مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

نقشه برداری ثبتی ( کاداستر)

نقشه برداری ثبتی ( کاداستر)

نقشه برداری شاخه ای از علوم است که در معماری و شهرسازی نقش بسیار مهمی دارد. پس از آشنایی با شاخه های مختلفی از این دانش، از جمله "سامانه های اطلاعات مکانی "جی آی اس" GIS" در مباحث پیشین، در مبحث پیش رو با یکی دیگر از شاخه های نقشه برداری آشنا خواهیم شد. کاداستر در واقع همان حدنگاری و یا نقشه برداری ثبتی است. یعنی نقشه برداری که ارزش حقوقی داشته باشد و بر اساس مرزهای آن بتوان، سند مالکیت صادر کرد. این نوع نقشه برداری برای کمک به تثبیت مالکیت، امکان مدیریت و برنامه ریزی بهتر منابع و اراضی، کاهش دعاوی حقوقی بر سر مالکیت و حدود ملک، مدیریت بحران و در نهایت ساده سازی به روزرسانی اطلاعات و کاربری ها ایجاد شده است. برای آشنایی ببیشتر با این شاخه از نقشه برداری تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 سفال 15 فوم دار

فروش سفال اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

نقشه برداری کاداستر

نقشه برداری کاداستر شامل اطلاعاتی درباره وضع زمین های شهری و غیرشهری از نقطه نظر هندسی، اندازه و ابعاد آن است که در حقیقت شناسنامه ای برای هر منطقه محسوب می شود. این نوع نقشه برداری اطلاعات دقیق یک ملک را در اختیار سازمان های اداری، قضایی و ثبت اسناد قرار می دهد. این نقشه شامل اطلاعاتی از نوع سازه های موجود، نرخ مالیاتی ملک، سطح کیفی ملک، سال ساخت ملک و دیگر اطلاعاتی از این قبیل است. البته در برخی از مواقع می توان در نقشه کاداستر ملک، اطلاعات مالک یا مالکان قبلی ملک را نیز پیدا کرد. برای ثبت اطلاعات دقیق این نوع نقشه ها، معمولا از سیستم GPS (جی پی اس) استفاده می شود. این نوع نقشه ها به طور مداوم توسط سازمان مربوطه به روز می شود. در صورت تغییر نقشه، تغییرات موجود باید توسط نقشه بردار متخصص و یا مالک انجام شده و به تایید سازمان ثبت اسناد کشوری برسد. در حقیقت از این نوع نقشه ها برای اجرای کارهای مالیاتی و ثبت مالکیت ها استفاده می شود و این نقشه ها می تواند اطلاعات دقیق یک ملک را در اختیار سازمان های اداری، قضایی و ثبت اسناد قرار دهد.

مزایای تهیه نقشه کاداستر

اولین و مهمترین مزیت نقشه کاداستر این است که برای مدیریت و ارزیابی زیرساخت ها استفاده می شود و اطلاعات منحصر به فردی درمورد جغرافیای زمین نشان می دهد.

دومین مزیت این نقشه ها که بسیار حائز اهمیت است، کمک به فعالیت های زیست محیطی و فعالیت های زمین شناسی است. این نوع نقشه ها به عنوان اطلاعات مهم تلقی شده و همیشه توسط سازمان های دولتی نگهداری می شوند. به کمک این نقشه ها می توان مالکیت اراضی، ارزش ملک و زمین و همچنین موقعیت ملک را برای نهادهای قضایی و اداری تعیین کرد.

از دیگر مزایای نقشه های کاداستری این است که می توان نظام مالیاتی منظمی برای اراضی مختلف ایجاد کرده و طبعا عدالت را بین مالکان رواج دهیم.

یکی دیگر از مزایای این نقشه ها این است که به کمک آن می توان دعاوی ملکی را به صورت دقیق حل و فصل کرد و از برخی کلاهبرداری ها جلوگیری کرد. همچنین باعث می شود مالکان بتوانند به راحتی برای نقل و انتقال ملک خود اقدام کنند.

نقشه کاداستر بهترین گزینه برای جلوگیری از زمین خواری است. با استفاده از این نقشه می توان پرونده های تجاوز به اراضی مجاور را در مراکز قضایی به حداقل رساند.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top