مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

گچبرگ چیست؟

گچبرگ چیست؟

گچبرگ ها به عنوان یک محصول پرکاربرد در صنعت ساختمان، به صورت پانل های گچی به بازار مصرف عرضه می شوند. این پانل ها از گچ تشکیل شده اند و به وسیله کاغذ مقاوم پوشیده می شوند. این پانل ها در دیوارهای داخلی، دیوارهای خارجی، دیوارهای پارتیشن و سقف های کاذب مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این پانل های گچی، می توان طرح های دکوراتیو مختلفی را به راحتی اجرا کرد. در این مبحث با تاریخچه تولید گچبرگ، مزایای آن و انواع مختلف گچبرگ آشنا خواهیم شد. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

b0adc3a5 87de 425b a5df 43060499487017

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

تاریخچه تولید گچبرگ

گچبرگ برای اولین بار در سال 18894 میلادی توسط فردی به نام " Augustine Sackett" در کشور ایالات متحده اختراع و ساخته شد. در این کشور از این سیستم استقبال زیادی به عمل آمد و تا اواخر قرن بیستم تولید آن به مقدار بسیار زیادی رسید. در اوایل تولید گچبرگ، کناره های گچبرگ باز بوده و بعد از سال 1910 به بعد، کناره های پانل پوشانده شدند. اولین تولید اروپایی این محصول در سال 1917 میلادی، در والاسای، چشایر در انگلیس آغاز شد و در سال 1938، کارخانه دیگری در شهر ریگا لتونی، ایجاد شد.

مزایای گچبرگ

یکی از مزایای مهم استفاده از گچبرگ، نصب سریع و آسان این متریال است. سبک بودن گچبرگ ها استفاده از آنها را بسیار راحت و محبوبیت آن را در بین افراد زیاد کرده است. یکی دیگر از مزیت هایی که موجب استفاده زیاد از این محصول می شود این است که گچبرگ ها به راحتی قابل برداشته شدن هستند. بنابراین برای تغییر دکوراسیون در آینده و یا حذف آنها دچار دردسر نخواهید و به راحتی می توانید آن ها را حذف کرده و تغییر دکوراسیون بدهید. این متریال همچنین عایق بسیار سبک و مناسبی برای گرما و صوت است. بنابراین علاوه بر زیبایی و تزئین ساختمان، موجب عایق بندی ساختمان ر مقابل حرارت و سروصدا نیز می شود. قیمت مناسب و اقتصادی این محصول یکی دیگر از مزیت های آن به شمار می رود.

کاربرد گچبرگ براساس رنگبندی

پانل های معمولی (سفید): این پانلها بیشترین مورد استفاده را در بین تمامی پانلهای گچبرگ دارند. از این پانلها بیشتر برای دیوار و سقف در فضاهای خشک و دارای رطوبت کم، استفاده می کنند.

پانل های صورتی: این پانل ها در برابر حریق و آتش سوزی مقاومت زیادی دارند. بنابراین برای فضاهایی که نیاز به مقاومت در برابر آتش دارند، از این پانل ها استفاده می شود. دیوار و سقف فضاهایی که در معرض حرارت و یا آتش قرار دارند، مانند گاراژها، شفت آسانسور، شومینه ها و راه پله ها مکان هایی هستند که بهتر است برای پوشش آنها از پانل های صورتی استفاده کرد.

پانل های سبز: پال های سبزرنگ در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند. بنابراین برای دیوار و سقف فضاهایی با رطوبت متوسط و معمولی مورد استفاده قرار می گیرند. حمام، آشپزخانه، لاندری روم، بالکن و دستشویی مکان هایی هستند که در معرض رطوبت قرار دارند.

پانل های بنفش: این پانل ها در برابر رشد کپک و قارچ مقاوم هستند. بنابراین برای فضاهایی که رطوبت بالایی دارند و احتمال رشد کپک در آنها زیاد است، مورد استفاده قرار می گیرد. حمام، دستشویی، دیوار پشت اجاق گاز، دیوار پشت سینک و زیرزمین ها، محل هایی هستند که به طور مداوم و به مققدار زیاد در معرض رطوبت قرار دارند؛ بنابراین برای پوشش این قسمت ها می توان از پانل های بنفش استفاده کرد.

البته باید توجه داشت که گچبرگ بنفش عملکرد بهتری نسبت به گچبرگ سبز در مقابل رطوبت دارد و میزان جذب کمتری نسبت به نوع سبز دارد. این مورد به دلیل مواد به کار رفته در هسته گچی گچبرگ است. بنابراین گچبرگ بنفش در مقابل رشد کپک و قارچ مقاومت بهتری از خود نشان می دهد. برخی از کارخانجات از رنگ بنفش برای مشخص کردن پانل های مقاوم در برابر حریق استفاده می کنند که دارای ضخامت بیشتری نسبت به نوع صورتی بوده و عملکرد بهتری نسبت به رنگ صورتی دارد. عمده کارخانجات از رنگ بنفش به عنوان مشخص کردن پانل های قویتری در مقابل رطوبت استفاده می کنند.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top