مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

انواع آجر و کاربرد آنها

انواع آجر و کاربرد آنها

دراستان اصفهان به ویژه مناطقی مانند گز و برخوار ، دولت آباد ، حبیب آباد و محمد آباد، بسیاری از کارخانه ها و کارگاه های تولید آجررا در خود جای داده اند .آجر یکی از پرمصرف ترین متریالها برای ساخت و ساز است. آجر انواع مختلفی دارد که هر کدام به منظور خاصی در ساختمان به کار می روند. به احتمال زیاد بسیاری از افرادی که با آجر سروکار دارند انواع آجر و کاربرد آن را به خوبی می شناسند. اما برای اطلاع آن دسته از عزیزانی که شناخت کافی از انواع آجر و کاربرد هر یک ندارند، بر آن شدیم تا در مقاله ای به صورت اختصاصی انواع آجر را نام برده و به معرفی آن بپردازیم. برای آشنایی بیشتر تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

 Ajor111

انواع آجر

در یک دسته بندی کلی می توان آجر را به 6 دسته کلی تقسیم کرد:

آجرهای معمولی: این آجرها معمولا فاید سطوحی با پرداخت ویژه هستند. از این آجرها برای کارهایی استفاده می شود که از نظر ظاهری دارای اهمیت کمتری هستند. همچنین برای مواردی که بعد از ساخت با متریال های دیگری پوشانده می شوند، می توان از آجرهای معمولی استفاده کرد. آجرهای فشاری از دسته آجرهای معمولی محسوب می شوند.

آجرهای نما: این نوع آجرها از رویه ای با پرداخت ویژه برخوردار هستند. رویه سطحی این نوع آجرها بافتی ماسه ای یا صاف دارند. از این نوع آجرها برای نمای ساختمانها و ایجاد نمایی مقاوم و دلپذیر و چشم نواز استفاده می شود.

آجرهای مهندسی: این نوع آجرها که معمولا دارای سوراخهایی هستند بسیار متراکم هستند و در موارد متعددی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال برای دیوارها یا جرزهایی که بارهای سنگینی را تحمل می کنند یا برای ساخت دیوارهای حایل از این آجرها استفاده می شود. همچنین برای ساخت پایه های کناری و پایه های میانی پله ها و پوشش داخلی میله دودکش های بتنی می توان این آجرها را به کار برد. کانالهای آجری فاضلاب و هرنوع دیوارکشی که در معرض آب و هوا، فرسایش یا حمله اسیدی قرار دارد با استفاده از این نوع آجرها ساخته می شوند.

آجرهای نسوز: این دسته از آجرها، آجرهای ویژه ای هستند که در مواردی مورد استفاده قرار می گیرند که مقاومت در برابر حرارت و گرما، مدنظر باشد. این آجرها مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت و حتی آتش سوزی دارند. بنابراین در مواردی که مکان مورد نظر در معرض حرارت بسیار زیاد باشد از این آجرهای استفاده می شود.

آجرهای ماسه – آهکی: مواد اولیه مورد استفاده برای تولید این آجر، آهک و ماسه به نسبت تقریبی 1 به 8 است که با مقدار بسیار کمی آب با هم مخلوط می شوند. این نوع آجرها برای استفاده در کارهایی مناسب است که مقاومت بسیار بالا مدنظر باشد. همچنین برای مواردی که پیوسته در معرض اشباع شدگی با آب یا در معرض دماهای زیر صفر باشند، مورد استفاده قرار می گیرد.

آجرهای بتنی: مصالح مورد استفاده در ایین نوع آجرها شامل سیمان و ماسه است. این آجرها معمولا مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت و رطوبت دارند. این آجرها برای مواردی که به مقاومت و استحکام زیادی نیاز باشد، به کار می رود.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top