کنار مزایایی که دارد، گاهی دارای معایبی نیز هست. آجر لفتون نیز از این قاعده مستثنا نیست. یکی از معایب آجر لفتون این است که مقاومت کششی پایینی دارد. همچنین تمیز کردن سطوح آجری کار سختی است. البته با پیشرفت علم و تولید متریال های جدیدی مانند مواد نانو، می توان با نانو کردن سطح آجر، این مشکل را تا حدود زیادی برطرف کرد. در مناطق زلزله خیز، استفاده از آجر لفتون باید با احتیاط بیشتری باشد.


نکته مهم

در دیوار چینی همه آجرچینی ها باید باهم ارتباط داشته باشند. یعنی هر آجری توسط آجرهای رج بالا و پایین باید به هم قفل شوند و همدیگر را پوشش بدهند. دیوارهایی که با این مدل ساخت، اجرا می شوند از استحکام بالاتری نسبت به دیوارهای دیگر برخوردار هستند.

 

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top