مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

ساختمان های پایدار

ساختمان های پایدار

ساختمان های پایدار اصطلاحا به ساختمانهایی گفته می شود که با هدف حفظ محیط زیست، افزایش کارایی انرژی، استفاده بهینه از منابع و کاهش اثرات منفی بر جوامع ساخته می شوند. این ساختمانها با استفاده از فناوری ها و روش های نوین، ساختارهایی با کمترین میزان مصرف انرژی و اثرات محیطی منفی، همچنین با ارتقا کیفیت زندگی ساکنان ایجاد می کنند. امروزه در سرتاسر دنیا ساختمانهای پایدار جایگاه خود را پیدا کرده اند و هر روز به تعداد آنها افزوده می شود. در این مبحث در مورد ویژگی های ساختمان های پایدار صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با ساختمان های پایدار تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

 brick 10 cm

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

هدف از ساخت ساختمان پایدار

در حقیقت ساختن ساختمانهای پایدار به صورت هدفمند و با انگیزه حفظ و حراست از منابع طبیعی جهان انجام می شود. جلوگیری از آلودگی هوا و آلودگی های محیطی دیگر یکی دیگر از اهداف معماری پایدار است. حفاظت از لایه اوزون و در کل حفاظت از کره ی زمین از مهمترین اهداف معماری پایدار است که کلیه معماران را بر آن داشته تا در این راه، گام بردارند.

به این منظور باید سعی کنیم منابع تجدید پذیر مانند انرژی باد، آب، خورشید و ... جایگزین منابع تجدیدناپذیر مانند نفت و گاز و ذغال سنگ شوند. مثلا به نسبت اقلیمی که ساختمان در آن ساخته می شود میی توان از توربین های بادی یا پنل های خورشیدی برای تولید انرژی های مورد نیاز استفاده کرد. همچنین از مصالح ساختمانی که امکان جایگزینی سریع تری دارند استفاده کرد. مثلا برای استفاده از متریال چوب داخل پروژه، از چوب درخت هایی استفاده کنیم که رشد سریع تری دارند و به زودی می توانند در طبیعت جایگزین شوند. استفاده از متریال هایی با قابلیت ماندگاری طولانی مدت نیز یکی دیگر از راههایی است که می توان در معماری پایدار از آن استفاده کرد.

از مواد سمی و شیمیایی در عایق ها و تجهیزات مکانیکی که باعث آسیب به محیط زیست و ناپایداری لایه ی اوزون می شود نباید استفاده کرد. استفاده از متریالهای طبیعی با قابلیت بازیافت و همچنین متریالهای بوم آورد (محلی) می تواند کمک زیادی در این زمینه به معماران کند. نوسازی و تعمیر ساختمانهای موجود ( قدیمی ) و تغییر کاربری آن می تواند باعث حفظ منابع طبیعی شود. استفاده از پوشش های گیاهی به خصوص گیاهان بومی هر منطقه، برای رفع آلودگی هوا نیز یکیی دیگر از راهکارها است.

ویژگی های ساختمان پایدار

ساختمان های پایدار دارای ویژگی های متعددی هستند که ممکن است همه این ویژگی ها در همه ساختمانهای پایدار نباشد. اما می توان گفت در اکثر ساختمانهای پایدار این موارد دیده می شوند. در ادامه با این ویژگی ها آشنا خواهیم شد:

  • استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر مانند خورشید و باد
  • بهینه سازی استفاده از انرژی و صرفه جویی در مصرف آب
  • استفاده از مصالح و تکنولوژی های ساخت سبز
  • طراحی با تمرکز بر کاهش تولید زباله و بازیافت مواد
  • ایجاد فضاهای سبز و اکوسیستم های حیاتی درون و اطراف ساختمان
  • استفاده از طراحی های هوشمند برای بهره وری انرژی و افزایش رفاه و آسایش ساکنین

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top