مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

عناصر سبک ویکتوریایی

عناصر سبک ویکتوریایی

در دوره ی ویکتوریا، یعنی بین سالهای 1820 تا 1901 میلادی، معماری ویکتوریایی در بریتانیا ظهور پیدا کرد. در مبحث قبل با عنوان "سبک ویکتوریایی در معماری " در مورد تاریخچه و ویزگی های این سبک صحبت کردیم. گفتیم از ویژگی های اصلی این سبک، جزییات و تزیینات بسیار غنی است به طوریکه زیبایی نسبت به عملکردگرایی اهمیت بیشتری در مد، معماری و مبلمان این دوره داشته است. در دوره ویکتوریا، معماری و به طور کلی هنر، به نوعی بسیار تزیینی بوده است به طوری که به جزییات اهمیت زیادی می دادند. در واقع این تزیینات گسترده و غنی، برای صاحبان آن لذت فراوانی به همراه داشته است. هنرمندان عصر ویکتوریا اعتقاد داشتند که هر چه ابعاد اثر هنری از نظر فیزیکی بزرگتر باشد، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. در ادامه با برخی از عناصر به کار رفته در معماری و طراحی داخلی به سبک ویکتوریایی آشنا خواهیم شد. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

25 20 7 99 o

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

مبلمان و اثاثیه در سبک ویکتوریا

در طراحی داخلی به سبک ویکتوریایی، از مبلمانی دارای خمیدگی بسیار با دکمه هایی شبیه به الماس، دسته ها و پایه های حکاکی شده استفاده می شود. مبلمان در این سبک دبسیار مجلل و استاندارد و با کیفیت ساخته می شود. این مبل ها در عین بزرگ بودن، ظرافت های بسیاری دارند. معمولا روی قسممت های چوبی، کنده کاری های زیادی دیده می شود که بسیار ظریف و شیک هستند. همچنین از وسایل تزیینی و اثاثیه با ارزش و گران قیمتی مانند مجسمه های نیم تنه، نقاشی های قاب گرفته شده، پارچه های گران قیمت طرح دار و شیشه های رنگی بهره برده می شود.نقاشی دیواری، مجسمه و گل های طبیعی قسمت های دیگری از دکوراسیون به سبک ویکتوریایی محسوب می شوند.

پرده ها و فرش ها در سبک ویکتوریا

یکی از ویژگی های اصلی این سبک، پرده های مورد استفاده هستند. طراحان داخلی سبک ویکتوریایی به دلیل اینکه نور آفتاب را برای بدن انسان مضر می دانستند، از پرده هایی با رنگ تیره، ضخیم و پارچه هایی از جنس مخمل، در این سبک از دکوراسیون داخلی استفاده کردند. در حقیقت پرده ها در این سبک، چین دار و چند لایه دوخته می شوند. استفاده از پارچه هایی با تنوع و طرح های بسیار زیاد مانند پارچه های وینتیج، گل دار و مجلل برای دوخت پرده بسیار مرسوم است. همچنین پارچه هایی که دارای نقوش پیچیده هندسی باشند نیز در این سبک مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی دیگر از بخش هایی که در سبک طراحی دکوراسیون داخلی ویکتوریایی به آن توجه ویژه می شود استفاده از فرش های بافته شده به سبک شرقی ها، در قسمت های مختلف خانه مانند اتاق نشیمن و اتاق خواب ها است. در این سبک، از فرش های نفیس شرقی و اشرافی استفاده می شود.

رنگ ها در سبک ویکتوریایی

در این سبک از دکوراسیون، از رنگ های طبیعی، تیره و گرم در سطوح و دیوارها استففاده می شود. رنگ هایی مانند زرشکی، میشی، قهوه ای تیره، سرمه ای و ارغوانی که با توجه به سلیقه افراد ساکن در منزل می توان از آنها در طراحی دکوراسیون داخلی بهره برد. در حقیقت رنگ های سبک ویکتوریایی تیره، عمیق و از طیف قرمز و زرشکی، قهوه ای و سبز مخملی تزیینی هستند.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top