مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

ویژگی های معماری ارگانیک

ویژگی های معماری ارگانیک

معماری ارگانیک که از فلسفه رمانتیک نشات می گیرد نوعی از معماری نامتقارن است و از ساختارهای انعطاف پذیر در مقابل فرم های هندسی و منظم استفاده می کند. در مبحث پیشین با عنوان " معماری ارگانیک" توضیحات کاملی در مورد این سبک از معماری ارائه دادیم. در ادامه مبحث پیشین، در این قسمت در مورد ویژگی های سبک ارگانیک و بناهای معروفی که با این سبک معماری طراحی و ساخته شده اند صحبت خواهیم کرد. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

آجر سه گل

 

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

 

ویژگی های سبک ارگانیک

تعامل متقابل با محیط زیست، حفاظت از منابع طبیعی، استفاده بهینه از انرژی و مواد، ایجاد فضاهای سالم و آرامش بخش برای ساکنین از ویژگی های بسیار مهم معماری ارگانیک است. از طریق استفاده از مواد طبیعی، طرح های پوشش گیاهی، تهویه طبیعی و سایر روش های مداخله کم در طبیعت، معماران ارگانیک سعی می کنند تا سازه های ایجاد کنند که با محیط طبیعی هم سازی داشته باشند و جزئی از آن باشند.

این سبک ویژگی های مشخصی دارد که آن را از سبک های معماری متمایز می کند. برخی از ویژگی های این سبک معماری عبارتند از:

  • الهام از طبیعت
  • ادغام با محیط طبیعی اطراف
  • فرم های آمیخته و آلی
  • استفاده از مواد طبیعی
  • جریان ها و ترمیمات
  • پایداری محیطی
  • تعامل با نور و سایه

چند نمونه از بناهای ارگانیک

ساختمان های زیادی در جهان با استفاده از سبک معماری ارگانیک طراحی و ساخته شده اند. در ادامه چند نمونه از ساختمان مهم و مشهوری که در سراسر دنیا با استفاده از این سبک معماری طراحی و ساخته شده اند را معرفی خواهیم کرد:

ساختمان سیدنی اپرا در استرالیا یکی از مهمترین و جذابترین بناهای دنیا است که با سبک ارگانیک طراحی و ساخته شده است. این بنا با فرم های منحنی و خمیده در نزدیکی آب دریاچه ساخته شده است و یکی از نمادهای شهر سیدنی به شمار می رود.

موزه گوگنهایم بیلباو در اسپانیا یکی دیگر از بناهای ساخته شده با معماری ارگانیک است. طراحی بنا با استفاده از چندین لایه فلزی خمیده و منحنی، ظاهری منحصر به فردی به موزه بخشیده است. این موزه از فضاهای داخلی شگفت انگیزی برخوردار است.

خانه آبشار فرانک لوید رایت یکی از شاهکارهای معماری است. این ساختمان زیبا در نزدیکی شهر استوارت تاون در ایالت پنسیلوانیا قرار دارد. طراحی خاص این بنا شامل سنگریزه های طبیعی و اتصال با طبیعت است. نمای اصلی ساختمان در برابر آبشار قرار دارد و سقف های شیب دار و پنجره های بزرگ جزئیات دیگری از این ساختمان هستند.

ویلای شل خانه ای با شکل و فرم متفاوت و لوله ای شکل است که توسط پوسته یکپارچه بتنی شکل گرفته است و ظاهری یونیک و منحصر به فرد به خانه داده است. قرارگیری سایت خانه و در میان جنگل و منطقه ای بکر در کنار فرم متفاوت خانه، ویلایی فانتزی و غیر معمول را شکل داده است که شاید مشابه آن را کمتر دیده ایم. همین فرم گرد و متفاوت فضاهای داخلی، خانه را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top