مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

اصطلاحات معماری

اصطلاحات معماری

معماری شاخه ای از علوم است که در ارتباط مستقیمی با زندگی انسان دارد. از ساخت و ساز یک ساختمان کوچک تا ساخت یک شهر بزرگ، زیرمجموعه ای از کارهای یک معمار است. هر کدام از ما که در ساختمانی زندگی و یا کار می کنیم به نوعی با معماری در ارتباط بوده و هستیم. بنابراین دانستن اصطلاحات رایج در معماری می تواند برای همه ما سودمند باشد. در مبحث گذشته با عنوان " اصصلاحات معماری داخلی" با اصطلاحاتی که ببیشتر در معماری داخلی مورد استفاده قرار می گیرند آشنا شدیم. در مبحث پیش رو قصد داریم تا تعدادی از اصطلاحاتی که در معماری به کار گرفته می شود را مرور کرده و توضیحات مختصری در مورد هر یک ارائه دهیم. برای آشنایی بیشتر با این اصطلاحات تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

 

روف گاردن یا بام سبز:

روف گاردن باغچه یا فضای سبزی است که بر روی پشت بام یک سازه قرار دارد. موردی که برای روف گاردن باید مورد توجه قرار داد این است که قبل از کاشت و نگهداری گیاهان باید بام را از نظر عایق رطوبت بسیار خوب و مطمئن عایق بندی کرد تا در درازمدت موجب نم دادن سقف نشود. روف گاردن می تواند محل نگهداری گل ها و درختچه های آپارتمانی و حتی گلهایی که نیاز به فضای بیشتری دارند، باشد.در روزگاری که انسان از طبیعت فاصله زیادی گرفته است، وجود روف گاردن در هر خانه می تواند کمک بزرگی به انسان باشد. در محل روف گاردن می توان از مبلمان هایی که مخصوص فضای باز و باغ است استفاده کرد. این مبلمان باید به گونه ای باشد که در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، تابش آفتاب و بارش باران مقاومت کافی را داشته باشد.

Roof1

هوم گاردن یا باغ خانگی:

این عنصر در معماری برای افرادی مناسب است که به دنبال راهی برای کشت و کار در نزدیکترین نقطه به محل زندگی خود هستند. این افراد معمولا موقعیت کشت و کار در بیرون از فضای منزل را نداشته ولی در عین حال علاقمند یا نیازمند چنین فضایی هستند. بنابراین قسمتی از محل زندگی و خانه خود را به باغ تبدیل می کنند.

پنت هاوس:

یک آپارتمان یا اتاق بسیار مجلل با کلیه امکانات رفاهی است. این سازه فوق العاده راحت و گران قیمت است که معمولا در بالای یک سازه یا ساختمان بلند قرار دارد. در ساخت پنت هاوس معمولا از متریالهای بسیار مرغوب و درجه یک استفاده می شود. شیک ترین و لاکچری ترین قسمت هر سازه، قسمت پنت هاوس است که در ان کلیه امکانات رفاهی مورد نیاز اعضای خانواده تعبیه شده و به کار برده می شود.

سان روم گاردن:

سان روم گاردن فضایی بسته است که با متریال مقاوم و کاربردی احاطه شده است. این فضا معمولا با فضای بیرون در ارتباط است. برای این فضا می توان علاوه بر دیواره شیشه ای، از سقف شیشه ای نیز استفاده کرد تا نور بیشتری به داخل فضا راه پیدا کند. در این محل گلها و گیاهان تزیینی و درختچه های کوچک میوه نگهداری می شوند.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top