مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

نکاتی در مورد گچکاری

نکاتی در مورد گچکاری

دیوارهای گچ کاری شده در داخل ساختمان یکی از اجزای مهم در معماری است. اکثر دیوارهایی که در داخل ساختمان، اجرا می شود پس از ساخت، گچکاری می شود.در مبحثی با عنوان "انواع گچ در ساختمان سازی " در مورد انواع گچ ها و موارد استفاده از آنها صحبت کردیم. و گچ زیرکاری را با گچ پرداخت مقایسه کرردیم و تفاوتهای آنها را بررسی کردیم. در این مبحث قصد داریم تا چند نکته مهم در خصوص گچ کاری دیوارها جهت افزایش کیفیت گچکاری را بیان کنیم. برای آگاهی از این نکات تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

سفال 15 فوم دار

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

جهت اجرای گچ بر روی رابیتس یا توری مرغی توصیه می شود پوشش گچ یا گچ و خاک، حداقل یک ساتیمتر قطر داشته باشد. به دلیل واکنش شیمیایی گچ و بتن ( یا ملات ماسه سیمان) بایستی حتما سطح نهایی جهت گچ کاری کاملا بدون رطوبت و خشک باشد. دمای هوا و مصالح زیرکار که گچ کاری قرار است بر روی آن اجرا شود باید حداقل 5 درجه سلسیوس باشد. در هوای گرم و زمانی که دمای سطح مصالح، بیش از 30 درجه سلسیوس است، توصیه می شود که اندودکاری انجام نشود. باید در نظر داشت که سطح گچکاری در معرض باد یا شرایط ایجاد تونل باد در ساختمان قرار نداشته باشد. چون که آب موجود در سطح اندود شده به سرعت تبخیر شده و باعث ایجاد ترک در سطح گچ کاری دیوار می شود. به طور کلی باید تلاش کنیم شرایطی را فراهم آوریم که از یخ زدن اندود قبل از اینکه خود را کامل بگیرد و یا خشک شدن سریع آن جلوگیری به عمل آید.

همچنین باید توجه داشته باشیم که سطوحی که قرار است گچکاری شوند بایستی قبل از شروع کار تمیز شده و ملات های اضافی و گرد و خاک از سطح دیوار جدا شده باشند. قبل از گچکاری باید سطح زیرین با آب مرطوب شده تا جذب آب ملات توسط سطح زیر کاهش پیدا کند و به حداقل برسد. در غیر این صورت ملات گچ می سوزد و چسبندگی لازم با سطح را نخواهد داشت.

5 دلیل مهم ترک خوردن دیوار

ترک خوردگی گچ و رنگ دیوارها همیشه دغدغه بزرگی برای همه بوده است. در ابتدا باید علت ترک خوردگی مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان راه حل مناسبی برای رفع آن به کار برد. در ادامه به بررسی علل ترک خوردگی گچ دیوار خواهیم پرداخت:

دلیل اول ترک خوردگی دیوارها، قدیمی بودن ساختمان است. در این حالت به دلیل پوسیدگی لوله ها و فرسوده شدن مصالح ساختمانی، سطح دیوار ترک می خورد. حالت دوم به دلیل نوساز بودن منزل است. نشست اولیه ساختمان منجر به ترک خوردن گچ و رنگ دیوارها می شود. تغییرات دما و انقباض گچ دلیل دیگری برای ترک خوردن دیوارها است. همچنین استفاده از گچ نامرغوب موجب می شود که به مرور زمان دیوار به اصطلاح تبله کرده و گچ دیوار به صورت پودر فرو بریزد. دلیل آخری که برای ترک خوردن دیوارها می توان عنوان کرد، اجرای گچ بدون رابیتس و بر روی بتن و آهن و لوله های برق و تاسیسات ساختمان است. در هر مورد ابتدا باید علت ترک خوردگی دیوار مشخص شود و سپس به رفع مشکل ترک دیوار پرداخت.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top