مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک

پس از معرفی سبک های "سبک فرانسوی "، " سبک روستیک" و "سبک بوهو" در این مقاله قصد داریم تا با سبک دیگری از طراحی داخلی آشنا شویم. این سبک که با نام سبک نئوکلاسیک شناخته می شود در واقع ترکیبی از دو سبک مدرن و کلاسیک است و طرفداران خاص خود را دارد. برای آشنایی بیشتر با این سبک تا انتها ما را همراهی کنید. آجر لفتون اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

این سبک برای کسانی پیشنهاد می شود که هم سبک مدرن را دوست دارند و هم کلاسیک! سبک نئوکلاسیک به زبان ساده یعنی تلفیق سبک مدرن و کلاسیک. طراحی نئوکلاسیک به دنبال آن است که زیبایی و شکوه سبک کلاسیک را به روشی مدرن ارائه کند و در عین حال که سادگی و ظرافت را به رخ می کشد، ارتباط قوی با عناصر طبیعی سبک کلاسیک دارد. در سبک نئوکلاسیک در عین حال که اشیای لوکس و زیبا به کار می رود، خطوط زاویه دار، شکسته و نامتقارن خلاقیت و نوآوری را به وجود می آورد. تفاوت این سبک با سبک کلاسیک این است که در سبک کلاسیک تلاش می شود خطوط منحنی، منظم، متقارن و نقش و نگارهای پیچیده استفاده شود. در سبک نئوکلاسیک استفاده از وسایل پرزرق و برق و لوازم غیرضروری جایگاهی ندارد. فقط وسایل مورد نیاز به کار گرفته می شود. در طراحی نئوکلاسیک انتخاب رنگ کمی آزادتر از سبک کلاسیک است. ضمن اینکه در چارچوب سبک کلاسیک حرکت می کند از رنگ های مدرن تری هم مانند خردلی، لاجوردی و برنزی در کنار رنگ های پایه مانند خاکستری، قارچی، صدفی، کرمی و غیره بهره مند می شود. در واقع می توان گفت پالت رنگی مورد استفاده در سبک نئوکلاسیک تشکیل شده از رنگ های سفید، نسکافه ای، بژ، کرم و دیگر رنگ های خنثی است. در کنار این رنگ ها می توان برای وسایل و اکسسوری ها از رنگ های آبی، قهوه ای، سبز و قرمز نیز استفاده کرد.

مزیت این سبک نسبت به کلاسیک این است که هیچ محدودیتی در استفاده از مواد، مبلمان و تزئینات وجود ندارد، اما از اصول خاصی تبعیت می کند. در این سبک شاهد برخی از عناصر مینیمال بوده و ساده بودن نیز یکی از عناصر مهم رعایت شده در آن به حساب می آید.

 Neo

نور بخش مهمی از طراحی نئوکلاسیک است. روشن بودن محیط در این سبک می تواند دلباز بودن فضا و آرامش را دوچندان کند. با استفاده از پرده های نازک، ظریف و سبک تر، جلوه ساده و دلپذیری به منبع نور بیرونی داده می شود. نمی توان همچون سبک کلاسیک پنجره ها را با پرده های پرنقش و نگار و همراه با یراق آلات و یالان پوشاند. در حقیقت پرده ها در این سبک، اکثرا ساده و مدرن هستند. اگر خواستید فضا لوکس تر به نظر بیاید می توانید از پرده های مخمل استفاده کنید. کفپوشی که در طراحی نئوکلاسیک انتخاب میشود، می تواند پارکت، لمینت یا حتی سرامیک باشد. اما رنگ و طراحی آن نباید بر سادگی سایر وسایل غلبه کند. بنابراین استفاده از رنگ های روشن و طرح های مات کارایی بیشتری برای این سبک دارد.

منبت کاری ها و نقوش برجسته در مبلمان سلطنتی، پارچه هایی مانند ژاکارد، ملیله، زربافت، رزگلو سایر پارچه هایی که رنگ و لعاب در آنها نقش اصلی را داشته باشد، برای طراحی سبک نئوکلاسیک مناسب نیست. اما می توان مبلمان چوبی با پارچه های ساده مانند پنبه و کتان انتخاب کرد. به طور کلی می توان گفت مبلمان مورد استفاده در این سبک طراحی، بسیار ساده و مدرن انتخاب می شود. وسایل و صندلی ها می تواند از رنگ های طلایی مات و مشکی فلزی یا چوب باشد.

استفاده از تابلوهایی با طرح های خلاقانه، اشیا هندسی که از فلز یا شیشه ساخته شده اند، می تواند برای این فضا مناسب باشد. اما باید توجه داشت که زیاده روی در استفاده از اشیای دکوری، طراحی منزل را از سبک نئوکلاسیک دور می کند. زیرا در این طراحی هدف چیدمانی مدرن با بهره گیری از شکوه سبک کلاسیک است. برای انتخاب فرش بهتر است به جای فرش های کلاسیک پرنقش و رنگ، از فرش های مدرن و ساده تر کمک بگیرید. یعنی فرش هایی که طرح و نقش خلوت دارند و معمولا هم با یک یا دو رنگ بافته می شوند.

آشپزخانه نئوکلاسیک: در این سبک توصیه شده تا از کابینتهای ممبران و یا چوبی استفاده نمایید. البته دقت کنید که رنگ روشن کابینت ارجحیت دارد. ضمنا کابینت های ممبران باید مینیمال و ساده باشند. یعنی نباید هیچ گونه منبت کاری، کنده کاری و اثر دست بر روی آن ها دیده شود. آشپزخانه ها در این سبک، نشانه های سبک کلاسیک دارند و کابینت ها قاب بندی شده هستند.

استفاده از لوسترهای خلاقانه، آباژورهای پایه بلند، چراغ های رومیزی ظریف با نمای شیشه ای یا آکریلیک می تواند هم نور مورد نیاز را تامین کنند و هم جلوه زیبایی را به وجود آورد. لوستر ها در این سبک هم می توانند مدرن باشند و هم می توانند کلاسیک انتخاب شوند. البته اگر از لوسترهای کلاسیک استفاده شود بهتر است. از لوسترهای شاخه ای برنز هم می توان استفاده کرد. رعایت قرینگی در این سبک، زیاد الزامی نیست و می توان از چیدمان نامتقارن هم استفاده کرد.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top