مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

اصطلاحات معماری داخلی

اصطلاحات معماری داخلی

امروزه مبحث دکوراسیون و طراحی داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک معمار داخلی یا طراح دکوراسیون وظیفه بسیار مهم و پیچیده ای در قبال مشتری خود دارد. یک طراح داخلی باید به سلیقه و همه نیازهای کارفرما واقف باشد تا بتواند یک طراحی بی عیب و نقص و کاربردی داشته باشد. امروزه علم طراحی داخلی بسیار پرطرفدار شده است. در معماری داخلی اصطلاحاتی وجود دارد که دانستن آن ها نه تنها برای طراحان داخلی بلکه برای همه افراد لازم و ضروری به نظر می رسد. به همین دلیل قصد داریم تا در مبحث پیش رو برخی از اصطلاحات پرکاربرد در طراحی داخلی را معرفی و در مورد هر یک توضیحات مختصری را ارائه دهیم. برای آشنایی بیشتر با این اصطلاحات تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

photo 2017 11 25 10 11 37

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

 

مبل سکشنال: به نوع خاصی از مبلمان مورد استفاده در اداره ها اطلاق می شود که بخش های مختلف آن را برحسب شرایط محیط می توان از یکدیگر تفکیک کرد. به عبارت دیگر، این نوع مبلمان از چند بخش مجزا تشکیل شده اند.

اتومان: نشیمنی است که کاربرد آن برای استراحت پاها است ولی در برخی موارد به عنوان میز هم مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر مواقع این اتومان در کنار صندلی و مبلهای راحتی قرار می گیرد. رنگ اتومان در بیشتر موارد با رنگ مبلهای راحتی و صندلی های دیگر ست می شود.

پارتیشن: نوعی سطح ایستاده است که از آن به عنوان جداکننده فضاهای مختلف استفاده می شود.پارتیشن ها در انواع مختلف و با جنس های متنوعی در بازار وجود دارد. پارتیشن های فلزی، چوبی، پلاستیکی و ... در رنگ ها و طرح های مختلف، بسته به نیاز و سلیقه افراد به کار برده می شود.

فنگشویی: مجموعه اصول و قوانینی است که در انتخاب وسایل و نحوه چیدمان آنها مورد توجه قرار می گیرد. این قوانین به رنگ بندی و سطح انرژی وسایل در محیط نیز توجه ویژه ای دارد.

اسکون: چراغ های دیواری که معمولا به وسیله سیم کشی توکار، بر روی دیوارها قرار گرفته اند با اصطلاح اسکون شناخته می شوند. این چراغ ها علاوه بر تامین روشنایی محیط، زیبایی خاصی را روی دیوار مورد نظر ایجاد می کنند.

گرین وال یا دیوار سبز: این نوع دیوار با گیاهان طبیعی و یا مصنوعی سبز پوشانده می شود و موجب افزایش احساس آرامش و سرزندگی در محیط های اداری و تجاری و حتی منازل می شود.

فاو: یک نوع رنگ آمیزی خاص است که در حقیقت تقلیدی از رنگ آمیزی یک المان طبیعی مانند چوب، سنگ یا چرم است.

چینویزری: هرگونه مبلمان، پارچه یا وسیله دکوری دیگری که از فرهنگ چین و آسیای شرقی الهام گرفته باشد با نام چینویزری شناخته می شود.

مثلث کار آشپزخانه: یک مثلث فرضی است که سه راس آن را سه عنصر اصلی آشپزخانه یعنی یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی تشکیل می دهند. این مثلث در هر آشپزخانه با هرنوع طراحی و دکوراسیونی موجود است و می توان گفت در حقیقت قلب تپنده آشپزخانه است.

نیش: طاقچه هایی که روی دیوار قرار دارند در اصطلاح معماری داخلی با نام نیش، شناخته می شوند. این طاقچه ها برای گذاشتن وسایل تزیینی و مهم مورد استفاده قرار می گیرند. اندازه و طرح این طاقچه ها می تواند بر اساس نیاز و سلیقه افراد متغیر باشد.

وینتیج: این اصطلاح یک اصطلاح قدیمی است و برای عناصری استفاده می شود که کمتر از 150 سال عمر دارند.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top