مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

فلاشینگ چیست؟

فلاشینگ چیست؟

فلاشینگ نام یکی از تجهیزاتی است که امروزه در راستای حفاظت از سازه، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، افزایش دوام و بقای مصالح ساختمانی و افزایش میزان جذابیت ساختمان از آن بهره گرفته می شود. در این مبحث قصد داریم تا در مورد این متریال پراستفاده در نمای ساختمان بیشتر صحبت کرده و با آن آشنا شویم. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 Bricks 600

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

فلاشینگ نمای بام، تجهیزی است که با استفاده از آن می توان درزهایی را که در ساختمان وجود دارد پوشش داد. با این کار هم میزان دوام و ماندگاری مصالح به کار رفته در ساخت و ساز افزایش پیدا می کند و هم ساختمان زیباتر و مقاوم تر خواهد شد. وظیفه اصلی فلاشینگ حفاظت از سازه در برابر شرایط گوناگون جوی، افزایش جذابیت و زیبایی سازه، افزایش مقاومت و آبندی آن است. فلاشینگ ها جزو اجزای مهم در حفظ کیفیت ساختمان هستند. در حقیقت فلاشینگ سپر محافظتی ساختمان در برابر نزولات جوی است.

استفاده از درپوش نما یا فلاشینگ برای نمای ساختمان بسیار واجب است. زیرا آب به هیچ عنوان نباید پشت سنگ نما، چوب، سیمان یا هر متریال دیگری نفوذ کند. فرض کنید در حال اجرای نمای ساختمان هستید. برای عدم نفوذ و چکه کردن آب باران روی پشت بام و روی نما که موجب تخریب و کثیف شدن نما می شود، چه کاری باید انجام دهیم؟ فلاشینگ بهترین راهکار برای حل این مشکل است. فلاشینگ نما معمولا از ورق گالوانیزه است که باعث می شود دیوارهای بیرونی ساختمان از نفوذ آب ناشی از باران یا شستشو محفوظ بماند. این المان می تواند برای قسمت های مختلفی از ساختمان مانند پشت بام، لبه دیوار، کف پنجره ها و بالکن که از قسمت های مهم ساختمان و در معرض نفوذ آب و رطوبت هستند، اجرا شود.

Flashing1

طراحی و اجرای فلاشینگ در نمای ساختمان به عنوان ورقی که از نفوذ آب و گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری می کند، بسیار حائز اهمیت است. این سازه علاوه بر زیبایی خاص و منحصر فردی که به نمای ساختمان می بخشد،در آب بندی دیوارها، پنجره ها و سقف ساختمان نقش بسیار مهمی دارد.

برای اجرای فلاشینگ از ورق های ساخته شده از انواع متریال ها در اندازه ها و ابعاد مختلف استفاده می شود. این سازه به خوبی از نمای ساختمان و دیوارها محافظت می کند.

یکی از نکات کلیدی برای اجرا و نصب فلاشینگ، ایجاد شیب در محل مورد نظر است. این نکته کمک می کند هنگام بارش برف و باران هیچ آبی روی سطح خارجی فلاشینگ باقی نمانده و تماما به سمت پایین ریزش پیدا کند. دقت داشته باشید که اگر قرار است فلاشینگ جلوی پنجره یا المان نما اجرا شود، شیب را به سمت نمای بیرون ایجاد کنید. هنگامی که قرار است فلاشینگ در جلوی پنجره یا دیوار نصب شود، فاصله و اندازه 3 الی 5 سانتیمتر را در نظر بگیرید تا اجرای فلاشینگ به بهترین شکل ممکن انجام شود.

برای آب بندی محل اتصال فلاشینگ می توان از روش های مختلفی مانند چسب آکواریوم، یا رنگ کاری استفاده کرد. زیرسازی مناسب و محکم قبل از اجرای فلاشینگ بسیار مهم و حائز اهمیت است. برای این کار باید از مصالح ساختمانی مانند ملات و سیمان استفاده کرد تا سطح صاف و مستحکمی شکل گیرد. برای نصب حتما از نیروهای نصاب حرفه ای و باتجربه در این زیمنه باید کمک گرفت تا این سازه به بهترین نحو ممکن اجرا و نصب شود. نصاب های حرفه ای با استفاده از به روزترین دانش و تجهیزات، فلاشینگ نما را به اجرا در می آورند. ابعاد فلاشینگ ها با توجه به محلی که قرار است اجرا شود، متغیر است. ورق های گالوانیزه، آلوزینک یا آلومینیوم مورد استفاده برای فلاشینگ، هرکدام دارای ضخامت های متفاوتی هستند. به طور کلی ضخامت فلاشینگ می تواند از 0.4 میلی متر بیشتر باشد. نکته مهم این است که فلاشینگ در حقیقت یک متریال عملکردی است اما چون در کنار عملکرد به نمای ساختمان جلوه زیبایی هم می دهد، از آن برای زیبایی ساختمان نیز استفاده می شود.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top