مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

اصطلاحات معماری 2

اصطلاحات معماری 2

علم معماری علمی است که با گوشه گوشه زندگی آدمیان گره خورده است. هر سازه ردپای یک معمار است. معماری نه تنها برای معماران بلکه برای مردم عامه هم علمی مفید و قابل استفاده است. وقتی فردی می خواهد ساختمانی را بخرد باید با حداقل اصطلاحات معماری آشنایی داشته باشد تا بتواند ساختمان مورد نظر و مطابق با سلیقه و بودجه و کارآیی خود را خریداری کند. در مبحث " اصطلاحات معماری" با تعدادی از اصطلاحات رایج در معماری آشنا شدیم. در مبحث پیش رو نیز قصد داریم تا با تعداد دیگری از این اصطلاحات آشنا شویم. تا انتها با ما همراه باشد. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

نورگیر: فضای خارجی و بازی است که درون ساختمان های بزرگی که ممکن است نور کافی نداشته باشند یا امکان تهویه مناسب هوا در آن ها نباشد، تعبیه می شود. نورگیرها به منظور تهویه هوا و روشن نمودن فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

هندریل: یک میله افقی یا شیب دار با قابلیت گرفتن با دست که به عنوان راهنما یا تکیه گاه عمل می کند. هندریل ها هم در راه پله ها و هم در راهروها مورد استفاده قرار می گیرند. هندریل می تواند فلزی یا چوبی یا از هر جنس دیگری باشد.

رمپ: مسیری شیب دار است که دو سطح غیر هم تراز را به یکدیگر وصل می کند. باید توجه داشت که متریال مورد استفاده برای ساخت رمپ باید غیرلغزنده باشد. بنابراین بهتر است برای این کار از موزاییک های مخصوص رمپ استفاده شود. رمپ ها به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. رمپ آدم رو
  2. رمپ معلولین
  3. رمپ ماشین رو

پیش آمدگی یا کنسول: تغییرات حجمی نما که از سطح کلی نمای ساختمان بیرون زدگی دارد را پیش آمدگی یا کنسول می نامند. همچنین عناصر و الحاقاتی که از نمای ساختمان بیرون زده باشند نیز با نام کنسول یا پیش آمدگی شناخته می شود.

جان پناه: دیوار کوتاهی که پیرامون بام ساختمان یا لبه ایوان ها ساخته می شود در بین معماران با نام جان پناه شناخته می شود. همچنین برای اطراف پله ها استفاده از نرده یا هر متریال دیگری، جان پناه استفاده می شود. جان پناه می تواند از متریال های مختلفی باشد. مثلا بعضی از معماران برای ساخت جان پناه اطراف بام از آجر استفاده می کنند. جان پناه کنار راه پله می تواند از جنس شیشه، فلزی، چوب یا متریال های دیگر ساخته شود.

قرنیز: قطعه ای با ارتفاع کم است که به صورت نواری در پای دیوارها و خط گحکقاطع دیوار و کف ساختمان ها اجرا می شود. قرنیزها نیز در جنس ها و رنگ ها و طرح های مختلف در بازار موجود است که می توان براساس سلیقه و بودجه افراد یکی از آن ها را انتخاب کرد. قرنیزها علاوه بر زیبایی، جهت جلوگیری از ضربه خوردن و نمناک شدن پای دیوارها مورد استفاده قرار می گیرند. نوع جدیدی از قرنیزها به تازگی وارد بازار شده است که به قرنیز نوری یا قرنیز نور مخفی شهرت دارند. نمای این قرنیزها بسیار خاص بوده و استفاده از آن به دکوراسیون داخلی زیبایی خاصی می بخشد. این قرنییزها نیز مانند قرنیزهای معمولی در حدفاصل دیوار و کف نصب می شوند و اگرچه بسیار باریک هستند اما می توانند چند مزیت داشته باشند. علاوه بر کارآیی که قرنیزهای معمولی دارند، این قرنیزها نور را نیز به فضا اضافه می کنند.

Gharniz1

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top