مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

سبک هایتک در معماری

سبک هایتک در معماری

آشنایی با سبک های معماری به عنوان اطلاعات پایه برای معماران، یک شرط لازم برای شناخت و سلیقه یابی کارفرمایان است. همچنین کارفرمایان با شناخت این سبک ها می توانند سلیقه و منظور خود را به طراح به درستی انتقال دهند. نتیجه هماهنگی طراح مناسب با کارفرمای مناسب چیزی جز خلق یک اثر هنری شگفت انگیز نیست. در مباحث پیشین در مورد سبک های معماری و کاربردهای آن در طراحی و معماری صحبت کردیم و سبک های زیادی را معرفی کردیم. در مبحثی با عنوان "خانه به سبک لافت " در مورد سبک لافت و چگونگی استفاده از آن در خانه صحبت کردیم. در مبحث پیش رو یکی دیگر از سبک های معماری تحت عنوان "سبک هایتک" را معرفی خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این سبک از معماری تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

Azarakhsh 26577132 azarakhsh pic 2

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

سبک هایتک چیست؟

سبک معماری هایتک حدود صد سال پس از خلق برج ایفل به عنوان اولین مظهر آن در پاریس در سال 1870 میلادی، پس از   گذراندن دوره های مختلفی مانند مدرنیزم و پست مدرنیزم، به عنوان سبک و شیوه ای خاص در طراحی پا به عرصه گذاشت.

برج ایفل به عنوان بلندترین برج سازه فلزی و به یاد انقلاب کبیر فرانسه ساخته شد. اصطلاح خاص سبک، به استفاده پرمعنی از تکنولوژی مدرن، اجزای صنعتی، تجهیزات یا مواد در طراحی معماری، معماری داخلی و طراحی صنعتی کاربرد داشت.

این سبک، ترکیبی از کارکردگرایی، همراه با زیبایی شناسی از سبک مینیمالیسم است. این ترکیب، زیبایی فریبنده ای از فضا، آزادی و راحتی را در طراحی داخلی به ارمغان می آورد. مخلوطی از فن آوری بالا و سازه گرایی درسبک هایتک به چشم می خورد.

Hitek1

منبع الهام این سبک از معماری، معماری مدرن و پست مدرن در کنار صنعت است. سبک هایتک با تکنولوژی پیشرفت کرده است. وقتی که در مورد سبک معماری هایتک صحبت می کنیم، بسیاری از صاحب نظران در این زمینه، مثال های جالبی درباره این سبک می زنند. آنها معتقد هستند معماری به سبک هایتک مثل این است که یک فرد لباسهای خود را به صورت پشت و رو بپوشد. ممکن است سوال کنید چرا این تشبیه درباره سبک معماری هایتک به کار برده می شود؟ دلیل آن این است که در سبک هایتک همه ابزارها و تجهیزات پیشرفته ای که معمولا تا قبل از این سبک در داخل ساختمان و در پس زمینه استفاده می شد، به بیرون و در بخش نما منتقل شده است. در درون ساختمان هم فرم های مختلف و انعطاف پذیر مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش زیبایی ساختار صنعتی، استفاده از تکنولوژی برتر و نمایش آن در نمای ساختمان، تاسیسات اکسپوز و نمایان، پیچ و مهره و لوله های روکار، ظاهری تکنولوژیک، ارائه قدرت تکنولوژی برای توسعه و پیشرفت جهان، استفاده از اجزای از پیش ساخته، دیوارهای شیشه ای و ساختار فولادی و.. از ویژگی های مهم این سبک به شمار می رود.

ازبناهای مشهوری که با این سبک طراحی و ساخته شده اند می توان به بانک هنگ کنگ، شهر علم و هنر، مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پیمپدو در پاریس اشاره کرد.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top