مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

سبک بوهو

سبک بوهو

در ادامه سلسله مباحث آشنایی با سبک های طراحی داخلی ساختمان، پس از آشنایی با " سبک فرانسوی" و " سبک روستیک" قصد داریم تا با یکی دیگر از سبک ها طراحی داخلی آشنا شویم. سبکی با رنگهای زیاد و گرم و خودمانی. در این سبک که با نام سبک بوهو شناخته می شود رنگ های گرم زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. در خانه ای با طراحی به سبک بوهو، شما احساس صمیمیت زیادی می کنید. چون از رنگ ها و المان های گرم و جذابی استفاده می شود. برای آشنایی بیشتر با سبک بوهو تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

سبک بوهمین یا سبک بوهو

یک سبک رنگارنگ و گرم و صمیمی! این سبک در عین سادگی، نکات زیادی دارد که به اجرای درست آن کمک می کند. سبک بوهمین یا همان سبک بوهو به قرن ها قبل در اروپا برمی گردد که ریشه در واژه کولی و کولی وار دارد. به گونه ای که در این سبک از فرهنگ های مختلف با طرح های گوناگون ویژگی های مختلفی به چشم می خورد. در این سبک آزادی به وفور به چشم می آید. گلدان هایی با گل های برگ پهن، آویزهای مکرومه بافی بر روی دیوار، شال و پارچه های تزئینی با طرح های شبیه به گلیم و جاجیم، لوسترهای چوبی و مبلمان های راحتی همگی از مهمترین ویژگی های دیزاین بوهمین هستند. در نگاه اول ممکن است فکر کنید چنین سبکی در وجود خود آشفتگی و بی قانون دارد و انبوه طرح و رنگ، باعث عدم موفقیت چنین دکوراسیونی خواهد شد، ولی اگر درست و اصولی چیدمان شود، به یقین چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

به طور کلی سبک بوهو مناسب افرادی است که به ذوق و احساس هنری شان اجازه ظهور می دهند یا دوست دارند فضای خانه شان را به شخصه خلق کنند. افرادی که از ترکیب نقوش، تنوع بافت و منسوجات و بازی با رنگ های گوناگون لذت می برند و از چارچوب های رسمی گریزان هستند. کسانی که دوست دارند گذشته هنری و فرهنگی جوامع مختلف را در خانه خود بیاورند.

رنگها در سبک بوهو: رنگ یکی از پایه های سبک بوهو است. در این سبک بیشتر از رنگ های روشن استفاده می شود. اما با این حال چون سبک بوهو با طبیعت عجین شده است می توانید هر رنگی را به کار ببرید. بهتر است در قدم اول ترکیب رنگی مناسب را انتخاب کنید. سعی کنید تا جای امکان رنگ های گرم را به کار ببرید تا فضا به خوبی حس و حال صمیمی بگیرد.

گیاهان: در استفاده از گیاهان در سبک بوهو خلاقیت به خرج دهید. می توان گیاهان را آویزان کرد. می توان از یک سبد حصیری ساده گرفته تا یک گلدان پرزرق و برق برای کاشت گیاهان خود استفاده کنید.

B1

طرح ها و بافت ها: از قالیچه های طرح دار گرفته تا کوسن و پاف های رنگی، این وسایل کلید اصلی ایجاد یک دکوراسیون بوهوی اصولی است. البته که می توان از طرح ها، شکل ها و اندازه های مختلف هم برای ایجاد یک فضای بوهو استفاده کرد، اما بهتر است ناهماهنگی ایجاد نکند. دکوراسیونی که هر گوشه اش یک ساز بزند، بوهو نیست. بلکه در بوهو ترکیب هنرمندانه طرح ها و فرم های متنوع اهمیت دارد.

دیوارها: در این سبک تزئین دیوار اهمیت زیادی دارد و کاملا آزاد هستید که از هر فرهنگ، نشانه هایی را در آن به کار ببرید. سبدهای چوبی، کلاه های حصیری، بشقاب های رنگی و تزئین شده، تابلوهای بزرگ انجیری از جمله ایده های عالی برای اجرای سبک بوهو در منزل هستند.در این تصویر همانگونه که مشاهده می کنید از "دیوار آجری" برای سبک بوهو به خوبی استفاده شده است.

Boho

 

کف: در اغلب اتاق های بوهمی به جای پارکت از فرش استفاده می شود. فرش های دستباف، گلیم، جاجیم و قالیچه های رنگی، همگی انتخاب های ایده آلی برای این سبک هستند. اگر از کفپوش، پارکت و غیره برای خانه خود استفاده می کنید، می توانید قالیچه های طرح دار را در وسط اتاق قرار دهید تا با این سبک سازگاری داشته باشند.

نورپردازی: سبک بوهو به دور از تاریکی است. پس سعی کنید در کنار نور طبیعی از نور مصنوعی به خصوص نور گرم نیز استفاده کنید. می توان از لوسترهای کوچک چوبی یا فلزی با کمترین کریستال و همچنین شمع هایی که در گوشه و کنار فضا قرار گرفته اند، استفاده کرد. آباژورهای قدیمی ساده یا طرحدار نیز گزینه خوبی برای نورپردازی در این سبک هستند.

اکسسوری: اکسسوری هایی که در سبک بوهو استفاده می شوند به لوکس و شیک بودن معروف نیستند. بلکه داستانی که اکسسوری با خود دارد به آن هویت یا اهمیت می دهد. مثلا یادگاری از شخصی خاص یا سوغات از سفری خاطره انگیز، دستسازه ای هنری، یادگاری از دوران کودکی!

مبلمان: هرچه قدر به زمین نزدیک تر باشید به دکوراسیون بوهو هم نزدیکتر هستید. برای مبلمان می توانید از مبل هایی با پشتی کوتاه که رویشان با تعداد زیادی کوسن پر شده استفاده کنید. مبلمان انتخاب کنید که به ظاهر برای خودشان شخصیت و تاریخچه ای دارند. حتی اگر آن را در یک بازار محلی خریده اید و نمیدانید از کجا آمده است.

B

آشپزخانه به سبک بوهو: در آشپزخانه به سبک بوهو تا حد امکان از شلف به جای کابینت استفاده می شود. قرار دادن شلف و پایه های تخت چوبی روی دیوار و چیدن لیوان و ماگ با طرح های مختلف، در کنار گلدان هایی با گیاهان برگ پهن و انجیری همگی ایده هایی برای چیدمان آشپزخانه بوهمیان هستند.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top