مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

معماری ارگانیک

معماری ارگانیک

سبک های مختلفی در معماری وجود دارد که هر یک دارای مشخصات و ویژگی های خاصی است. هر سبک از معماری طرفداران خود را دارد و نیازها و سلیقه های متفاوت، می توانند از سبک های مختلف معماری جهت ساخت و طراحی بنای خود استفاده کنند. در مباحث پیشین در مورد سبک های مختلفی از معماری از جمله "سبک منریسم در معماری " صحبت کردیم. در مبحث پیش رو در مورد یکی دیگر از سبک های معماری با عنوان " معماری ارگانیک" یا معماری زیستی صحبت خواهیم کرد و با این سبک از معماری بیشتر آشنا خواهیم شد. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

سفال 15 فوم دار

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

معماری ارگانیک یا معماری زیستی

معماری ارگانیک یا معماری زیستی یک رویکرد معماری است که حاکی از هماهنگی بین ساختمان ها و محیط زیست طبیعی است. این سبک توسط فرانک فرنس و لویی سالیوان در قرن 19 میلادی شکل گرفت و در قرن 20 با طرح های فرانک لوید رایت به اوج شکوفایی خود رسید.

در این نوع معماری، از عناصر و الگوهای موجود در طبیعت مانند خمیدگی ها، خطوط انحنادار، فرم های آلفا و سایر ویژگی های زیستی الهام گرفته می شود. در حقیقت معماری ارگانیک یا معماری اندام وار یا بیومورفیسم یک فلسفه در معماری است که به ترویج هماهنگی بین عادت های انسانی و طبیعت می پردازد. این اتفاق به صورتی شکل می گیرد که طراحی آنچنان هماهنگی با محیط خود داشته باشد که ساختمان، مبلمان و محیط بخشی از یک ترکیب متحد و مرتبط باشد. در سبک ارگانیک بیشتر از فرم و رنگ عناصر موجود در طبیعت استفاده می شود.

معماری ارگانیک از طبیعت نشات می گیرد و در حقیقت زاده ی طبیعت است. پس در واقع به طبیعت احترام می گذارد. مثلا در این سبک از معماری، چوب باید دقیقا مشابه چوب باشد. اجزای بنا باید با محیط اطراف یکی شوند. یعنی اگر در منطقه ای کویری بنایی را می سازیم، بنا باید بخشی از محیط شود، به طوری که در محیط حس نشود. در نتیجه هر بنایی باید دقیقا نشان دهنده کاربر خود باشد. یک بنای خوب در این سبک از معماری، نباید یک بنای کپی شده باشد. در حقیقت باید قوانین طبیعت را بار دیگر بازنویسی کند و از خود طبیعت، ساختار طبیعی تری داشته باشد. در این سبک از معماری، در درجه اول باید سادگی و آرامش در بنا دیده شود و به جای اینکه با تغییرات ترندها و مد روز دائما تغییر کند باید منحصر به فرد باشد. معماری ارگانیک به ما نشان می دهد که از طبیعت آمده ایم و به طبیعت باز خواهیم گشت.

از معماران معروف ایرانی که در سبک ارگانیک حرف هایی برای گفتن داشته اند می توان به " هوشنگ سیحون"، " پاسبان حضرت" و " ایرج اعتصام" اشاره کرد. گروه دستیل، آلوار آلتو، هانز شارون و فرانک لوید رایت از معمارانی هستند که در این سبک فعالیت داشته اند.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top