مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

کفسازی فضاهای درمانی

کفسازی فضاهای درمانی

یکی از قسمت های مهم در هر فضای ساختمانی، قسمت کف است. متریال های مختلفی برای کف سازی وجود دارد.اما در هر فضای ساختمانی با توجه به نوع کاربری ساختمان باید متریال مناسبی جهت کف انتخاب کرد. یکی از این فضاهای حساس، فضاهای درمانی و بیمارستان ها است که باید برای کفسازی متریال مناسبی انتخاب کرد. برای کف فضاهای درمانی، متریالهای زبادی می توان استفاده کرد. اما به دلیل شرایط خاص فضاهای درمانی، علاوه بر زیبایی و قیمت مناسب، باید متریالی باشد که ترجیحا آنتی باکتریال بوده و به راحتی قابل تمیز کردن باشد. دوام زیاد و قابل شستشو بودن متریال مورد استفاده، با توجه به شرایط سخت و تردد بسیار زیاد این محیط ها، بسیار حائز اهمیت است. در این مبحث قصد داریم تا در مورد متریال هایی که می توان در کف سازی فضاهای درمانی و بیمارستان ها مورد استفاده قرار داد صحبت کنیم. چند نوع از این متریال ها را معرفی کرده و مزایا و معایب هر یک را بیان خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این متریالها تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

a21بارگیری

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

به طور کلی می توان گفت: کفپوش مناسب برای فضاهای درمانی علاوه بر زیبایی ظاهری و مقرون به صرفه بودن، باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشد، از جمله:

  • مقاوم و با دوام
  • قابل شستشو
  • مقاوم در برابر نفوذ آب
  • بدون خلل و فرج
  • آنتی باکتریال

سرامیک امن ترین و یکی از پراستفاده ترین متریالها برای کف فضاهای درمانی به شمار می رود. حدود 60 تا 70 درصد از فضاهای درمانی توسط سرامیک، کفپوش می شوند. سرامیک ها از نظر درجه کیفیت، ضریب اصطکاک و مقاومت در برابر ضربه با هم متفاوت هستند. با توجه به نوع کاربری می توان از انواع سرامیک پرسلان یا آنتی باکتریال یا آنتی اسلیپ و ضداسید نیز استفاده کرد. از مزایای سرامیک می توان به دوام بالا، تنوع بسیار زیاد و شستشوی راحت اشاره کرد.

گزینه بعدی برای کفپوش فضاهای درمانی، استفاده از اپوکسی های آنتی باکتریال و کفپوش های پلی یورتان است. مزیت این نوع کفپوش نسبت به سرامیک، یکپارچگی و بدون درز بودن است که احتمال نفوذ میکروب و باکتری را به حداقل می رساند و نظافت آن آسان تر است. همچنین این نوع کفپوش بسیار مقاوم در برابر آسیب ها هستند، بنابراین بادوام بوده و عمر طولانی دارند. تنوع رنگ نیز یکی دیگر از مزایای کفپوش های اپوکسی به شمار می رود.

یکی دیگر از متریال های مورد استفاده برای کف فضاهای درمانی و بیمارستانی، کفپوش های وینیل رولی ( کفپوش بیمارستانی) است. جنس این کفپوش ها نوعی پلاستیک پرکاربرد است که از چند لایه فشرده شده تهیه می شود. این کفپوش ها در دو نوع چسبدار و کلیکی تولید می شود که در ایران با وجود اجرای سخت تر، نوع چسب دار رواج بیشتری دارد. بسته به برند انتخابی از این متریال، می تواند گزینه اقتصادی خوبی باشد. مدل های دیگر این نوع کفپوش های رولی به صورت تخصصی برای فضاهای آموزشی، اداری، صنعتی و ورزشی وجود دارد. البته برخلاف سایر کشورها، استفاده از این پوشش برای کفسازی فضاهای درمانی در ایران معمول نیست.

ترازو و میکروسمنت متریال های دیگری هستند که برای کف استفاده می شوند. با اینکه این دو متریال، به نسبت متریال های دیگر جدید هستند و کمتر استفاده شده اند اما در صورت اجرای درست، گزینه های بسیار خوب و زیبایی هستند. میکروسمنت قدرت چسبندگی بسیار بالایی روی سطوح مختلف دارد. همچنین از تنوع رنگی و بافت بسیاری برخوردار است. البته با توجه به قوانین سازمان بهداشت، احتمال اینکه برای استفاده در اتاق های استریل و اتاق های عمل مورد قبول واقع نگردد نیز وجود دارد.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top