مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

پاویون در معماری

پاویون در معماری

بی شک معماری سننتی ایرانی، دربرگیرنده مفاهیم بسیار عمیق و ارزشمندی بوده است. امروزه با فاصله گرفتن معماری مدرن از معماری سنتی، شاهد کاهش کیفیت فضاهای معمارانه و عدم توجه به نیازهای عمیق روح بشر به دیدن زیباییها هستیم. به طوریکه افراد به صورت ناخودآگاه در هر فضای معماری به دنبال ریشه هویتی خویش می گردند تا در هیاهوی زندگی ماشینی امروزه، لحظه ای هرچند کوتاه از دنیای مادی جدا شده و پا به عرصه خیال بگذارد. توجه به این نیاز بشر امروزی، معماران را بر آن داشته تا با توجه به فراموش شدن الگوهای غنی معماری سنتی و نادیده گرفتن نیازهای روحی و جسمی افراد، به بازسازی فضاهای معماری سنتی با رویکردی مدرن روی بیاورند. در این راستا با استفاده از عناصر معماری گذشته، به گونه ای امروزی سعی بر احیای معماری سنتی شده است. پس از آشنایی با عناصر مختلف در معماری سنتی ایران مانند "یخچال در معماری ایرانی"، در سلسله مباحث پیش رو قصد داریم تا با اصطلاحات معماری مدرن بیشتر آشنا شویم و در مورد هر اصطلاحی توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 سفال فوم دار اصفهان

 

 Panah1

پاویون چیست؟

پاویون به فضایی خلاقانه و معمارانه گفته می شود که علاوه بر افزایش تعاملات اجتماعی، موجب دعوت مردم به آن مکان و گذراندن وقت در آنجا می شود. کاربرد و عملکرد پاویون ها می توانند بسیار متنوع و زیاد باشند. به عنوان مثال می توانند محلی برای برگزاری مراسمات مختلف، رویدادهای مهم، نمایشگاه ها و تئاتر باشند. همچنین به عنوان سایه بان یا پناهگاه مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین برحسب مورد استفاده و پاسخی که به نیازهای مخاطب می دهد، مساله طراحی و پیشبرد اهداف طرح پاویون تعیین می شوند.

پاویون در فارسی به معنای خیمه، غرفه، اقامتگاه موقت، کوشک یا عمارت تابستانی به کار می رود. پاویون ممکن است اشاره به سازه ای داشته باشد که در فاصله کمی از اقامتگاه یا سازه اصلی قرار دارد.

پاویون ها به دو صورت موقت یا دائمی هستند که می توانند به صورت مستقل یا حتی در اتصال به سازه اصلی یک بنا طراحی و ساخته شوند. به طور عمده می توان گفت از پاویون ها در مکان نمایشگاه های بین المللی، پارک ها و فضاهای سبز و محیط های فرهنگی و دانشگاهی یا مکان های عمومی استفاده می شود. از آن جایی که پاویون ها نیاز به طراحی شاخص و خاصی دارند تا بتوانند به زیبایی بدرخشند، بنابراین طراح پاویون باید از ابزارهای دیجیتال و نرم افزارهای مخصوص طراحی استفاده کرده و در کار خود تبحر خاصی داشته باشد تا بتواند اثری فاخر خلق کند.

در طراحی پاویون ها، هرچه میزان محدودیت ها کمتر شود، قطعا زمینه بروز خلاقیت و نوآوری در طراحی نیز بیشتر می شود. این محدودیت ها می تواند در مورد اندازه ها، استفاده از متریال های مختلف و طرح و شکل پاویون باشد.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top